Tiktok Lite Nedir, Tiktok Lite Nasıl İndirilir?

Tiktok Lite Nedir, Tiktok Lite Nasıl İndirilir?

Tiktok, tüm zamanların en popüler sosyal medya platformları arasına girmeyi başarmış kısa video yayınlama uygulamasıdır. Tiktok uygulamasına ek olarak Tiktok Lite uygulaması da oldukça popülerdir. Bu bağlamda Tiktok Lite nedir soruları yöneltilmektedir. Tiktok Lite, klasik Tiktok uygulaması kadar yer kaplamayan ve telefonu zorlamayan bir uygulamadır.

Telefonunuzun hafızasını ve kasmadan çalışmasını sağlamak istiyorsanız, Tiktok Lite uygulaması kullanabilirsiniz. Tiktok Lite aç işlemi yapmak istiyorsanız, bu noktada bilmeniz gerekir ki, Tiktok hesabınız varsa, bu hesabı Lite versiyonunda da kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani, yeni bir hesap açmanıza gerek yoktur.

Tiktok Lite Nasıl İndirilir?

Telefonu çok gelişmiş modellerde olmayan bireyler, klasik Tiktok uygulaması kullanırken bazı sorunlar yaşayabilmektedir. Eğer telefonunuz eskiyse ancak Tiktok kullanmaya devam etmek istiyorsanız, Tiktok Lite yükle işlemi yapabilirsiniz. Üstelik Tiktok Lite, uygulama mağazalarında var olan bir uygulama olduğu için APK olarak indirip kurmaya gerek olmayan bir haldedir. Tiktok Lite indirme aşamaları aşağıdaki listede belirtilmektedir.

Apple cihaz kullanıyorsanız AppStore, Android cihaz kullanıyorsanız Play Store uygulamasına giriş yapınız.

Uygulama mağazası içerisindeki arama paneline “Tiktok Lite” yazarak aratınız.

Karşınıza gelen ilk uygulamayı indiriniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açınız.

Son olarak da normal Tiktok hesabınızın giriş bilgilerini Lite paneline girerek uygulamanın ana sayfasına erişiniz.

Yukarıda da görülebildiği üzere Tiktok Lite, normal bir uygulama gibi indirilebilmekte ve kullanılabilmektedir. Bu sayede APK indirmenize gerek yoktur. Ancak Tiktok Lite APK arayışı içerisindeyseniz https://m.apkpure.com/tr/tiktok-lite-deprecated/com.ss.android.ugc.trill.go linki üzerinden APK edinebilirsiniz.

Tiktok Lite Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Tiktok ve Tiktok Lite uygulamalarının arasındaki farktır. Tiktok Lite nedir ve Tiktok Lite uygulama özellikleri nelerdir diye merak ediyorsanız, aşağıdaki listeye göz atarak Lite sürümünün farklarını öğrenebilirsiniz.

Tiktok Lite, yalnızca 15 M boyutunda bir uygulamadır. Bu sayede telefonunuzun hafıza ve RAM özelliklerini zorlamaz.

Tiktok Lite uygulamasına normal Tiktok hesabı ile giriş yapılabilmektedir. Bu sayede yeni bir hesap açmanıza gerek kalmayacaktır.

Tiktok Lite, Tiktok’a nazaran biraz daha yavaş çalışabilmektedir. Ancak tamamen performans için üretilmiş bir uygulamadır.

Tiktok üreticileri tarafından tasarlandığı için Tiktok Lite uygulaması da güvenlidir.

Tiktok Lite uygulamasında da canlı yayın açma, video çekme, yorum yapma gibi pek çok özellik bulunmaktadır. Ancak uygulamanın basit ve az yer kaplaması için bazı özelliklerin eksik olduğunu bilmeniz gerekir.

Tiktok Lite üzerindeki görülen videoların kalitesi daha düşük tutulmuştur. Bu sayede önbellekte çok az yer kaplanmaktadır.

Tüm bu özellikler incelendiği zaman Tiktok Lite uygulaması telefonunuzun uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Tiktok Lite Kullananlar

Tiktok Lite uygulaması günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Tiktok Lite izle işlemi yaparak Lite sürümüne geçiş yapmak isteyenler, Lite kullanıcı yorumlarını incelemek istemektedir. Bu noktada uygulamanın çoğunlukla olumlu yorum aldığını ancak klasik Tiktok uygulaması kadar canlı ve kaliteli videolar olmadığını söylemektedir. Aynı Tiktok videosu hem klasik hem de Lite versiyonlarından incelendiği zaman videolarda kalite farkı olduğu görülmektedir. Ancak yine de Tiktok Lite sürümü beklentileri karşılayacak düzeydedir.

Eğer telefonunuzda depolama, önbellek, RAM sıkıntıları varsa ve telefonunuzu zorlamak istemiyorsanız, Tiktok Lite uygulamasına bir şans verebilir ve Tiktok Lite aç işlemi yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman uygulamayı silerek klasik Tiktok uygulamasına da geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede hesap değişikliği yapmadan Tiktok kullanmaya devam edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67