TikTok Video Düzenleme Uygulamaları

TikTok Video Düzenleme Uygulamaları

TikTok video düzenleme uygulamaları nelerdir, hangi uygulamalarla edit yapılabilir? TikTok sosyal medyanın en son ortaya çıkmış ve günümüzde milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir sosyal medya platformudur. TikTok üzerinden müzik ve dans unsurlarının yoğunlukta olduğu çok fazla video içeriği bulunmaktadır. Aynı zamanda bu platform üzerinden canlı yayın açmak da mümkündür. Son dönemde büyük kitlelere ulaşan bu platformda TikTok editleri nasıl hazırlanır, bunun için kullanabileceğiniz edit ve düzenleme programları şunlardır;

 • Magisto
 • Vİva Video
 • Beecut
 • Video Show
 • İnshot

Tüm bu uygulamalar çeşitli video içerikleri hazırlamak üzere bazıları mobil cihazlarda bazıları ise PC üzerinde işlem yapmak üzere tercih edilebilmektedir. TikTok’ta kaliteli videolar çekmek istiyorsanız Video editleri yapmanız gerekmektedir. Aksi halde takipçiler tarafından dikkat çeken görseller, yüksek kalite ve ses durumu söz konusu olamayabilir. Bu da takipçi sayınızda artışın yaşanmasını engeller. TikTok video düzenleme uygulamaları bu şekilde kullanılmaktadır.

TikTok Video Editleme

Video editleme TikTok

TikTok video editleme uygulamaları nelerdir? Bu uygulamalara tek tek bakacak olursak; Magisto uygulaması TikTok, YouTube ve İnstagram videolarında sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. TikTok için bu uygulama ile video hazırlayabilir, çekim yapabilir, müzik ekleyebilir ve çeşitli editleme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Magisto uygulaması mobil cihazlara uyumludur. IOS ve Android her telefon modeli için kullanımı mümkündür.

Viva Video uygulaması hem tarayıcı üzerinden erişim sağlayan hem de mobil uygulama olarak indirilebilen oldukça kullanışlı ve basit yapılı bir programdır. Site içerisine erişim için bir sosyal medya hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında çektiğiniz videolara TikTok editleri yapılabilir. Video edit işlemi bittiğinde direkt olarak bu uygulamadan sosyal medya hesaplarınızda videoyu paylaşabilirsiniz.

Beecut TikTok video düzenleme uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamadır. Beecut ile video editleme, videoya yazı ve müzik ekleme, tercih edilen sosyal medya kanalı video format aralığına göre (9:16, 16:9, 3:4 gibi) video yapısı oluşturmaya yarar. Beecut kullanmak için tek yapmanız gereken mobil cihazınızdaki mağaza uygulamasına Beecut indir yazmak, kurulum sonrasında ara yüzü incelediğinizde kolayca kullanımı mümkün olacaktır.

Video Show programı TikTok video editleme için oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Çekmiş olduğunuz herhangi bir video üzerinde kesme, kırpma, filtre ve efekt kullanma gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Android ve IOS işletim sistemli tüm cihazlarda bulunan Video Show videonuzu uygulamaya yükledikten sonra düzenleme seçenekleriyle birlikte uygulanmaktadır.

Inshot profesyonel şekilde video ve fotoğraf editlemek isteyenler için en ideal programdır. İnshot üzerinden ister İnstagram fotoğraflarınızı ve videolarınızı isterseniz sadece TikTok videolarınızı editleyebilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü video editleri, çeşitli filtre skalası ve daha birçok avantajıyla İnshot sosyal medyada görsel ögeleri kullanan herkes için ideal bir uygulamadır.

TikTok Video Kırpma

TikTok video kırpma nasıl yapılır, videolar nasıl kırpılmalıdır? Öncelikle çekmiş olduğunuz video içeriği kırpma işleminde önem arz etmektedir. Bilgi vermek ya da sadece ilginç konulara değindiğiniz TikTok videoları çekiyorsanız çok uzun videolar sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu durumda kırpma gerekir, ya da eğlence içeriği, dans ve müzik videoları yapıyorsanız belli bir koreografi ya da parça sonunda videonun kırpılması gerekmektedir.

TikTok video düzenleme uygulamaları arasında hemen hepsinde video kırpma özelliği bulunmaktadır. Burada çekmiş olduğunuz videonun sonunu, içinde yer alan bir bölümü ya da başındaki herhangi bir ses sorununu kırpabilirsiniz. Uygulamalar içerisinde çekmiş olduğunuz video yükledikten sonra işlemler kırpma, kesme, filtre kullanma vb. özellikler uygulandıktan sonra direkt olarak TikTok üzerinde paylaşabilirsiniz.

TikTok Resimli Video Yapma

TikTok videolarında genellikle bazı kullanıcıların video çekmek yerine resimler kullanarak videolar çektiği görülmektedir. TikTok resimli video yapma işlemi aslında oldukça basittir. Yapmanız gereken öncelikle kendinize uygun bir edit programı bulup yüklemek. Sonrasında alakalı resimleri galerinizde toplayın. Video editleme işlemi için fotoğraflar sırasıyla uygulamaya yüklenir. Sonrasında bu fotoğraflar için bir alt müzik belirlenir ya da herhangi bir ses dosyası.

Bu ses dosyası görsellerin video uzunluğunu oluşturmaktadır. Çeşitli kesme, kırpma ve editleme işlemleri için internet üzerinde birçok farklı eğitim videosu bulmak mümkündür. YouTube ve daha birçok farklı platformda TikTok video editleme kursularına katılabilirsiniz. Resimli videolar özellikle viral içeriklerde kullanılmaktadır. Bu yönden doğru şekilde editlenmemiş bir video TikTok üzerinde yeterince iyi bir etkileşim alamayabilir. Bu sebeple görsellerde yazılara yer vermek ve doğru bir müzik seçimi yapmakta fayda vardır.

TikTok Müzikli Video Nasıl Yapılır?

TikTok müzikli video nasıl yapılır? TikTok’un tüm dünyada yayılmasının şüphesiz ki başlıca nedeni çekilen videolara müzik ekleme özelliği oluşuydu. Hatta ilerleyen süreçte İnstagram’da hikayelere ve gönderilere müzik ekleme hakkı tanıdır. Bu da TikTok’un sosyal medyadaki etkisini göstermiş oldu. Eğlenceli danslar ya da farklı müzikli videolar çekmek için neler yapılmalıdır. İşte TikTok müzikli videoları çekiminde yapılması gerekenler şunlardır;

 • TikTok videoları için kullanıma açılmış olan TikTok ses kitaplığını kullanabilirsiniz
 • Videolarda yer alan ses ögeleri ve daha fazlası için TikTok video düzenleme uygulamaları kullanılabilir
 • Uyumlu bir şarkı ve isteğe bağlı olarak video içi ses unsuru bulundurabilirsiniz

Sözün özü TikTok müzikli video yapmak için hiçbir şart aranmamaktadır. Yapmanız gereken tek şey çekmiş olduğunu videoya müzik eklemek için istediğiniz müzik türünü belirlemektir. Belirlediğiniz müzik türünü iki şekilde yükleyebilirsiniz. Eğer videonuzda editleme vb. işlemlerden sonra müzikli video oluşturacaksanız mobil cihazlarda yer alan TikTok edit programlarını tercih edebilirsiniz.

Eğer videonuz hazırsa ve sadece TikTok’a eklemek üzere videoyu yayınlayacaksanız, öncelikle TikTok ana ekranında yer alan artı işaretine tıklanır. Burada sesler yazan bölümden ses kitaplığına erişim sağlanır. Uygun müzik belirlendikten sonra üzerine videoyu koyarak yayınlamaya hazır hale getirebilirsiniz…

TikTok Edit Programları PC

Video düzenleme detayları

TikTok edit programları PC üzerinde kullanımı mümkündür. Telefon üzerinden yapılan editler yalnızca basit düzeltmeler ve ses eklemelerinden ibarettir. Oysa telefonlara nazaran çok daha yüksek performansa sahip olduğu bilinen bilgisayarlar TikTok editleri yapmak ya da herhangi bir video oluşturmak için en uygun seçeneklerdir. Bunun sebebi bilgisayarlar içerisinde yer alan işlemci, disk sürücüler ve ekran kartının yazma becerisinin güçlü olmasıdır. Bu sayede videolar çok daha yüksek görüntü ve ses kalitesinde olabilir.

TikTok videoları ve diğer video içeriklerini editlemek için en uygun programlar Adobe’a ait programlardır. Adobe uzun yıllardır kullanımda olan çeşitli fotoğraf, video vb. görsel içeriklerin düzenlenmesini sağlayan yazılımlar geliştirmiştir. TikTok edit programları PC üzerinden yapılacaksa en iyi seçenek Adobe Premiere Pro’dur. Belli bir üyelik gerektiren Premiere Pro birçok farklı unsuru içeriğinde barındırarak, yüzlerce filtre ve efekt kullanımını mümkün hale getirmektedir. PC üzerinden edit yaparak TikTok videolarında şunları sağlamanız mümkündür;

 • Yüksek görüntü ve çözünürlük
 • Yüksek kalitede ses ve müzikler
 • Kesinti ve donma belirtisi görülmemesi
 • Video içerisinde görüntü uyumluluğu
 • Kısa sürede hazırlanabilen içerikler

Bu şekilde Tiktok video kırpma, düzenleme ve birçok işlem birkaç dakikada tamamlanır. Hazırlanan video TikTok üzerine kolayca yüklenebilir…


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67