TikTok İlgilenmiyorum Nedir? Nasıl Düzelir?

TikTok İlgilenmiyorum Nedir? Nasıl Düzelir?

TikTok hayatımıza çok hızlı giriş yapan uygulamalardan biridir. Popülerliğinin artması sebebiyle artık günümüzde herkes TikTok’a dair birçok şeyi biliyor.

Fakat bazı yeni TikTok kullanıcıları bazı TikTok kurallarına hakim değil. Örneğin TikTok ilgilenmiyorum seçeneği ne işe yaradığı hakkında birçok kişi ne anlama geldiğini bilmemektedir.

Yanlışlıkla ilgilenmiyorum seçeneğine baktığımızda ne anlama geleceğini yine birçok kişi bilmemektedir. Herkes TikTok uygulamasını kullanırken kullanım için özel bir ana sayfa profili vardır.

Bu ana sayfa profilinde aslında kişinin ya da kullanıcının en çok izlediği ve sık sık beğendiği videolara benzer videolar çıkarmaktadır.

Kısaca sayfaya gelen tüm videolar aslında sizin ilginizi çekecek videolar olduğunu düşünerek algoritma tarafından ana sayfanıza yerleştirilmektedir.

Eğer ki Tiktok’ta bir videonun üzerine basılı tutarsanız karşınıza bir sayfa açılacak, burada ilgilenmiyorum seçeneğine tıklarsanız o video ve benzerleri artık karşınıza çıkmayacaktır. Çıkma ihtimali çok düşüktür.

Tiktok Yanlışlıkla İlgilenmiyorum Seçeneğine Basmak

TikTok uygulamasında, yanlışlıkla ilgilenmiyorum derseniz de aynı videoyu çift tıklayıp beğenirseniz bu seçeneği iptal etmiş oluyorsunuz.

Yani TikTok’da yanlış beğeni attığınızda karşı tarafa o konu hakkında bildirim gittiğini unutmamamız gerekiyor.

Tiktok’ta ilgilenmiyorum seçeneğinde aslında böyle bir bildirim yoktur. İlgilenmiyorum seçeneğini kullandığınız ana sayfadaki bir video akışı olduğunu ve bunlarla ilgilenmiyorum seçeneği işaretleme tamamen sizin TikTok algoritması ile aranızda olan bir ilişkiyi temsil eder.

Daha önce ilgilenmiyorum dediğiniz bir video eğer karşınıza tekrar çıkıyorsa ya da o video tarzında yeniden ana sayfanızda başka bir video çıkıyorsa yine tekrar ilgilenmiyorum seçeneğine basabilirsiniz. Tiktok’ta yanlışlıkla ilgilenmiyorum seçeneğini işaretlediğiniz zaman kısaca o videoya beğeni atarak bunu ortadan kaldırmış olursunuz. Yani TikTok ilgilenmiyorum geri alma bu şekildedir.

Tiktok’ta Beğeni Nasıl Yapılır?

TikTok artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Tüm dünyada herkese hitap eden bir kullanıcı sayısına sahip olan nadir uygulamalardan biridir. 7'den 70'e herkesin ilgisini çekmekle kalmayıp farklı içerikler üreterek aslında kendi uygulaması içerisinde bir akışta sağlamaktadır.

Böylece bir videonun akım olması tüm kullanıcıların o videoyu denemesine sebep oluyor. Böyle bir sirkülasyon oluşmuş oluyor.

TikTok’un genel hedeflediği şey de aslında içerideki kullanıcıyı uzun süre tutmak ve bir içerik üretmesi sağlamaktır. TikTok’un amacı her ne kadar uzun süre uygulamada kalmayı sağlamak olsa da her kullanıcının bir içerik üreticisi olmasını talep ediyor.

Bu sayede attığınız küçücük bir video veya bir akımı denemeniz bile TikTok için bir içerik anlamına geleceği için sizi bir içerik kullanıcısı olarak belirliyor ve bundan sonra hesabınız üzerinden farklı bir algoritma ile ilerlemeye başlıyor. Tiktok’ta beğeni nasıl yapılır diye baktığımızda ise ana sayfanızda bir akış mevcuttur. Burada sizin beğendiğiniz videolar veya sizin ilginizi çekebilecek videoları içeren her şey bu ana sayfa içerisinde görülmektedir.

Sizin hızla geçişiniz veya o videoyu sonuna kadar izlemeniz ya da o videoya beğeni atmanız tamamen sizin ana sayfanızı tekrar oluşturuyor.

Böyle büyük bir algoritmaya sahip olması sebebiyle TikTok herkes tarafından merak edilen ve sevilen bir uygulama haline gelmiştir.

Ardından TikTok üzerinden para kazanılması ise birçok kişinin bu uygulamayı kullanmasında en büyük nedenlerden biridir.

Yani Tiktok’taki beğeni sayınızın artması ya da yorumların yapılması sizin bir şekilde para kazanacağınız anlamına gelmektedir.

Tiktok’ta 1000 takipçi geçtikten sonra yapacağız tüm canlı yayınlardan para kazanabilirsiniz. Bu yüzden Tiktok’ta beğeni nasıl yapılır en merak edilen konulardan biridir.

Ayrıca bunun dışında TikTok canlı yayınları ne işe yarar diye baktığımızda ise sizin para kazanmanızı amaçlayan ve daha yüksek paralar kazanmamızı sağlayan bir uygulamadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67