TikTok Üzerinden Maç İzleme

TikTok Üzerinden Maç İzleme

Sosyal medya ağları arasında oldukça popüler olan TikTok, yenilikçi yapısıyla birçok özellik tanıtmakta. Bunlardan bir tanesi de yeni bahsedilen TikTok üzerinden maç izleme ile ilgili. S-Sport ile iş birliği yapan platform, böylece S-Sport içerisinde yayınlanan birçok içeriği gösterebilecek. Böylece hem maç izleyebilir, hem de platformdan kopmayabilirsiniz.

Günümüzde birçok kişi maç izlerken doğal olarak sosyal medya hesaplarından uzak kalmakta. Söz konusu işbirliği ile bu duruma da bir son getirilmekte. S-Sport ile TikTok arasında gerçekleştirilen bu iş birliği, ülkemizde ilk spor merkez ağı özelliğini taşımakta.

Bu HUB sayesinde TikTok üyeleri S-Sport içerisinde gösterilen içerikleri, kolay bir şekilde takip edebilmekte.

İşbirliği Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Peki, TikTok ile S-Sport arasındaki anlaşma ne zaman sağlanacak? Bu durum aslında gerçekleşti; zira anlaşma tarihleri 8 ile 13 Mayıs arasını kapsamaktaydı. Bunun sayesinde üyeler,

 1. TikTok Live yayınları,
 2. TikTok özel spor kanalları,
 3. Premier League,
 4. Bundesliga,
 5. NBA,
 6. Formula-1,
 7. MotoGP,
 8. WWE,

İçeriklerine ulaşabilecek. Dolayısıyla sadece futbol dâhil değil. Aynı zamanda basketbol ya da araba, motor yarışı gibi seçenekler de sunulmakta.

Getirdiği Faydalar Neler?

Her ne kadar TikTok üzerinden maç izleme başlangıçta platformdan kopmamayı sağlıyor gibi görünse de, aslında bundan daha fazlası söz konusu. Günlük hayatın yoğunluğu, ani yapılması gereken işler sebebiyle birçok kişi istediği zaman maçları takip edememekte. Bunun nedenlerinden bir tanesi de kişilerin her zaman televizyona veya bilgisayara istediği gibi vakit ayıramaması.

Ancak durum, akıllı telefonlar için böyle değil. Sahip oldukları özellikler sayesinde kişilere nerede olursa olsun hızlı çözümler sunmakta. TikTok’un tanıttığı maç izleme özelliği de, burada devreye girmekte. Böylece nerede olursanız olun, kaçırmak istemediğiniz bir maç varsa eve kadar sabretmeden platforma girebilir, anbean takip etmeye başlayabilirsiniz.

TikTok buna ek olarak, işbirliği sayesinde Türk sporcuları ve kulüpleri de ön plana getireceğini dile getirmekte. Bu bakımdan ön plana getirilecek hesaplardan bazıları,

 1. Milli atlet Nazlıcan İnaltekin,
 2. Tenisçi Miray Konar,
 3. Formula 3 yarışçısı olan Cem Bölükbaşı,
 4. Artistik Jimnastik 2020 Avrupa şampiyonu İbrahim Çolak,
 5. Vakıfbank spor kulübü şeklinde.

Peki, TikTok live yayınları sporlarla ilgili olarak nerede bulunmakta? Haberin duyulmasıyla beraber, birçok kişi bunlara nasıl erişebileceğini de araştırmaya başlamış durumda. Bu bakımdan kullanıcılar S-Sport’a girerse, burada TikTok sayfasını bulabilir. Kullanıcıların bu konuya nasıl tepki göstereceği henüz bilinmese de, ilerleyen süreçte belli olacağı söylenebilir.

TikTok Kullanımını Arttırır Mı?

TikTok her ne kadar global çapta milyonlarca kişi tarafından kullanılsa da, hâlâ hitap etmediği milyonlar mevcut. Sosyal medya ağı bu bakımdan sunduğu yeni tanıtımlarla sadece mevcut kullanıcılarını kendinde tutmaya çalışmadığı böylece söylenebilir.

Peki, TikTok üzerinden maç izleme bu konuda yardımcı olabilir mi? Futbol, basketbol ve araba yarışları günümüzde sevilen spor dallarından sadece bazıları. Spor hayranları başta sevdikleri takımlar olmak üzere, tüm maçları ilgiyle takip etmekte.

Ancak bazı durumlarda televizyon veya bilgisayarda problem yaşanabilmekte. İstenmeyen elektrik-internet sorunları veya acil bir iş çıkması gibi durumlar bunlardan yalnızca bazıları. TikTok ta burada devreye girerek, kişilere işbirliği aracılığıyla platformdan yayınları takip etmesine izin vermekte. Böylece oldukça pratik, kısa bir çözüm sunmakta.

Burada birçok spor hayranının durumu olumlu karşılayabileceği düşünülebilir; ancak TikTok kullanımının daha yaygın hale gelip gelemeyeceğine bir cevap verilemez. Konu, ilerleyen aylarda ayrıntılarıyla birlikte tespit edilebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67