Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Ve Çözümü

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Ve Çözümü

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası, ardı ardına takip isteği yollama durumunda alınmaktadır. Bu durumda kişiler, belirli süre takip isteği atamamaktadır.

TikTok, diğer platformlar ile karşılaştırılırsa, hâlâ yenidir. Ancak müzikalli videolarıyla gençler arasında büyük bir popülerlik kazandırmıştır. Bu popülerlik, onu dünya çapında kullanılır hale getirmiştir. Platform, herkesin sorunsuz kullanım yapabilmesi için bazı kurallar koymuştur.

Her üye tarafından uyulması gereken bu kurallar, ihlal edilirse farklı cezalar verilmektedir. Bunlardan bir tanesi TikTok çok hızlı takip ediyorsun olmaktadır. Bu mesaj, platform tarafından takip etme hızınızı düşürmeniz için bir uyarıdır. Bununla beraber takip etme kısıtlaması da verilmektedir.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Ne Demek

TikTok çok hızlı takip ediyorsun ne demek? Her platformda olduğu gibi TikTok’ta da çok fazla takipçi kazanma yolu vardır. Özellikle yeni kullanıcılar, çok sayıda kişiye takip atarak, takip etmelerini beklemektedir.

Bu durum, kullanıcılar bir miktar takipçi sağlamaktadır. Zira bazı kullanıcılar, karşılıklı takipleşmeye açıktır. Ancak bilinmeyen, TikTok tarafından çok fazla takipçi isteği atmanın, iyi karşılanmadığıdır.

Size bu hata geldiğinde bir uyarı niteliği taşımaktadır. Ancak platform, ciddiyetini göstermek için geçici bir engelleme de verir. Engel kalkmadan, yeni takipçi istekleri atılamamaktadır.

TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

TikTok takip engeli ne zaman kalkar hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Zira platformun topluluk kuralları, husus üzerine sayı ve süre belirtmemektedir. Eğer böyle bir konuya değinme olursa, kullanıcılar buna göre takip isteği atacağı için kuralın da bir anlamı kalmayacaktır.

Eğer takip engeli almışsanız, kaçıncı kez aldığınıza göre farklılık göstermektedir. İlk kez alıyorsanız, genellikle dakikalar ile hesaplanan bir süre vardır. Ardından otomatik kalkacaktır. Eğer ilk uyarı göz önünde bulundurmayıp tekrar atarsanız, ilkinden daha uzun, ancak yine kısa bir engel verilecektir.

Ancak konuya önem göstermemeniz sonrasında saatler ve günlerce engel almanıza neden olacaktır.  Bu nedenle ilk kez uyarı almışsanız, aynı durumu tekrarlamamanız gerekmektedir. Pek çok kullanıcı, bunu dikkate almasa da platform bunu oldukça önemsemektedir.

TikTok Takip Engeli Çözümü

Bu engeli almamak için yolladığınız istekleri hızlı yapmamanız gereklidir. Eğer bir saatte 30’dan az istek atarsanız, engel durumunuz olmayacaktır.

Eğer takipçi isteklerinizi normal şekilde atıyorsanız, platform size yanlışlıkla engel vermiş olabilir. Bu durumda TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü için şu maddeleri uygulamanız gerekmektedir;

  1. Akıllı telefonunuzdan, TikTok’a giriş yapın.
  2. Uygulamanın sağ alt kısmından, profilinizi açın.
  3. Hesabınız açılınca, sağ üst köşedeki simgeye dokunun. Ardından ayarlara tıklayın.
  4. Gördüğünüz sorun bildir yazısına dokunun.
  5. Uygulamanın geri bildirim yardım bölümüne geldiğinizde, konu seçin.
  6. Burada “diğer” konusunu seçip, “hâlâ bir sorun var” yazısına dokunun. Ardından sorunu güzel bir şekilde yazın. Ekran görüntüsü ayrıca eklemek, işinizi kolaylaştıracaktır.
  7. Yazdıklarınızı kontrol edip, gönderin.

Mesajınız alındıktan sonra, yöneticiler size 24 – 48 saat arasında dönüş yapacaktır. Eğer haklı bulunursanız, engel kadırılacaktır.

TikTok çok hızlı takip ediyorsunuz sorunu nasıl çözülür için bir seçenek de uygulama güncellemedir. Eğer TikTok güncel değilse, hatayla karşılaşmanız muhtemeldir.

Bu nedenle cihazınız App Store’una girerek, güncelleme yapmanız tavsiye edilmektedir. Eğer hata bu nedene bağlıysa, hemen çözülecektir.

Bazı kişiler, uygulamayı kapatıp, açıncada sorunun çözüldüğünü belirtmektedir. Eğer hem hesabınızdan, hem de uygulamadan çıkış yapıp, tekrar girerseniz, sorun çözülecektir. Engel belirli süre için verilmekte olup, süre sonunda kalkacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67