Tiktok E-Postamı Unuttum, Nasıl Geri Alabilirim?

Tiktok E-Postamı Unuttum, Nasıl Geri Alabilirim?

Tiktok, milyonlarca aktif kullanıcıyı bünyesinde barındıran ve insanların en çok zaman geçirdiği platformlardan biri olan sosyal mecradır. Tiktok kullanıcıları, bazı zamanlarda hesaplarına e-posta unutma nedeniyle erişim sağlayamamaktadır. Bu gibi durumlarda Tiktok e-posta unuttum gibi cümleler sarf edilmekte ve çözüm yolları aranmaktadır.

Tiktok hesabınıza giriş yapabilmeniz, şifrenizi unuttuğunuz zamanlarda hesabınızı kurtarabilmeniz, diğer hesaplarınızı bağdaştırabilmeniz gibi nedenlerden dolayı e-posta adresine ihtiyaç duyarsınız. Ancak e-posta adresinizi unutursanız, çoğu mecrada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tiktok için de bu unsur geçerlidir. Ancak Tiktok giriş yöntemlerinin çeşitli olması nedeniyle, e-postanızı hatırlamasanız dahi sorunsuz bir erişim sağlayabilirsiniz.

Tiktok E-Postamı Unuttum Ne Yapabilirim?

Tiktok hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız e-postanızı ve şifrenizi unutursanız dahi, hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ancak bu noktada telefon numaranızı n hesabınıza bağlı olması gerekecektir. Tiktok e-postamı unuttum ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, hesaba erişim için almanız gereken doğrulama kodunuz telefon numaranıza alabileceğinizi bilmelisiniz.

Tiktok e-posta adresinizi unutursanız ve bu yüzden hesabınıza giriş yaparken zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki listede belirtilen adımları takip ederek telefon numara doğrulaması ile birlikte hesabınıza erişim sağlayabilir ve daha sonrasında e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

İlk olarak Tiktok uygulaması ya da web sitesine giriş yapınız.

Hesaba giriş alanına hatırladığınız bilgileri yazınız, eğer bilgiler yanlışsa “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayınız.

Daha sonra yönlendirileceğiniz sayfada hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını yazınız ve işleme devam ediniz.

Telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu belirli alana giriş yapınız.

Bu adımdan sonra şifrenizi girerek hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, e-posta adresinizi değiştirebilmek için Tiktok ana sayfasında “Ben” seçeneğine basınız.

Karşınıza çıkan sekmede “üç noktalı ikon” seçeneğine dokununuz.

Hesabımı Yönet ve daha sonrasında E-Postamı Yönet seçeneklerine basınız.

Son adımda ise, karşınıza çıkan küçük adımları takip edip yeni e-posta adresinizi Tiktok hesabına bağlayınız.

Bu adımlar sayesinde hem e-postanızı değiştirebilir hem de hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede Tiktok e-posta bulma sorunları ortadan kaldırılmış olacaktır. Ancak bu adımları yapabilmeniz için daha önce de belirttiğimiz gibi hesabınızın kullandığınız telefon numarasına bağlı olması gerekmektedir.

Tiktok Şifremi Unuttum Telefon Numaramı Değiştirdim E-Postamı Bilmiyorum

Tiktok erişim sıkıntısı çeken kullanıcılar, Tiktok şifremi unuttum telefon numaramı değiştirdim e-postamı bilmiyorum cümlesini kurabilmektedir. Bu noktada giriş şifrenizi bilmiyorsanız, telefon numaranız değiştiyse ve e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız, Tiktok hesabınıza erişmeniz mümkün değildir.

Tiktok hesabınıza sorunsuz bir şekilde erişmek istiyorsanız e-posta, şifre ya da telefon numarası seçeneklerinden en az birini bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde, Tiktok hesaba erişmek isteyen kişinin siz olduğunu tespit edemez ve güvenlik gerekçeleriyle hesabınıza ulaşmanıza yardımcı olamaz. Bu gibi durumlarda yapılabilecek bir şeyin olmadığını bilmek gerekir. Ancak yine de, Tiktok Yardım Merkezi aracılığıyla yetkililere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tiktok Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Tiktok hesabına giriş yapamayan kullanıcılar, Tiktok hesabı nasıl kurtarılır sorusuna yanıt aramaktadır. Bu noktada kurtarma sebebine bağlı olarak farklı işlemler yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz, silinen Tiktok hesabını geri getirme işlemi yapamazsınız. Ek olarak giriş ile ilgili hiçbir bilgiyi bilmiyorsanız hesabınızı kurtaramazsınız.

Tiktok hesabınızı kurtarabilmek için ya telefon numaranızı, ya da e-posta adresinizi bilmeniz gerekecektir. Eğer bu bilgilerden birine sahipseniz, daha önce belirttiğimiz adımları takip ederek hesabınıza ulaşabilir ve bilgileriniz üzerinde düzenlemeler yaparak sorunsuz bir Tiktok kullanımı sağlayabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67