TikTok Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alabilirim?

TikTok Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alabilirim?

Tiktok kullanıcılarının en çok cevabını araştırdığı konulardan birisi de, TikTok hesabım çalındı, nasıl geri alabilirim? olmaktadır. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasında, kullanıcıların pek çoğunun başına hesap çalınma olayları gelebilmektedir.

Bunun nedeni ise Tiktok kullanıcılarının bazı güvenlik konularına yeterince dikkat etmemesi olmaktadır. Bu nedenle Tiktok kullanıcılarının bazı gerekli olan güvenlik konularına özellikle dikkat etmesi ve aynı zamanda bu konuda gerekli bilgileri edinmesi büyük önem taşımaktadır.

Tiktok Hesabı Çalma Yöntemleri Nelerdir?

Hesabı çalınan pek çok Tiktok kullanıcısının araştırdığı konuların en başında Tiktok hesabı çalma yöntemleri nelerdir? konusu gelmektedir. Tiktok hesaplarını çalan ya da çalmak isteyen kötü niyetli kişilerin bu işi yapabilmek için sıklıkla tercih ettiği bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bilinmesi ise Tiktok kullanıcılarının aldıkları güvenlik önlemlerini daha sağlıklı bir şekilde almasını sağlamaktadır. Bunlara bağlı olarak Tiktok hesaplarını çalmak için en çok kullanılan yöntemler şunlar olmaktadır;

Tiktok Hesabını Çalmak İçin Virüs Kullanmak

Tiktok Hesabını Hackleme

Hesap Bilgilerini Çalan Sahte Siteler ve Sakıncalı Linkler

Tiktok Hesabını Çalmak İçin Virüs Kullanmak

Hackerların yani kötü niyetli olan kişilerin, Tiktok hesaplarını çalmak için en sık kullandığı yöntemlerden birisi de, virüs kullanmak olmaktadır. Bu yöntemde hesabı çalınmak istenen kişinin cep telefonlarına ya da cihazlarına virüslü dosyalar yollanmakta ve bu sayede telefon ya da cihazlar kötü niyetli kişilerin ellerine geçmektedir.

Bu virüslerin en bilinenleri ise çeşitli keyloggerlar ya da trojanlar olmaktadır. Bu nedenle Tiktok kullanıcılarının hesaplarının güvenliğini kolay yoldan sağlamaları için öncelikle bilinmeyen dosyaları girmemesi ya da indirmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu virüslerin cihazlara ya da telefonlara ulaşmasını önlemek için güvenilir olan virüs programlarının da mutlaka kullanılması lazımdır.

Tiktok Hesabını Hackleme

Kötü niyetli kişilerin bir Tiktok hesabını çalmak için en sık kullandığı yöntemlerden birisi de, Tiktok hesabı hacklemek olmaktadır. Bu yöntemde bazı özel yollarla Tiktok kullanıcılarının hesap bilgileri tümüyle ele geçirilmektedir. Tiktok kullanıcısının şifresi, e-mail adresi diğer kişisel bilgileri hacklenen hesapla, hackerların eline geçmekte, böylelikle Tiktok hesapları kullanılamaz hale gelmektedir.

Hesap Bilgilerini Çalan Sahte Siteler ve Sakıncalı Linkler

Tiktok hesaplarını çalmak için hackerların kullanığı tekniklerden birisi de, sahte siteler ve sakıncalı, virüslü linkler oluşturmak olmaktadır. Böylelikle çok kullanılan sitelerin kopyalarını hazırlayan hackerlar, bu sitelere aldanıp giren Tiktok kullanıcılarının bütün hesap bilgilerini kolaylıkla ele geçirmektedirler. Bu yöntemde site dışında, oluşturulan sahte ve virüslü linklerle de Tiktok hesapları kolaylıkla ele geçirilmektedir. Bu nedenle Tiktok kullanıcılarının hesaplarını korumak için yapabileceği en kolay yollardan birisi de, kesinlikle emin olmadıkları sitelere girmemeleri ve bilinmedik yerlerden gelen linklere tıklamamaya dikkat etmesi olmaktadır.

Çalınan Tiktok Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Tiktok hesabında şüpheli hareketler sezildikten sonra yapılması gereken ilk işlem şifre değiştirmek olmalıdır. Bunun için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

Şifre sıfırlamak için ilk olarak Tiktok uygulamasında profil kısmına gidilmelidir.

Daha sonra Tiktok ayarlar kısmına girilmelidir.

Buradan hesabı yönet kısmına tıklanmalıdır.

Açılan yeni sayfada şifre kısmı seçilmelidir.

Şifre değiş yerinden istenilen yeni şifre girilerek, tamam tuşuna basılıp şifre değişme işlemi bitirilmelidir.

Şayet şifre değişimi işlemi yapılamıyorsa, bu gibi durumlarda Tiktok kullanıcılarının vakit geçirmeden durumu Tiktok yönetimine yardım kısmından bildirmesi gerekmektedir. Tiktok yönetimi verilen bilgiler doğrultusunda inceleme yaptıktan sonra çalınmış olan Tiktok hesaplarını sahiplerine geri vermektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67