Tiktok Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Kapatılır?

Tiktok Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Kapatılır?

Tiktok Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Kapatılır?

TikTok hesabı nasıl kalıcı olarak kapatılır hesabı artık kullanmak istemeyen birçok kullanıcı tarafından araştırılır. Her insan farklı sebeplerle bu işlemi yapmak isteyebilir.

Çince ismi Douyin olan uygulama, neredeyse ilk sunulduğu gün itibariyle büyük bir popülerlik yakalamıştır. Bunu korumayı başaran platform, günümüzde oldukça sevilmektedir. Bunun da etkisiyle her geçen gün yeni üyeleri arasına ekler.

Ancak bir süre sonra bazı insanlar tabii şekilde hesap kapatmayı isteyebilir. Peki, TikTok’u silmek istiyorsanız ne yapmanız gerekir? Eğer profilinize girerseniz, tüm işlemleri birkaç dakika içerisinde tamamlamanız mümkündür.

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Tik tok hesap kapatma linki Google üzerinde yoğun bir araştırma sahibidir. Eğer siz de platformda bulunan hesabınızı silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler maddesel olarak şöyledir;

 1. Akıllı Telefonunuzdan TikTok uygulamasını açın.
 2. Eğer çıkış yapmışsanız kullanıcı bilgilerinizle hesabınıza erişim yapın.
 3. Profil sayfanızı açın.
 4. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan nokta şeklindeki simgeye dokunun.
 5. Ayarlar menüsüne gelin. Ardından hesabımı yönet’e dokunun.
 6. Ekranda gördüğünüz hesabı sil seçeneğine basın.

Tüm bu işlemler ardından şifrenizi tekrar girmeniz gerekebilir. Bundan sonra devam butonuna dokunulur. Sonrasında tek yapmanız gereken, hesabımı sil butonunu kullanmadır.

TikTok Hesap Silme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TikTok hesabı nasıl kalıcı olarak kapatılır yapmadan önce işlemin ne anlama geldiğini de bilmeniz gerekir. Dolayısıyla tavsiye edilen öncelikle düşünmedir.

Hesap silme işlemi yaptıktan sonra 30 gün boyunca devre dışını alınır. Bu süre boyunca profiliniz açık değildir. 1 ay sonrasında ise tamamen silinmesi yapılır. Böylece platform size geri dönmeniz için uzun bir süre verir.  Kapatma işlemi ardından şunları bilmek gerekir;

 1. Eski hesabınızla oturum açılmaz.
 2. Paylaştığınız videolara erişim kaybedilir.
 3. Satın almış olduğunuz öğelerin iadesi alınamaz.
 4. Hesabınızda depolanması yapılmayan sohbet mesajları tarzı bilgiler, kullanıcılara görünür olabilir.

Bu nedenle hesabınızı kapatmayı düşünüyorsanız, hemen hareket etmeme önerilir. Ancak işlemden sonra 30 gün boyunca kurtarma imkânınız vardır.

TikTok Hesabım Engellendi

TikTok hesabım kalıcı olarak engellendi bazı kullanıcılar tarafından sık sık dile getirilir. Bunun için öncelikle platformun topluluk kuralları bilinmelidir.

Her sosyal medya platformu topluluk kuralı bulundurur. Bunun temel nedeni düzgün, sorunsuz bir kullanım yapılmasıdır. Ancak birçok kullanıcı söz konusu kuralları bilmeden üye olur ve paylaşım gerçekleştirir.

Peki, bu kurallar TikTok’ta nelerdir? Eğer buraya üyeyseniz, önem vermeniz gereken topluluk kurallarından bazıları şöyledir;

 1. Şiddet İçerikli Aşırılık
 2. Nefret İçerikli Davranış
 3. Yasa Dışı Faaliyetler ve Ayarlı Ürünler
 4. Şiddet ve Grafik İçerik
 5. İntihar, Kendine Zarar Verme ve Tehlikeli Eylemler
 6. Taciz ve Zorbalık
 7. Yaş Güvenliği
 8. Dürüstlük ve Güvenilirlik
 9. Platform Güvenliği

Dolayısıyla hesabınız kalıcı olarak engellenmişse, bir takım kuralları ihlal etmeniz olasıdır. Ancak normal bir kullanıcıysanız ve bunlara dikkat ettiğinizi düşünüyorsanız, TikTok ile iletişime geçip, durumu güzel bir dille anlatmanız önerilir.

Engeli veren onlar olduğu için kaldırabilecek taraf ve tek çözüm de kendileridir. Ayrıca hesabınız şüpheli görüldüğü için de bu uygulama yapılmış olablir.

Böyle bir durum söz konusuysa hesabınızı doğrulama tavsiye edilir. Böylece TikTok hesabınızı açabilir. Ayrıca şu maddeleri denemek de çözüm olabilir;

 1. Hesabınıza, önceden platformda içerisinde kullanmadığınız telefondan, internetten erişim deneyin.
 2. Platform sizi durum hakkında bilgilendirirken itiraz formu sunmuşsa, ilgili işlemleri takip edin.

Ek olarak yeni bir hesap açıp, TikTok’a engelleme nedeni hakkında soru sorabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67