Tiktok Özel ve Herkese Açık Video Nasıl Yapılır?

Tiktok Özel ve Herkese Açık Video Nasıl Yapılır?

Tiktok kullanıcılarının cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisi de, Tiktok özel ve herkese açık video nasıl yapılır? olmaktadır. Kısa video paylaşmak için en çok kullanılan sosyal mecralardan birisi olan Tiktok uygulamasında paylaşılan kısa video içeriklerinin gösterimlerinin özel ya da herkese açık videolar olarak sunulması mümkün olmaktadır. Özel ya da herkese açık olarak sunulabilen kısa Tiktok videoları için bir takım ayarlar yapılarak, istenilen videoda istenilen izleme seçeneği oluşturulabilmektedir.

Tiktok Özel Video Ne Demektir?

Tiktok uygulaması içeriğinde, TikTok özel videolar kullanıcıların paylaştığı video ayarlarını sadece kendisinin ve ona abone olanların izleyebileceği şekilde yaptıkları olmaktadır. Böylelikle Tiktok kullanıcısının gizlilik ayarlarından yaptığı bu ayar sayesinde, Tiktok uygulamasında paylaştığı her kısa video, sadece kendisini takip edenlerin görebileceği ve izleyebileceği bir hale gelmektedir.

Bu sayede Tiktok kullanıcıları istedikleri seçimi yaparak, videolarını herkesin izlemesine açabilmekte ya da görmesine kapatabilmektedirler. Kısa videolara özel ayarı yapmanın gizlilik avantajı olsa da, en büyük dezavantajlarından birisi Tiktok kullanıcısının profil gelişimini kötü yönden etkilemesi olmaktadır.

Buna bağlı olarak özel videolar, her zaman için daha düşük izlenme oranlarına sahip olmakta ve daha az izlenmektedirler. Üstelik özel videolar Tiktok arama sonuçlarında da çıkmamaktadır. Aynı zamanda özel video paylaşımı yapan Tiktok kullanıcılarının takipçi sayıları da hızlı bir şekilde artmamaktadır.

Tiktok Herkese Açık Video Ne Demektir?

Tiktok uygulamasına üye olduktan sonra otomatik olarak ayarlarda, her zaman için videolar herkese açık olarak sergilenmektedir. Bu yüzden özel video yapabilmek için bu ayarın üyelik panelinden değişmesi lazımdır. Bir Tiktok profilinin, çabuk gelişmesi ve iyi takipçi sayısı elde edebilmesi için herkese açık ayarda olan kısa video paylaşımları yapması gerekmektedir.

Herkese açık olarak paylaşılan Tiktok videoları, her zaman arama sonuçlarında çıkmakta ve daha çok kişi tarafından izlenmekte ve daha çok beğeni almaktadır. Böylelikle Tiktok kullanıcılarına ait olan profil sayfaları daha çabuk bir şekilde gelişmekte ve ilerleme kaydetmektedirler.

Tiktok Özel Ve Herkese Açık Video Ayarları Nasıl Yapılır?

Tiktok dünyasında paylaşılan kısa video ayarlarını, paylaşım yapan Tiktok üyeleri her zaman özel ya da herkese açık hale getirebilmektedirler. Bunun için izlenmesi gereken adımlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • İlk olarak Tiktok üzerinde paylaşılmak istenen kısa video açılmalıdır.
  • Burada paylaşılmak istenilen videonun yükleme işlemi adımlarında yer alan, Kimler Görebilir kısmına basılmalıdır.
  • Bu bölümde bulunan ayarlar kısmında, paylaşılacak olan videonun herkes tarafından izlenmesi isteniyorsa, Genel yazan kısma tıklanarak ayarı yapılmalıdır.
  • Kimler görebilir ayarlarında yer alan Sadece Arkadaşları ayarının tıklanması ile video herkese açık olmamakta ve sadece takipçiler tarafından izlenebilir bir hale gelmektedir.
  • Ayarlar kısmında yer alan Sadece Ben kısmına tıklanması ise videoyu takipçilere ve herkese karşı kapatmakta ve bu videoyu sadece video sahibi görebilmektedir.
  • İstenen bu görünüm ayarları yapıldıktan sonra video paylaş butonuna basılarak, video profile eklenmiş olmakta ve gösterime yapılan ayar kapsamında sunulmuş olmaktadır.

Bütün bu video gösterim ayarları sadece Tiktok kısa videoları yükleme aşamasında değil, videolar gösterime girdikten sonra da, yine kullanıcı paneli gösterim ayarları kısmından her zaman için yapılabilmektedir.

Gösterim ayarı ne şekilde olursa olsun, yine istenilen durumlarda bu ayarlar istenilen şekilde yine değişebilmektedir. Yani özel olarak ya da herkese açık olarak sunulan Tiktok videoları, yine kapalı ya da açık hale kolaylıkla getirilebilmektedir.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67