TikTok Moderatör Nedir, Moderatör Nasıl Olunur?

TikTok Moderatör Nedir, Moderatör Nasıl Olunur?

TikTok Moderatör Nedir, Moderatör Nasıl Olunur?

Tiktok moderatör nedir? TikTok, milyonlarca kişi tarafından kullanılan, müzikal videolara izin veren bir platformdur. Yaptığı güncellemeler sayesinde pek çok özelliğe sahiptir. Bunlardan bir tanesi de canlı yayınlarda yapılan bağıştır.

Bağış özelliği ile beraber birçok TikTok fenomeni, canlı yayınlarını daha düzenli yaparak, bağış almayı tercih etmiştir. Bu durumda onları ilgiyle takip edenler de aktif bir şekilde bu videoları izler hale gelmiştir. Böylece canlı videoların izlenme sayısı da artmıştır.

Bu fenomenlerin tanınırlığını ve bağışlarını doğru oranda arttırması anlamına gelir. Ancak izleyici sayısı arttıkça, onları kontrol etmek de daha zor bir hal alır. Bunun baş etmek için platform, moderatör kullanımını başlatmıştır.

Ancak hâlâ yeni bir kavram olduğu için TikTok moderatör nedir, moderatör nasıl olunur gibi hususlar hâlâ bilinmemektedir.

TikTok Moderatör Nedir?

TikTok’ta moderatör ne demek anlamak için öncelikle moderatörlerin kim olduğunu anlamak gerekir.

Moderatörler, herhangi bir panelin veya açık oturumda tartışmayı yönlendiren, içeriğe karar veren, diyalogları karşılıklı etkileşim halinde yürütmeye yardımcı olan kişilerdir. İlgili program / yayın boyunca başıkları genel anlamlarıyla ele alır. Bunları düzenledikten sonra sorulan kişiye yöneltir.

Ancak TikTok moderatör ne demek bundan oldukça farklı bir kavramdır. Zira canlı yayın olduğu için moderatörlerin yönlendirebileceği, karar verebileceği bir şey bulunmaz. Soruları doğrudan yayıncı cevapladığı için düzenleyip sorması gereken içerikler de yer almaz.

Bu durum, çoğu kişide fikir karışıklığına sebep olur. Bilindiği üzere sosyal medya platformlarında kötü konuşan, hakaret eden ve küfürlü cümleler kullanan çok sayıda kişi vardır. Bunlar, canlı yayında büyük bir probleme neden olur. Hemen kaldırılmakla beraber, fenomenlerin canlı yayınları söz konusu olduğunda bu o kadar hızlı yapılmaz.

Zira bu yayınları çok sayıda kişi izler ve yüzlerce yorum vardır. Bunların içinden seçerek silmek, kişiler için zaman kaybıdır. Bir odak getirdiği için yayının kalitesini ve gidişatını da etkileyecektir. Dolayısıyla alınan verim de minimum seviyeye inecektir.

TikTok moderatör ne işe yarar da burada devreye girer. Bu kişilerin tek görevi, canlı yayın esnasında izleyicileri kontrol altında tutmak, denetlemek ve kötü içerikli yorumlar olduğunda silmektir. Böylece fenomenler, yorumlarla uğraşmadığı için konuya da istediği gibi girebilir.

TikTok Moderatör Nasıl Olunur?

TikTok moderatör nasıl olunur, platformu aktif olarak kullanan pek çok kişinin sorusudur. Nasıl olacağınıza geçmeden önce, yayına birden fazla moderatörün eklenebileceği bilinmelidir. Zira sadece bir moderatör, yorumları tek başına kontrolde yetersiz kalabilir.

Moderatör olmak istiyorsanız, önce ilgili yayıncı takip edilmelidir. Ayrıca canlı yayında da kişiler mevcut olmalıdır.

Ancak moderatör olmak kişiler tarafından yapılmaz; yayıncı onları atar. Atama da takipçileri ve o esnada canlı yayında olanlar arasında yapılır.

TikTok’ta moderatör nasıl yapılır için, öncelikle bir canlı yayın açmanız gerekir. Ardından şu maddeler izlenmelidir;

  1. TikTok’ta moderatör olarak belirlediğiniz kullanıcıya tıklayın.
  2. Seçenekler kısmına gelerek, moderatör olarak belirleyin.

Bundan sonra platform, o kullanıcıya gerekli yetkiyi anında verecektir. Ancak herhangi bir durumda yayıncı, yetkiyi geri alma hakkına da sahiptir.

TikTok Moderatör Nasıl Çıkarılır?

TikTok’ta moderatör çıkarma, ekleme ile aynı seçenektedir. Burada da canlı yayında olma şartı bulunmaktadır. Bundan sonra izleyeceğiniz yöntemler aynıdır.

Dolayısıyla önce moderatör olarak atadığınız kişilerin üzerine tıklamanız gereklidir. Daha sonra seçenekler bölümüne gelerek, moderatör çıkar demeniz yeterlidir.

Platform, yaptığınız değişikliği anında uygulayacaktır. Moderatör ekleme sayesinde canlı yayınlarınızı daha kolay yönetebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67