Tiktok Hesabım Askıya Alındı Hatası Ve Çözümü

Tiktok Hesabım Askıya Alındı Hatası Ve Çözümü

Tiktok Hesabım Askıya Alındı Hatası Ve Çözümü

TikTok hesabım askıya alındı, birçok kullanıcı tarafından sorgulatılan bir problemdir. İlk piyasaya sürüldüğü günden beri popülerliğini arttıran platform, günümüzde yüksek sayıda kullanıcıya ulaşmıştır.

İçerisinde her gün dünya çapında milyonlarca gönderi paylaşılmaktadır. Bu durum, doğal olarak bir takım kuralların olmasını da şart hale getirmektedir. Bunlar, kullanıcıların birbiriyle daha olumlu iletişim kurmasını, kimsenin rahatsızlık duymamasını sağlamaktadır.

Eğer bu kurallara uyum sağlanmaz, ihlal edilirse birbirinden farklı yaptırımlar görülmektedir. Bunlardan bir tanesi de TikTok hesabım kalıcı olarak engellendi, askıya alındı gibi sorunlardır. Böyle durumları yaşamamak için kullanıcıların, kurallara önem göstermesi gerekmektedir.

Peki, bu sorun neden olur ve çözüm yöntemleri nelerdir?

TikTok Hesabı Askıya Neden Alınmaktadır?

TikTok hesabım askıya alındı hatası ve çözümü üzerine yoğunlaşabilmek için, vaziyete neyin sebep olduğuda anlaşılmalıdır. Aksi durumda önlemek ya da çözmek de mümkün olmayacaktır. Eğer hesabınız askıya alınmışsa, bazı nedenleri şöyledir;

 1. TikTok içerisinde yaptığınız paylaşımlarda, cinsel içerikler mevcut olması.
 2. TikTok içerisinde yaptığınız paylaşımlarda, şiddet söz konusu olması.
 3. Platformda gerçekleştirdiğiniz paylaşımlarda, toplumsal huzuru bozucu etmenler bulunması.
 4. Gerçekleştirdiğiniz paylaşımlarınızın, farklı platform kullanıcılara rahatsızlık vermesi.
 5. TikTok hesabınızda şüpheli gerçekleştirilen işlemlerde ya da hareketler olması.
 6. TikTok hesabınızın, sahte görülmesi.
 7. TikTok hesabında daha önce bir konuda uyarı aldığınız halde, yapmaya devam edilmesi,
 8. Platform hesabınızda farklı kullanıcılara ait görüntülerin, rızaları haricinde paylaşıması.
 9. Dil, ırk ve aile değerlerine aykırı durumlar olması.

Tüm bu sebepler, TikTok hesabınızın askıya alınması için bir nedendir. Eğer hesabınızda bunların herhangi birisi varsa ilgili paylaşımları hemen silmeniz, bir daha yapmamanız gerekmektedir.

Şayet hesabınız askıya alınmışsa, bu maddeleri kontrol etmeniz, videolarınızda bunları ihlal edip, etmediğinizi düşünmeniz gerekmektedir. Bununla beraber platform, durumun neden olduğunu size ileten maili yollayacaktır. Dolayısıyla burada kapatma nedeni, detaylı biçimde yer almaktadır.

Mail gelmemişse, durumun bazen 1-2 gün sürebileceğini bilmeniz gerekmektedir. Ancak beklemenize rağmen mail gelmemişse, TikTok müşteri hizmetlerine durumu anlatabilir, tarafınıza da bilgilendirme yapılmadığını iletebilirsiniz.

TikTok Askıya Alınan Hesabın Çözümü Nedir?

Peki, hesabım askıya alındı nasıl düzeltebilirim diyorsanız ne yapmalısınız? Bunun için yapabileceğiniz, farklı çözümler bulunmaktadır. Bunlar şöyledir;

 1. Platform üzerindeki hesabın doğrulamasını yapmak, şüphe nedeniyle kapatılmışsa durumu çözebilir.
 2. Önceden girmediğiniz bir telefonda yahut bilgisayarda erişmeye çalışmak, çözüm olabilir.
 3. TikTok’a durumla ilgili bir form yollamak, hesabınızı açtırabilir.
 4. Yeni bir hesap açarak iletişim kurmak, duruma çözüm getirebilir.

Bununla beraber TikTok ile iletişim kurmadan önce, karşı geldiğiniz kural olup, olmadığndan emin olmanız önerilmektedir. Zira yukarıda saydığımız maddelere ek durumlar da vardır. Bunların herhangi birisi de kapanma nedeni olabilir.

Eğer gerekli kontrolleri yapmışsanız ve herhangi bir ihlal gerçekleştirmediğinizden eminseniz, durumu uygun bir dille TikTok müşteri hizmetleri ile paylaşmanız gerekmektedir. Bu durumda platform, durumu yeniden gözden geçirebilir. Şayet durum doğruysa, hesap açılabilir.

Ancak hesabınız çalınmışsa ve TikTok ups hesabınız geçici olarak askıya alındı sorunu böylece ortaya çıkmışsa, durumu TikTok yöneticilere belirtirken kanıtlar göstermek gerekmektedir. Bu durumda hesap tekrar durum tekrar ele alınacak, kaldırma durumu olacaktır.

TikTok hesabım kapatıldı diyorsanız, durumu düzeltmek amacıyla yalnızca bu maddeler kullanılmaktadır. Eğer TikTok ile iletişime geçmiş ve olumsuz yanıt almışsanız, tek çözümünüz bir süre sonra tekrar istek ve çözüm talebinde bulunmaktır. Bunun haricinde yapabileceğiniz çözümler yoktur. Zira askıya alma ve kapatma işlemleri, doğrudan TikTok tarafından yapılmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67