TikTok Uzun Video Yükleme

TikTok Uzun Video Yükleme

Tik Tok uzun video yükleme platformda kendini göstermek, fenomen olmak isteyen birçok kişi tarafından merak edilir. Bunun nedeni uzun videoların daha çok izlenebilmesi ve kişilere istediklerini daha rahat yapma seçeneği sunmasıdır. Üstelik süre arttıkça, izlenme oranları da daha hızlı yükselir. Böylece keşfete çıkma olasılığı da artar.

TikTok özellikle genç nesiller tarafından kullanılan popüler bir platformdur. Zengin ve renkli video seçenekleriyle oldukça sevilir. Ancak birçok kişi 15 saniye üzerinde video paylaşmanın seçeneklerini de arar.

Bunun için platformun kendisini kullanıp bir dakika moduna geçmeniz, farklı uygulamalar kullanmanız veya çok sayıda video çekmeniz mümkündür. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz?

TikTok’ta Bir Dakikalık Videolar Yükleme

TikTok uzun video birçok platform kullanıcısı tarafından merak edilir. Her ne kadar standart 15 saniyelik videolar olsa da, kişilere 1 dakika seçeneği de sunulur. Tek yapılması gereken gerekli ayarı yapmadır. Bunun için şu maddeler takip edilmelidir;

  1. TikTok mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Şayet hesabınız açık değilse, kullanıcı bilgilerinizle erişim sağlayın.
  3. Platform yüklendiğinde orta kısımda yer alan artı sembolüne dokunun. Ardından çekim yapmadan, üç nokta işaretine tıklayın.
  4. Burada üst kısımda saniye bulunur. Çoğu kişide söz konusu değer 15 saniyedir. Değiştirmek için üzerine dokunun.

Bunlardan sonra ekranda 1 dakika moduna geçildiğine yönelik bir uyarı gelir.

InShot Kullanma

TikTok uzun video nasıl çekilir için InShot kullanılabilecek seçenekler arasındadır. Program sayesinde video oluşturma, fotoğraflardan kolajlar yapma ve editleme gibi zengin seçeneklere erişilebilir. Aynı zamanda,

  1. Klip kırpma,
  2. Filtre,
  3. Müzik ve metin ekleme,
  4. Film hızını ayarlama gibi işlevleri de bulunur.

Ancak yalnızca 15 saniye üzerinde videolar istiyorsanız, size bu seçenek de sunulur. Bunun için öncelikle App Store veya Google Play üzerinden indirilir. Ardından ilgili video dosyası yüklenir. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra uzun video yüklemek mümkündür.

LightMV Kullanma

TikTok uzun video yükleme için bir diğer seçenek de LightMV kullanmadır. Birkaç dakikalık videolara imkân vermekte olup, farklı arka plan müziklerine sahiptir. App Store veya Google Play üzerinden indirilip, yüklendikten sonra gerekli işlemler takip edilip yükleme yapılabilir.

Kullanıcılar bunlardan herhangi birini kullanabilecek olmakla beraber, daha uzun videolar için bir diğer çözüm de bulunur. Bu da videoyu bölmedir.

Videoyu Bölerek Yükleme

Tik Tok da uzun video nasıl yapılır için sonuncu seçenek videoyu bölmedir. Örneğin 10 dakikalık bir video istiyorsanız, birer dakikalık medyalar haline bölüp, farklı isimler ve açıklamalarla yükleyebilirsiniz. Ancak bunun için dikkat edilmesi de gerekir.

Zira videoların bitiş ve başlangıç yerleri büyük önem sahibidir. Eğer yanlış bölünürse, alınan verim keskin şekilde düşer. Dolayısıyla birer dakikalık ayrı ayrı videolar çekip yüklemek, daha etkili çözümler sunar.

Bununla beraber geçmiş olduğumuz 2020 yılında çıkan bazı haberlere göre 1 dakikalık sürenin uzatılacağı belirtilmişti. Sosyal medya uzmanı olan Matt Navarra Twitter üzerinden gerçekleştirdiği bir paylaşımda bazı kişilerin hatırlayacağı üzere TikTok’un üç dakikalık videolara izin vereceğini yazmıştı. Ancak erken erişim olduğuna dair ekran görüntüsü de eklemişti.

Dolayısıyla platformun söz konusu süreyi uzatmak için hâlihazırda çalışmalar yaptığı görülmekte.  Böylece daha zengin içerikli ve renkli videolar da söz konusu olabilir. Peki, bu özellik ne zaman gelecek? Bu konuda ayrıntılı bilgiler olmamakla beraber, ilerleyen günlerde daha fazla bilgi alınacağı tahmin edilebilir.

Kullanıcıların bu duruma nasıl tepki vereceği ve alınan sonuçlar da böylece gözlemlenebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67