TikTok Gençlere Yönelik Yeni Kısıtlamalarını Duyurdu

TikTok Gençlere Yönelik Yeni Kısıtlamalarını Duyurdu

Tiktok, özellikle gençler arasında dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olmuştur. Bu yüzden ortaya çıktığı günden beri gençler arasında gizlilik problemi oluşmaya başlamıştır. Tiktok, artık gençlerin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak için yeni kısıtlamalar getirmeye başlıyor. Özellikle gece geç saatlerde gönderilen bildirimlerde kısıtlamalar planlanıyor.

TikTok, kısa sürede elde ettiği kitle ile beraber özellikle gizlilik konusunda birçok tartışmaya sebep oldu. Tiktok güvenlik ve gizlilik alanında sürekli çalışmalar yapıyor ve gençlerin sosyal medya konusunda daha sağlıklı bir kullanım için uğraşıyor.

Akşam 9’dan Sonra 13 ile 25 Yaş Arasındaki Kişilere Bildirim Gitmeyecek

Gençlerin, sosyal medya uygulaması açısından daha rahat ve sağlıklı bir kullanım için 13 ile 15 yaş arasındakilere bildirim gitmeme uygulaması getirtecek. Akşam 9’dan sonra Tiktok, bildirim göndermeyecek ve 16 ile 17 yaş arasındaki gençlere ise akşam 10’dan sonra bildirim gitmemesi planlanıyor.

Bu özellikler ile beraber video indirme özelliğinde de değişiklik olacak. Özellikle 16 ile 17 yaş arasındaki kullanıcılar için varsayılan kapalı olması planlanıyor. Kişiler bu özelliği geri aktif etse de başkalarının videoları indirme izni verme seçeneği konusunda tamamen kapalı olması planlanıyor. Böylece gençlerin ve özellikle küçük yaş kişilerin videoları indirilmeyecek.

Video Paylaşma Özelliği Hakkında Yenilik

Tiktok kullanıcıları arasında 16 ile 17 yaş arasındaki kişilerin video paylaşmak istediklerinde ise videoyu görecek olan kişileri belirleyebileceği bir pop-up mesajı olacak. Tiktok böylece birçok gencin video konusunda güvenliğini sağlamak için uğraşıyor. Tiktok, genç kullanıcıların ebeveynlerinin endişesini anlayarak özellikle ebeveynlerin içini rahatlatmayı amaçlıyor. Bu yenilikler Tiktok platformuna yeni yeni geliyor olmakla beraber yakın zamanda gençlerin bu duruma nasıl uyum sağlayacağını görebilecek.

TikTok Yenilikleri

Kısa sürece güzel bir kitle kazanmış olan Tiktok, güvenlik ve gizlilik alanında yaptıkları ile beraber birçok kullanıcının tacizden, nefretten ve izni olmadan videolarının kullanılmasından uzak tutmak için yeniliklerine devam ediyor. Özellikle Tiktok 16 ile 17 yaş gençleri hedef alarak gençlerin güvenliğini sağlamak istiyor. Aynı zamanda sağlık durumlarının etkilenmemesi içinde gençlerin telefonuna belli bir saatten sonra mesajların gitmemesi için çalışmalar yapıyor.

Tiktok uygulaması, platform içerisinde dolaşmakta olan içeriklerin gizliliği konusunda attığı adımlar ile beraber özellikle hakkında açılan davaları azaltmayı umuyor. Birçok konu ve video sebebi ile beraber Tiktok, sosyal medya platformu birçok kez davalık olmuş ve rahata erememiştir. Yine de Tiktok başarılı bir uygulama olmakla beraber güvenlik ve gizlilik konusunda önlemler alarak yenilikleri ile beraber gündeme geliyor. Böylece Tiktok uygulaması, kitlesi için hem daha sağlıklı bir uygulama kullanımı hem de gençlerin ebeveynleri açısından daha iyi özellikleri sunmaya başlıyor.

TikTok Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Tiktok uygulaması üzerinden gelen yenilikler konusunda yararlanmak istiyorsanız telefonunuza güncelleme yapabilirsiniz. Eğer android telefonlarınızdan güncelleme yapacaksanız izleyeceğiniz yollar şu şekildedir,

Telefonunuzda bulunan Google Play uygulamasına girin.

Sonrasında Tiktok uygulamasına arama bölümü ile girin.

Burada eğer aktif olan bir Tiktok güncellemesi varsa yeşil olan bölümde ‘’Güncelle’’ bölümü olacak.

Güncelle butonuna basarak ve yüklenmesini bekleyin. Sonrasında Tiktok uygulaması güncellenmiş olacak.

Eğer bir İOS kullanıcıysanız Tiktok güncellemesi için izleyeceğiniz yollar şu şekildedir,

Öncelikle App Store uygulamasını açın ve arama bölümünden Tiktok uygulamasına girin.

Eğer Tiktok üzerinde aktif olan bir Tiktok güncellemesi varsa ekranda ‘’Güncelle’’ bölümü olacak.

Güncelle butonuna basarak ve yüklenmesini bekleyin. Sonrasında Tiktok uygulaması Apple cihazlarınızda güncellenmiş olacak.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67