TikTok Çok Hızlı Yazıyorsun Biraz Ara Ver (Çözüm)

TikTok Çok Hızlı Yazıyorsun Biraz Ara Ver (Çözüm)

Günümüzde en popüler uygulamalardan biri de TikTok’tur. Artık TikTok üzerinden bazı kısıtlamalar geldi. Örneğin Tiktok’ta kısa aralıklarla çok fazla mesaj atarsanız veya arka arkaya çok fazla video beğenirseniz size şöyle bir bildirim gelecektir.

“Çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver.”

Aslında birçok kullanıcı bunun ne demek olduğunu bilmiyor ve anlam veremiyor.

Tiktok’ta para kazanmak çok kolay olduğu için birçok kişi artık TikTok üzerinden hile ile sahte profiller oluşturarak para kazanmanın yollarını arıyor.

Herkes takipçi ve beğeni satın alıyorsanız TikTok üzerinden para kazanabilirsiniz gibi bir algı var. Zaten TikTok kötü niyetli faaliyetleri engellemek için yani spam faaliyetleri tespit etmek üzere olan bir dijital denge özelliğine sahiptir.

Bu özelliğin aktif edilmiş olması sebebiyle kullanıcıların normal sayılmayacak eylemlerini bir rapor haline getiriyor.

Bu istatistikler üzerinden de tespit ederek bir uyarı bildirgesi yayınlıyor. Yani anlayacağınız 1 dakika için eğer yüzden fazla video beğenirsiniz veya yüz kişiden fazla kişiye mesaj atarsanız bu TikTok için normal bir aktivite değildir.

Bu tür aktiviteleri ve eylemleri kontrol eden yazılımcılar olduğu için bot üyelerin tespiti yapılır ve kötü niyetli gerçek kullanıcıları da engellemeye çalışır.

TikTokun bu engelleyici dijital denge özelliği sayesinde aslında bize diğer kötü eylemlerde bulunan ve kötü niyetli olan kişilerden de koruyor.

Çok Hızlı Yazıyorsun Biraz Ara Ver Mesajından Sonra Engel Gelmesi Normal Mi?

Aslında size gelen bu çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver mesajı bir uyarı mesajı olarak sisteme düşer. Yani bu mesajdan sonra bir beğeni engeli yaşamınız mümkündür. Fakat bu durum her kullanıcı için geçerli değildir.

Bazen de engelle yemeyeceksiniz gibi sadece uyarı almış olabilirsiniz. Ayrıca bunun dışında Tiktok’ta takıldığınız için bir uyarı gelmesi sebebiyle aslında sizin TikTok tarafından izlenen bir hesaba dönüşmenize sebep olacaktır.

Yani eğer ki bu uyarıya kulak asmazsanız veya daha fazla bot basan eylemlerde gerçekleştirirsiniz, erişim engeli alabileceğiniz gibi takip engeli, keşfet engeli gibi engeller de almanız mümkündür ve bu yüzden hesabınızın askıya alınmasına sebep olabilirsiniz.

Dijital refah seçeneğini seçmeniz bot hesaplardan alacağınız mesajları engelleyecek bir özelliktir. Bunu yapmak için de

Ayarlar sekmesinden üç noktaya veya çark şeklindeki olan sembolü tıklayın.

Ardından dijital defa seçeneğine basın.

Artık dijital denge özelliğini oluşturmuş olacaksınız.

TikTok topluluk kuralları olan bir belgesi vardır. Bunlara uymayan ve aykırı eylemlerde bulunan herkes bu uyarı bildirgesini almak zorunda kalır. Çok hızlı yorum yapıyorsun biraz ara ver seçeneği de yine aynı anlamı taşımaktadır ve bunun sonucunda TikTok beğeni yapamıyorum problemi yaşamanız mümkündür.

Uyarı Mesajı Ne Zaman Ortadan Kalkar?

Tiktok’ta bir uyarı aldığınızda bazen bir engele maruz kalabilirsiniz. Bazen ise sadece uyarıda kalabilir. Tiktok’ta beğeni engeli ne zaman kalkar diye baktığımızda ise bu 24 saatle 48 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Yani TikTok beğeni engeli nasıl kalkar diye baktığımızda aslında hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Bir gün ya da iki gün içerisinde bunun geçeceğini bilmeniz gerekmektedir.

Yani sizin özellikle yapacağınız hiçbir eylem yoktur. Eğer ki yine tiktoku kurallarına uymayan aykırı eylemlerde bulunursanız bu sefer hesabınızı daha fazla engelleyen kısıtlamalara maruz kalacaksınız

Bazen bunun sonucunda hesabınızın askıya alınması şeklinde sonuçlanabilir. Hesabını tekrar kurtarmak için farklı yollara başvurmak zorunda kalabilir ve bunun için çok fazla zaman harcamanıza sebep olabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67