Tiktok Reklam Modelleri Ve Reklam Verme Adımları

Tiktok Reklam Modelleri Ve Reklam Verme Adımları

TikTok reklam modelleri buraya reklam vermek isteyen pek çok işletme tarafından araştırılır. Her ne kadar çok yakın bir dönemde kurulsa da, TikTok günümüzde birçok kullanıcıya hitap eder hale gelmiştir. Bunların büyük bir kısmı genç nesillerdir.

Çok sayıda üyesi bulunan TikTok, her geçen gün yeni kullanıcılara sahip olur. Çoğu üyesi her gün saatlerce platformu kullanır. Böylece oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla buraya reklam vermek, kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlar.

Ancak dijital ortamlarda reklam vermek, birçok işletme tarafından bilinmeyebilir. Zira oldukça yeni bir yöntemdir. Klasik reklamlara göre tamamen farklıdır. Peki, Tiktok reklam modelleri ve reklam verme adımları nelerdir?

TikTok’ta Reklam Verme

TikTok’ta reklam vermek istiyorsanız, ilk olarak TikTok ads hesabı açmanız gerekir. Bunun için gerekli formu doğru ve dikkatli şekilde doldurduktan sonra, kısa sürede üyelik hesabınız sorunsuzca açılabilir.

Sonrasında ise reklam panosu üzerinden, kampanya bölümüne geçilir. Ardından da ekranda görülen oluştur butonu seçilir. Seçtiğiniz kampanyaya göre hedef meydana getirilir. Sonrasında ise bir isim vermeniz gerekir.

Ardından da tahmin edilebileceği üzere bütçe tanımlaması yapılır. Her reklam için belirli bir bütçe söz konusudur. Burada minimum değere göre bir belirleme yapmanız mümkündür. Ancak dikkat edilmesi gereken hedef kitle seçimidir.

Hedef kitle seçerken de bilinen parametrelerden hareket edilir. Cinsiyet, yaş, konum, ilgi alanı ve giriş yapılan cihaz bunlardan bazılarıdır. Bunları belirlerken de reklamı yapılan ürün değerlendirmelidir. Unutulmaması gereken bazen işletmeler ile ürünlerin aynı hedef kitleye sahip olmadığıdır.

Bunlar da tamamlandıktan sonra reklam bütçesi belirlenir. Böylece reklam kaldığı sürece ne kadar bütçe harcanacağı tespit edilir. Farklı seçenekler yer almakta olup, her biri farklı özellikler sunar. Örneğin standart seçeneği eşit bir harcama yapmanızı sağlar.

Tüm bu işlemler ardından yaptıklarınızı kontrol etmeniz önerilir. Sonrasında da reklam verilebilir.

TikTok Reklam Modelleri

TikTok reklam modelleri platforma reklam vermek isteyen kişiler için büyük önem sahibidir. Burada mevcut modeller ve ne oldukları şöyledir;

  1. TikTok Hashtag Challenge: Meydana getireceğiniz etiketler kapsamında video çekimleri yaptırabilir, bir marka tanınırlığı, etkileşimi meydana getirebilirsiniz.
  2. TikTok In-Feed Ads Conversion: Bu model TikTok’ta e-ticaret sitelerinde kullanılabilen ve dönüşüm üzerine odaklanan bir seçenektir. Yeniden hedefleme, benzer kitle meydana getirme, veri odaklı hedefleme gibi ek imkânları da vardır. Ayrıca CPI ile CPC tarzı satın alım yapılabilir.
  3. TikTok Brand Premium: Burada “sizin için” kısmında bir dakikaya dek gösterim yapılır. TikTok One Day Max reklamından farkı, CPM maliyetle alınmasıdır. Ayrıca kullanıcı hedefleme seçeneği sunar.
  4. TikTok One Day Max: Günlük satın alım yapılır. Reklam kapsamında “sizin için” kısmında bir dakikaya kadar gösterim yapılır.
  5. TikTok Brand Takeover:  Bu seçenek TikTok’a giriş yapıldığında karşılaşılan, ekranı kaplayan görseldir. Aynı zamanda 5 saniyelik bir video da olabilir. Satın alım günlük yapılır.
  6. TikTok Top View: TikTok’a giriş yapılınca karşılaşılan ilk video tarzı reklamdır. Bilindiği gibi tüm ekranı kaplar. Uzunluğu da 5 ile 60 saniye arasında farklılaşır. Satın alım günlük olur.

Peki, bunlardan hangileri kullanılmalıdır? Bu seçeneklerin hepsi işletmenizi, ürünlerinizi tanıtmanızda yardımcı olur. Ancak hepsinin sunduğu fırsatlar, sonuçları farklıdır. Her işletme ve ürün, her reklam modeliyle uygun olmayabilir.

Bu nedenle reklam veren kişi olarak hangi seçeneğin daha iyi çözüm sunacağı incelenmelidir. Bütçe de güzel değerlendirilirse güzel sonuçlar alınabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67