TikTok Profil Resmi Yapma Programı (Android)

TikTok Profil Resmi Yapma Programı (Android)

TikTok son yılların en gözde sosyal medya alanlarından birisi olarak öne çıkan ve çok sayıda kullanıcının kısa video gibi içerikler ile katıldığı bir uygulamadır. Bu nedenle oldukça rağbet gören ve her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan TikTok bünyesinde yapılmak istenen işlemlerin ayrıntıları da merak konusu olmaktadır. Bunlardan birisi; profil resmi yapma uygulamasıdır.

TikTok bünyesinde profil resmi yapma programı ile oldukça kısa bir süre içerisinde ve kolaylıkla istenilen içerik üretilebilmektedir. Özellikle android cihazlar üzerinden düşünüldüğünde aslında birkaç adımda tamamlandığı bilinmektedir.

Peki TikTok profili düzenleme işleminin önemli parçalarından birisi olan profil resmi yapma işlemi programlı ve programsız şekilde nasıl gerçekleştirilir? Ilk olarak TikTok bünyesinde hızlıca yapılabilecek fotoğraf seçimine ve yerleştirme işlemine bakalım. Ardından en uygun profil resmi yapma uygulamasını araştıralım.

TikTok Profil Resmi

Öncelikle profil düzenleme alanın önemli bir parçası olan profil resmini yerleştirme işlemini anlatarak başlayalım. Bu sayede program anlatarak başlayalım. Bu sayede program aracılığı ile düzenlenmiş olan resmini kısa süre içerisinde uygulamayı aktarılması söz konusu olacaktır. Bu aşamada TikTok profil resmi boyutu gibi ayrıntıların önem arz ettiğini de belirtmek gerekir.

İlk olarak TikTok uygulaması açılır ve profil simgesine tıklanır. Profil simgesi ekranda sağ alt köşede bulunan kişi simgesi olmaktadır. Ardından profili düzenle seçeneği tercih edilir. İstenilen ve aşağıda belirteceğimiz program kullanılarak eklenen profil fotoğrafı bu kısımda yerleştirilir. Fotoğraf TikTok platformunda kişinin temsil edileceği görüntü anlamına gelir.

Bu aşamada ekran ortasında yer alan profil fotoğrafı alanına tıklanır. Hemen o an yeni bir fotoğraf çekilecekse ve bu profil yapılacaksa bir fotoğraf çek bölümüne giriş yapılır. Ya da halihazırda olan fotoğraflar arasından seçim yapılacaksa galeriden seç bölümü tercih edilir. Daha önce bu işlem yapılmadıysa TikTok uygulaması kamera ya da fotoğrafları erişmek için izin isteyecektir. Bu bölüme izin verdikten sonra uygulamaya devam edilebilir.

Fotoğrafın gerekli ölçülerde kırpılması ve doğru şekilde kaydedilmesi için ekranda yer alan ve kolaylaştırıcı talimatlar izlenir. Bununla birlikte uygulamada dikkat çeken özelliklerden birisi fotoğraf yerine isteğe bağlı olarak profil videosu da etkilenebileceğidir. Yani eski usul bir resim yerine hareketli ve en fazla 6 saniyeden oluşan bir profil videosu eklemekte oldukça popüler ve uygulamadır.

Genelde bu alanda öne çıkmak isteyen ve daha fazla dikkat çekmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilen hareketli profil alanı her geçen gün daha fazla dikkat çekmektedir.

Peki bir resim yerine profil videosu nasıl eklenebilir? Bu aşamada sayfada sağ üst bölümde yer alan videoyu değiştir kısmına tıklanır. Bir video seçilir ve uygulama tarafından videonun 6 saniyelik bölümünün seçilmesi talep edilir. Kaydet düğmesine tıklanmasının ardından yeni video profil videosu olarak aktarılmış olur.

TikTok Profil Resmi Arka Plan

TikTok profil resmi arka plan olarak ya da diğer tüm şekillerde düşünüldüğünde genelde sosyal medya içeriklerinin amaçlarından birisi olan öne çıkma uygulamasına hizmet etmektedir. Kişinin kendi hesabına en uygun profil fotoğrafını seçmesi daha fazla takipçi elde edebilmesi açısından önemlidir.

Bununla birlikte android için farklı TikTok profil resmi yapma uygulaması bulunmaktadır. Bu şekilde arama yapıldığında birbirinden değişik programlar arasından kolaylıkla tercih yapılabilir. Uygulama genelde standart bir resim yerine daha farklı seçenekler arasından tercih yapmak isteyen kişiler tarafından seçilmektedir. İsteğe göre kişisel galeriden ya da bir program aracılığıyla fotoğraf seçmek mümkündür.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67