Tiktok Hesabı Dondurmak için Yapılması Gerekenler

Tiktok Hesabı Dondurmak için Yapılması Gerekenler

Çince Douyin olarak da bilinen TikTok, özellikle gençler arasında popüler bir platformdur. Ancak zaman içerisinde birçok kişi TikTok dondurması nasıl yapılır? Gibi sorulara da yönelir.

Zira insanlar zaman ilerledikçe paylaşım yapamamaya başlar. Ayrıca süre içerisinde platforma olan ilgi de kaybedilebilir. Bu nedenle kullanıcılar hesabına bir müddet ara vermeyi tercih eder. Böylece hem profil güvenli bir şekilde saklanabilir.

Bunun için gerekli işlemler oldukça pratik olup, hiçbir zorluk taşımaz. Sadece dakikalarınızı ayırarak eski hesaplarınıza son vermeniz oldukça kolaydır. Tüm işlemler platformun kendi sayfası üzerinden yapıldığı için, farklı seçeneklere karşı dikkat etmeniz önerilir.

TikTok Hesabı Dondurulabilir Mi?

Günümüzde birçok TikTok kullanıcısı çok incelemesine rağmen hesabını nasıl donduracağını bulamadığını ifade eder. Gerek mobil, gerekse masaüstü seçenekten buna dair bir işlem olmadığı en çok söylenen şikâyetler arasındadır.

Bunun bir nedeni, platformda silme ve dondurma işlemlerinin aynı şekilde yapılmasıdır. Dolayısıyla burada basit olarak hesabınızı silmeniz gerekir. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, burada hesabın 30 gün boyunca dondurulmuş vaziyette saklandığıdır.

Dolayısıyla bu süre zarfında istediğiniz zaman girebilir, işlemleri iptal edebilirsiniz. Ancak bu zaman dolunca, hesabın silinmesi yapılır. Her ne kadar konu ile alakalı olarak TikTok ile irtibata geçmeniz mümkün de olsa, işlemin kalıcı niteliği sebebiyle sonuç alamamanız muhtemeldir. Bu durumda sadece yeni bir hesap açılır.

TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur?

Her kadar TikTok hesabı nasıl dondurulur zor bir işlem olarak düşünülse de, size kısa bir şekilde çözüm önerisi sunar. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki işlemleri tek tek uygulamaktır;

 1. TikTok hesabınıza giriş yapın.
 2. Alt kısımda bulunan sembolden, profilinizi açın.
 3. Sağ üst köşedeki nokta sembolüne dokunarak, hesabımı yönet üzerine dokunun.
 4. Hesabımı sil üzerine dokunun.

Bunlar ardından platform sizden güvenlik için şifrenizi tekrar yazmanızı talep eder. Ardından tekrar tekrar silme butonuna dokunarak hepsi sonlandırılır. Böylece hesabınız 30 gün sonra silinmesi için işaretlenir.

Böylece hesabını geri almak isteyenlere de bir çözüm sunulur. Ayrıca platformdan 1-2 gün uzak durmanız gerekiyorsa, deneyebileceğiniz pratikliğe sahiptir. Sadece 30 gün unutmamanız gerekir.

Şifresi Bilinmeyen TikTok Hesabını Dondurma

Eğer TikTok hesabınızı dondurmak isterseniz, size iki aşamada şifreniz sorulur. Bunlardan ilki platformdan çıkış yapmışsanız, hesabınıza tekrar girerken olur. İkincisi ise hesap dondurma işlemini teyit etmek içindir.

Ancak sosyal medyanın yoğun olarak kullanıldığı günümüzde, insanların birden fazla şifresi vardır. Bu sebeple birçok kişi hesabının şifresini hatırlamaz. Eğer TikTok şifrenizi unutmuşsanız ancak hesabınız açık olduğu için yazma zahmeti yaşamıyorsanız, şifresi unutulan TikTok hesabı nasıl kapatılır diye sormanız muhtemeldir.

Burada öncelikle, şifrenizi geri almanızın şart olduğu bilinmelidir. Aksi durumda işlem yapmanız mümkün değildir. Bunun için şu aşamaları takip etmek çözüm getirir;

 1. Ben bölümüne gelerek, sağ üst köşeden üç nokta butonuna dokunun.
 2. Hesabı yönet üzerine dokunun.
 3. Şifreyi seçerek, sıfırlama talimatlarını takip edin.

Eğer platform açık değilse, sıfırlamak için şu işlemler de kullanılabilir;

 1. TikTok resmi sitesine girin.
 2. Kaydol üzerine dokunun. Ardından da Giriş Yap üzerine dokunun.
 3. Kullanıcı adı, e-posta, telefon seçeneklerinden bir seçim yapın.
 4. Şifrenizi mi unuttunuz üzerine dokunun.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, talimatları takip ederek, yeni bir parola almaktır. İşlemler oldukça kısa olup, bundan sonra hemen hesabınızı dondurmanız mümkündür. Bunun için yukarıda belirttiğimiz işlemleri takip etmeniz yeterlidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67