TikTok DM (Mesaj) Nasıl Gönderilir?

TikTok DM (Mesaj) Nasıl Gönderilir?

Dünya çapında kullanımı en çok tercih edilen sosyal medya platformu kullanıcılarının cevabını en çok araştırdığı sorulardan birisi de, Tiktok DM (Mesaj) Nasıl Gönderilir? olmaktadır. Direkt mesaj ya da doğrudan mesaj olarak da adlandırılan DM mesaj yoluyla, Tiktok kısa video paylaşma platformunda iki Tiktok kullanıcısı özel olarak, yani yazılanları sadece ikisinin görebileceği bir şekilde yazışabilmektedirler. Tiktok DM mesaj yolu ile kişiler özel olarak sohbet edebilmekte, yani mesajlaşabilmektedir.

Tiktok DM (Mesaj) Göndermek İçin Ne Yapmak Gerekmektedir?

Tiktok DM yani özel mesaj özelliğini kullanabilmek için Tiktok kullanıcılarının bir takım şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunlardan birincisi Tiktok üzerinden DM mesajı atabilmek ya da alabilmek için Tiktok kullanıcısının 16 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bunun haricinde mesajlaşmak isteyen kişilerin, mutlaka karşılıklı olarak Tiktok uygulaması üzerinden birbirlerini takip etmesi de gerekmektedir.

Bu nedenle doğrudan Tiktok mesaj gönderme, takip edilen kişiler ve arkadaşlar arasında olabilmektedir. Aynı zamanda Tiktok mesaj ayarları kısmında yer alan gizlilik seçeneğinden doğrudan mesaj atma özelliğinin de etkin hale getirilmesi sağlanmalıdır. Bütün bu şartları yerine getirdikten sonra istenilen Tiktok üyeleri ile özel mesaj yolu ile yazışılabilmektedir.

Tiktok Özel Mesaj Nasıl Atılır?

Özellikle Tiktok uygulamasına yeni üye olan kullanıcıların araştırdığı konuların en başında Tiktok özel mesaj nasıl atılır? gelmektedir. Pek çok insan bu özellikten haberdar olsa da, nasıl kullanılacağına dair bilgisi yetersiz olmaktadır. Tiktok DM atmak için atılması gereken adımlar ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

İlk olarak Tiktok kullanıcı hesabına, üye adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

Daha sonra açılan ana sayfada üzerinden DM yani özel mesaj atılmak istenen kişinin kullanıcı profiline girilmelidir.

Burada yer alan Doğrudan Mesaj seçeneğine tıklanmalıdır.

Açılan panelde istenilen kişiye yazılarak, doğrudan mesajlaşma başlatılmalıdır.

Tiktok Doğrudan Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır?

Tiktok üzerinden kullanıcıların birbirleri ile karşılıklı olarak DM yoluyla mesajlaşabilmesi için Tiktok doğrudan mesaj ayarlarının da uygun olan kriterlerde açılması lazımdır. Bu bağlamda Tiktok doğrudan mesaj ayarları için şunların yapılması gerekmektedir;

Öncelikle Tiktok uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması lazımdır.

Açılan sayfada kullanıcı profiline girilmelidir.

Tiktok kullanıcı profili üzerinde bulunan sağ üst köşedeki üç nokta seçeneğine tıklanmalıdır.

Açılan yeni sayfada yer alan Gizlilik öğesinde ki, Bana Kimler Mesaj Gönderebilir? seçeneğine basılmalıdır.

Burada yer alan mesajlama seçenekleri arasında bulunan Herkes, Arkadaşlar ya da Hiç Kimse şıklarından uygun olan işaretlenerek Tiktok mesaj ayarları tamamlanmaktadır.

Bu seçenekler arasında yer alan Hiç Kimse öğesinin seçilmesi durumunda ise Tiktok kullanıcıları doğrudan mesaj alma özelliğini tamamen kapatmakta olup, bu durumda kendisi hiç bir Tiktok kullanıcısına DM mesaj atamadığı gibi başkalarından, abonelerinden ya da arkadaşlarından gelen mesajları da alamamaktadır.

Tiktok’ta Takip Etmeyen Kişilere Nasıl Mesaj Atılır?

Tiktok üzerinde takip etmeyen kişilere mesaj atmak için ancak o kişinin takip etmesi sağladıktan sonra mesaj atılabilmektedir. Aynı zamanda doğrudan mesaj atma durumlarında birisine mesaj atılmak istendiğinde, mesaj devre dışı bırakıldı uyarısı çıkmaktadır.

Bunun nedeni ise mesaj atılmak istenen kişinin profilinde bulunan mesaj ayarları kısmından, profilini DM mesajlara kapatmasıdır. DM mesajlara kapalı olan Tiktok profili sahipleri ile doğrudan mesajlama yapılamamaktadır.

Ayrıca bazı durumlarda da karşılıklı olarak DM atılamamaktadır. Bunun nedeni ise genel olarak kişilerin sahip olduğu Tiktok uygulamasının ya da telefonlarının sürümlerinin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67