Tiktok Canlı Yayınlarım İzlenmiyor Sorunu Ve Çözümü

Tiktok Canlı Yayınlarım İzlenmiyor Sorunu Ve Çözümü

Tiktok üyelerinin cevabını en çok merak ettiği konulardan birisi de, Tiktok canlı yayınlarım izlenmiyor sorunu ve çözümü olmaktadır. Dünyada en popüler sosyal medya video paylaşım platformlarından birisi olan Tiktok uygulaması ile buraya üye olanlar kendilerine ait olan kısa video içeriklerini paylaşabilmektedirler

Faaliyete başladığı ilk seneden itibaren kendisini sürekli yenileyen ve üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için kendini güncelleyen Tiktok uygulaması, bu bağlamda uygulama içerisinde yer alan canlı yayın özelliği ile de büyük bir beğeni toplamaktadır.

Tiktok canlı yayın özelliği ile üyeler anında canlı yayın açabilmekte ve böylelikle profillerine abone olan kişilerle daha iyi iletişim kurabilmektedirler. Tiktok canlı yayınlarında, bazı durumlarda ise izlenmeme sorunları yaşanmaktadır. Canlı yayın sahiplerinin başına gelen bu sorun ise canlı yayınların Tiktok yönetimce engellenmesinden olmaktadır.

Tiktok Canlı Yayın Engeli Nedir?

Tiktok uygulamasında Tiktok canlı yayın engeli, yönetimce oluşturulmuş olan topluluk kurallarına aykırı davranış sergileyen Tiktok canlı sahiplerine uygulanan bir ceza olmaktadır. Bu canlı yayın engelinin en büyük nedeni, bir başka kişinin izlediği canlı yayını topluluk kurallarını ihlal ediyor diye Tiktok yönetimine şikâyet etmesi nedeniyle olmaktadır.

Bu gibi durumlarda Tiktok görevlileri canlı yayını izlemeye almakta ve yapılan inceleme sonucunda da canlı yayın yapan kişinin yayınlarına engel koymaktadırlar. Aynı zamanda canlı yayın yapabilmek için en az 1000 abone sayısına da ulaşmak gerektiğinin unutulmaması lazımdır.

Tiktok Canlı Yayın Engeli Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tiktok uygulamasında TikTok canlı yayın engeli kaldırma işlemi için ilk olarak yönetim tarafından verilen canlı yayın yasağının içeriği önem taşımaktadır. Tiktok yönetimi tarafından verilen canlı yayın yasaklarında iki tarz canlı yayın yasağı olmaktadır. Bunlardan birincisi süresiz canlı yayın yasağı, diğeri ise süreli olan canlı yayın yasakları olmaktadır.

Süresiz olan canlı yayın yasaklarını kaldırmak, süreli olan canlı yayın yasaklarına karşı her zaman daha zor olmaktadır. Süreli ve süresiz olan canlı yayın yasaklarında ise bu cezayı alan Tiktok kullanıcılarının, yönetime bu konuda ki itirazlarını bildirmesi gerekmektedir.

Yapılan bir takım incelemelerden sonra bu itirazların kapsamına ve alınan cezaya neden olan etkene bağlı olarak, canlı yayın yasağı yönetimce iptal edilmekte ve yasaklanan Tiktok kullanıcıları kurallara uymak suretiyle yine canlı yayınlarına devam edebilmektedirler.

Tiktok Canlı Yayın Engeli Kaldırma İtirazı Nasıl Yapılır?

Tiktok kullanıcılarının yaptıkları canlı yayınların engellenmesi durumunda yapılacak olan tek şey, bu sorunun çözümüne dair Tiktok yönetimine itiraz başvurusu yapılması olmaktadır. Yapılacak olan itiraz süreci ise şu şekilde olmaktadır;

  • Bu sorunda Tiktok kullanıcısının uygulamaya üye girişi yaptıktan sonra Profil bölümünü açması gerekmektedir.
  • Profil bölümüne girildikten sonra ise Ayarlar ve Gizlilik bölümüne tıklanmalıdır.
  • Daha sonra bunun altında bulunan, Problemi Rapor Et kısmına basılmalıdır.
  • Burada açılan yeni sayfada, Tiktok yönetimince istenen bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girilmelidir.
  • Bilgilerin girilmesinden sonra ise uygun olan başlıkla canlı yayın yasağı belirtilmelidir.
  • Daha sonra açıklama kısmına, canlı yayın yasağı ile ilgili olan itiraz açıklaması detaylı bir şekilde yazılmalıdır.

Bu itiraz başvurusunu Tiktok yönetimine yaptıktan sonra canlı yayın yasağına neden olan sorunun da içeriğine bağlı olarak, canlı yayın yasağının kalkması en geç 15 gün içinde sonuca kavuşmaktadır. Çok büyük bir yanlış olmadığı sürece canlı yayın yasakları Tiktok yönetimince kaldırılmaktadır. Bundan sonra ise canlı yayın yasağı kalkan Tiktok üyelerinin, topluluk kurallarına aykırı olan canlı yayınlar yapmaktan kaçınmaları gerekmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67