TikTok Hesap Kapatma Hilesi (Spamla Hesap Kapatma)

TikTok Hesap Kapatma Hilesi (Spamla Hesap Kapatma)

TikTok hesap kapatma hilesi (spamla hesap kapatma); konusu kamuoyunda çok merak edilen konulan başında geliyor. TikTok platformu kullanıcıları bazı nedenlerden dolayı diğer kullanıcı hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Yalnız TikTok hesabının kapanması için geçerli bir sebebinizin olması gerekiyor.

Son zamanlarda aktif kullanıcı sayısını artırmasıyla dikkat çeken TikTok’ta kullanıcılar kısa kısa videolar çekip onları paylaşıyorlar. Kısa kısa videoların yer aldığı bu platformda uyulması zorunlu olan topluluk kuralları vardır. TikTok yönetimi tarafından belirlenen bu kurallar kapsamında kullanıcıların hakları korunma altına alınmış oluyor. Özellikle yasalara ve ahlaka karşı yapılan uygunsuz davranışların engellenmesi açısından TikTok yönetiminin belirlediği kurallar çok önem teşkil ediyor. TikTok yönetimi, devamlı olarak kullanıcıların paylaştıkları içerikleri kontrol ediyor. Aynı zamanda TikTok yönetimi, kullanıcılardan gelen şikayetleri her daim dikkate alıyor. TikTok kullanıcıları, uygulama içerisinde diğer bir kullanıcının içeriğinden rahatsız olursa onu spam olarak platform yönetimine iletebilir.

TikTok Hesap Şikâyet Etme

TikTok hesabı şikayet etme detayları

TikTok hesap şikâyet etme sayesinde kullanıcı hakları teminat altına alınmıştır. TikTok yönetimi yukarıda da bahsettiğimiz üzere kullanıcıların haklarını koruma adına bazı kurallar belirlemiştir. O kuralları çiğneyen kullanıcılar, platform üzerinden uzaklaştırılmaktadır. Yönetiminin belirlediği kurallara aykırı davrananları, diğer kullanıcılar yönetime şikâyet edebilir.

TikTok şikâyet yönetimi kapsamında TikTok’taki profili kapattırabilmek için aşağıda sıralayacağımız adımları izlemeniz gerekiyor. O adımlar;

  • TikTok kurallarına aykırı davranan hesapları şikâyet etmek için öncelikle uygulamayı açıp kullanıcı adınızla şifrenizi girmeniz gerekiyor.
  • TikTok uygulamasına girdikten sonra şikâyet edeceğiniz hesabın profiline tıklayınız.
  • Şikâyet etmeyi düşündüğünüz hesabın profilinin sağ üstünde üç noktalı bir sembol var.
  • Sembole tıkladıktan sonra karşınıza “Rapor Et” bölümü çıkacak.
  • Yukarıdaki aşamalardan sonra hesabı şikâyet etmiş olacaksınız.

Sıraladığımız noktalarda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, “Rapor Et” kısmındaki seçeneklerden detaylı şikayetlerin yapılmasıdır. Hazır şekilde size sunulacak şıklardan birini tercih edip, direkt videonun sakıncalı belirtebilirsiniz. Aynı zamanda “Hesabı Bildirin” butonuna tıklayarak da sakıncalı gördüğünüz TikTok hesabını tümden de şikâyet edebilirsiniz. Siz şikayetinizi yaptıktan sonra TikTok yönetimi tarafından şikayetinizle alakalı profil incelemesi başlatılacaktır. İncelemelerin sonucunda TikTok yönetimi hesabı kapatır ve engeller.

TikTok Hesabı Kaç Şikâyette Kapanıyor?

“TikTok hesabı kaç şikâyette kapanıyor” sorusu da platform kullanıcılarının sık sorduğu sorulardandır. Popüler sosyal medya platformlarından TikTok, topluluk ihlaline karşı birtakım önlemler almıştır. Özellikle kullanıcı haklarının korunması adına, topluluk ihlali gibi durumlar için şikâyette bulunma özelliği geliştirilmiştir. Bir TikTok hesabı topluma aykırı içerikler paylaştığında diğer hesaplar tarafından şikâyet edilebilir.

Bu noktada aklınıza “TikTok hesabı kaç şikâyette kapanır” gibi bir soru doğal olarak gelecektir. Bir TikTok hesabının şikâyet sonucunda kapatılması için; profili şikâyette bulunan kişi sayısıyla birlikte şikâyetin nedeni ele alınması gerekiyor. Topluluk ihlali yapan TikTok hesabı, ne kadar çok şikâyete maruz kalırsa ve spamlanırsa, o doğrultuda kapatılma süresinin de azaldığını söyleyebiliriz. Bahsettiğimi tüm bu bilgiler kapsamında; “TikTok hesabı kaç şikâyette kapanır” sorusunda tam veri belirtmek doğru değildir. Şikâyet edenlerin çokluğunun yanı sıra şikâyetin nedeni de çok önemlidir. Ufak, başkaları tarafından sorun teşkil etmeyen hesaplar kolay kolay kapatılmaz.

TikTok Hesabı Kapatılma Nedenleri

TikTok hesabı kapatılma nedenleri, bilindiği takdirde kullanıcılarda ona göre hareket edebilirler. Bir TikTok hesabı, topluluk kurallarını ihlal ettiyse o hesap platform yönetimlerince incelenip öyle kapatılır. TikTok yönetimi, hesabın kapatılmasına gerek duymazsa o zaman hesap kapatılamaz. TikTok yönetimince devamlı olarak hesapların topluluk ihlali yapıp yapmadıkları incelenmektedir.

Kuralları ihlal eden TikTok kullanıcı profilleri ya süresiz ya da süreli şekilde kapatılıp, engellenirler. TikTok kullanıcı profilinizin kapanmamasını istiyorsanız belirteceğimiz kurallara çok dikkat etmeniz gerekiyor. O kuralları şöyle belirtebiliriz:

Şiddet İçerikli Videolar

TikTok kullanıcı profilinizin kapatılmasını istemiyorsanız, şiddet içerikli videolar kesinlikle paylaşmayınız. Aynı zamanda ırkçılık ve etnik değerlere aykırılı olan içerikleri paylaşmaktan da sakınınız.

Cinsel İçerikli Videolar

TikTok videolarınız cinsel içerikli temalardan oluşuyorsa o zamanda hesaplarınız kısa süreli olarak yönetim tarafından kapatılır.

Yaş Sınırlaması

TikTok hesapları aynı zamanda yaş sınırlamasına takıldığı içinde kapatılabiliyor. 13 yaşın altındaki tüm hesaplarda tespit edildiği takdirde kapatılıyor.

TikTok Hesap (Kişi) Engelleme

TikTok hesap(kişi) engelleme konusunun da kullanıcılar tarafından merak edildiğini söyleyebiliriz. TikTok uygulaması üzerinde görmek istemediğiniz hesapları engelleyebilirsiniz. Herhangi bir kişinin paylaşımlarını görmemek, istemediğiniz kişilerin gönderilerinizi görmemesini ve onlara yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Kişiyi engelleyerek onunla irtibatınızı tamamen koparabilirsiniz.

TikTok hesap engelleme için, o hesabın profilini öncelikle açınız. Ekranı açtıktan sonra sağ üst köşede üç nokta bulunuyor. O üç noktaya dokunup karşınıza bir menü çıkacak. O menünün yukarısında ekran görüntüsünün olduğu resimde 3 numaralı bir ok yer alıyor. Ok’un olduğu yerde “Engelle” seçeneği bulunuyor. Engelle seçeneğine tıkladıktan sonra da karşınıza yeni pencere gelecek. “Engelle” yazılı olan yerde “Bu kullanıcı TikTok’daki bilgilerinizi göremeyecek” şeklinde bir yazıyı göreceksiniz. “Onayla” seçeneğine tıkladıktan sonra o hesapta kapanmış olacak.

Şifresi Unutulan TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır?

“Şifresi unutulan TikTok hesabı nasıl kapatılır” sorusu da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan TikTok kullanıcı profili şifresi bazen unutulabiliyor. TikTok şifresi unutulduğunda hesabı geri almak için aşağıda birkaç nokta belirteceğiz.

Eğer TikTok hesabınızın şifresini unuttuysanız ve onu kapatmak istiyorsanız; öncelikle şifre sıfırlama işlemi yapınız. Google, Twitter, Gmail, Facebook ve cep telefonu numaranızı şifre sıfırlama işlemleri için kullanabilirsiniz. Bahsettiğimiz noktalardan dilediğinizi seçip, “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Daha sonra size onay kodu gönderilecek o onay kodu üzerinden şifrenizi kolayca sıfırlamanız mümkündür.

TikTok’ta Yüklenen Videoları Silme

Yüklenen videoları silme TikTok

TikTok’ta yüklenen videoları silme sayesinde 30 gün beklemenize gerek kalmayacak. TikTok üzerine yüklediğiniz videoları silmek için öncelikle “Profil” sekmesinin olduğu yere tıklayınız. Silmeyi düşündüğünüz videolara daha sonra tıklayınız. Karşınıza yan yana yer alan 3 nokta çıkacak. O 3 noktaya tıklayarak, açılan sekmeyi de sola kaydırınız. Kaydırma işlemi sonrasında videonuzu silmiş olacaksınız.

TikTok hesap silme kapsamında aşağıda belirteceğimiz adımları takip etmeniz gerekiyor. TikTok üzerindeki hesabın silinmesi, diğer sosyal medya hesaplarıyla kıyaslandığında daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Hesabınızın silinmesi için öncelikle şu adımı izleyiniz. “Profil> Hesabımı Yönet>Hesabımı Sil” Bahsettiğimiz adımdan sonra karşınıza bir sekme gelecek. O sekme üzerinden şifrenizi girip, hesabınızı silebilirsiniz. Yalnız TikTok hesabınızı silmeden evvel bazı noktaları çok iyi bilmeniz gerekiyor.

  • TikTok hesabınızın tam silinmesi 30 günü buluyor. 30 günlük zaman zarfında hesabınıza yeniden girdiğiniz takdirde, TikTok hesabınızın tekrardan aktif hale gelmesini sağlarsınız.
  • 30 günlük süre içerisinde TikTok kullanıcıları kesinlikle size mesaj gönderemez. Ayrıca uygulama içerisinde de görünemezsiniz.
  • Fakat diğer TikTok kullanıcı profillerine göndermiş olduğunuz yorumlarla mesajlar 30 gün görünür.  Yüklemiş olduğunuz videolar görünmeyeceğinden dolayı beğeni veya yorum almanızda imkansızlaşır.
  • Paylaşmış olduğunuz videolar, 30 günlük sürede diğer hesaplardan gizlenir.
  • 30 gün içinde uygulamaya yeniden girdiğiniz takdirde videolarınızın silinmesi de iptal olur. Kesin olarak, TikTok hesap silme işlemi için 30 gün uygulamaya hiç girmemelisiniz.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67