TikTok Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

TikTok Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

TikTok son yılların en çok tercih edilen sosyal medya alanlarından birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Kısa video eğlenceli playback, dans gibi içeriklerin paylaşıldığı bir platform olan TikTok uygulaması, milyonları aşan kullanıcı sayısıyla her geçen gün takipçi sayısını artırmakta. Ancak TikTok hesabına üye olup belli bir nedenden dolayı hesabını silmek isteyen çok sayıda kullanıcı da mevcuttur.

TikTok ortaya çıktığı günden bu yana oldukça rağbet gören sosyal medya alanlarından birisi oldu. Fakat sosyal mecralarda geçirilen ve farkında olunmayan uzun süreler ya da uygulamanın kişiye hitap etmemesi gibi farklı pek çok nedenden dolayı hesabın kapatılması istenebilmektedir. Peki TikTok hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır ve adımları nelerdir birlikte bakalım:

TikTok Hesabı Kapatma

Bu aşamada kalıcı ve geçici kapatma yolları elbette farklıdır. Yazımızın konusu olan TikTok hesabını kalıcı olarak kapatma adımlarını aşağıda belirtiyor olacağız. Şimdi aslında oldukça pratik ve basit bir işlem olan TikTok hesabını kalıcı olarak kapatılması işlemini geçelim:

İlk olarak TikTok uygulamasına girilerek kişisel hesaba giriş yapılır.

Ardından ekranda sağ alt bölümde bulunan profil alanına tıklanır.

Çıkan ekranda sağ üst köşede yer alan üç noktaya giriş yapılır.

Yeni açılan bir diğer ekranda hesabımı Yönet bölümüne girilir.

Daha sonra hesabıma sil seçeneğinin bulunduğu bir pencere açılacaktır. Hesabımı sil bölümü seçildikten sonra uygulama dahilinde güvenlik işlemi nedeniyle şifreniz talep edilir.

Şifrenin girmesinin ardından devam seçeneğine tıklanır.

Yukarıdaki tüm işlemlerin ardından ekranın alt bölümünde kırmızı bir kutu halinde hesabımı sil seçeneği görüntülenir.

Bu bölüm de onaylandıktan sonra, TikTok hesabı kapatma işlemi için süreç başlar ve 30 günlük bir geri alma hakkı tanınır. Bu durumda 30 gün süresince hesaba giriş yapılmadığı takdirde kalıcı olarak silinmesi söz konusu olur. Bu süre zarfında hesabınızı silmekten vazgeçerseniz, aynı şifre ve kullanıcı adıyla daha önceki gibi giriş yaparak kullanıma devam edebilirsiniz.

Kalıcı olarak hesap sürmeye karar verdiyseniz de tekrar giriş yapmayı düşünmüyorsanız 30 gün boyunca girmemeniz yeterli olacaktır. Ardından hesabınız kapatılmış olur. Sosyal medya uygulamaları günümüzde çok yaygın olmakla birlikte farklı içeriklere sahip olması nedeniyle farklı beğenilere sahip kişiler tarafından; zaman zaman açılıp kapatılabilmektedir.

Örnek olarak Twitter uygulaması daha çok kısa yazı odaklı ve fikir belirtme amacıyla oluşturulmuş bir sosyal medya içeriği olurken; Instagram uygulaması görüntü odaklı ve takipçilerle paylaşıma dayalı bir sistem kurmaktadır.

Buna bağlı olarak TikTok için yine görüntü odaklı ve daha fazla ses ve eğlence içerikli bir alan olduğunu söylemek mümkündür. Farklı sebeplerden dolayı kapatılma talebi olabilmekle beraber genel olarak sosyal medyada geçirilen çok fazla zaman, hesabın kapatılması gerekçelerinden birisi olmaktadır.

Kalıcı Hesap Kapatma

Konu dahilinde TikTok hesabı kaç şikayette kapanır tarzında sorular da sıklıkla yönetilmektedir. Ancak bu uygulama yukarıdaki kalıcı hesap silme işleminden oldukça farklıdır. Çünkü burada hesabın uygulama tarafından silinmesi söz konusudur. Yani TikTok bünyesinde farklı şikayetler alan hesaplar belli kriterler gereği kapatılabilmektedir.

Bu uygulama ile kişinin kendi isteği doğrultusunda hesabını kapatması işlemi farklılık göstermektedir. Sosyal medya uygulamaları günümüzde internet alanında en yoğun şekilde kullanılan içeriklerin başında gelmektedir.

Buna bağlı olarak büyük bir etkileşimin söz konusu olduğu alanlarda bazen kalabalık ve dikkat dağıtıcı etkenlerin fazlalığı yorucu olabilmektedir. Aynı zamanda sosyal medya araçlarından bir süre uzaklaşmak isteyen pek çok kullanıcı da hesabı kapatma yoluna gidebilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67