Tiktok Canlı Yayından Kazanılan Para Nasıl Çekilir?

Tiktok Canlı Yayından Kazanılan Para Nasıl Çekilir?

Tiktok canlı yayından kazanılan para nasıl çekilir birçok kullanıcı tarafından sorulur. Çince Douyin olarak bilinen uygulama dünya çapında hizmet verir.  Durağan bir yapıya sahip olmayan platform, sık sık güncellemeler yaparak yeni özellikler tanıtır.

Böylece her geçen gün daha fazla kullanıcı platforma kaydını gerçekleştirir. Bunun tek amacı renkli ve canlı video özelliklerinden yararlanmak değildir. Zira birçok kullanıcı canlı yayın açarak, para kazanmak ister.

Bilindiği üzere TikTok kullanıcılara canlı yayın izni verir. Buraya giren kullanıcılar, isterlerse yayıncıya bağış yapabilir. Oldukça fazla hediye türü olup, her kullanıcı istediğini yollayabilir. Sonrasında ise para çekimi yapılır.

Ancak özelliği ilk kez kullanan TikTok üyeleri ne yapmaları gerektiğinden emin olmayabilir. Peki, canlı yayından aldığınız parayı nasıl çekersiniz?

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok canlı yayın hediye fırsatları birçok kullanıcının ilgisini çeker. Dolayısıyla neredeyse her kullanıcı nasıl yayın açılabileceğini araştırır. Ancak bunun için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır. Bunlardan ilki 1,000 takipçi sayınızın olmasıdır.

Gerekli şartları sağlıyorsanız, hızlı bir internetinizin olması önerilir. Çünkü yavaş internet yayın kalitesini etkileyecek, bu da izleyenleri memnun etmeyecektir. Dolayısıyla alabileceğiniz potansiyel bağışlar da ortadan kalkacaktır.

Sonrasında ise tek yapmanız gereken TikTok uygulamasına girmedir. Ardından ekranda artı simgesine tıklanır. Açılan ekranın alt bölümüne bakılırsa video ve live sekmesi görülür. Ekran sola çevrilerek başlık seçilir. Hazır olduğunuzda sekmeye gelerek yayın başlatılır.

TikTok Cüzdan Nedir ve Nasıl Görüntülenir?

TikTok para hesabı nasıl açılır için cüzdan bulunur. Wallet olarak da bilinen bu bölümde canlı yayın esnasında size atılan hediyeler, jetonlar yer alır. Dolayısıyla bağışlarınızı görmek ve işlem yapmak istiyorsanız buraya gelinir. Bunun için şu işlemlerir uygulamak gerekir;

  1. TikTok uygulamasını açın.
  2. Eğer çıkış yapmışsanız, kullanıcı bilgilerinizle yeniden girin.
  3. Hesabınız yüklenince profilinizi açın.
  4. Ekranda sağ üst köşedeki 3 noktaya dokunun.

Tüm bu işlemler sonrasında cüzdan seçeneğine tıklanır. Burada gerek satın alma seçenekleri,  gerekse size atılan jetonlar görüntülenir.

TikTok Para Çekme

TikTok para çekme işlemi nasıl yapılır? Günümüzde platformun canlı yayın özelliğinden para kazanan çok sayıda kişi vardır. Özellikle gereksinimleri yeni karşılayıp, ilk canlı yayınını açan kişilerde, aldıkları bağışları nasıl çekeceklerine dair pek çok soru işareti bulunur. Bunun için öncelikle yukarıda bahsettiğimiz cüzdan kısmında tanımlandığı üzere banka ya da kredi kartınızın olması şarttır.

Ayrıca size atılan jetonlardan komisyon alındığı da bilinmelidir. Bu oran yüzde 20’dir. Kullancılar gerçek zamanlı hediyeler sekmesine geldiğinde para çek butonu görülebilir. Eğer hesapda 1 Amerikan Dolar, yani USD varsa bu buton etkin hale gelir.

Ancak 20 USD seviyesine ulaştığında banka hesabına geçer.

TikTok Hediyeleri Nelerdir?

Peki, TikTok canlı yayın hediye fırsatları için kullanıcılar size hangi hediyeleri gönderebilir, fiyatları nedir ve siz ne kadar kazanırsınız? Bu konuda çok sayıda seçenek olmakla beraber bazıları şöyledir;

  1. Spor Araba: Hediye gönderen tarafa 3,200 Türk Lirasına verilir. Alan tarafa ise 1,300 Türk Lirası ödenir.
  2. Yat: Hediye gönderen kullanıcıya 850 Türk Lirasına satılır. Alan kişiye 350 Türk Lirası ödenir.
  3. Para Yağmuru: Hediye alan kişiye 105 Türk Lirasına satılır. Alan kişiye 65 Türk Lirası ödenir.
  4. Öpücük: Hediye alan kişiye 17 Türk Lirasına verilir. Alan kişiye 7 Türk Lirası ödenir.
  5. Gül: Gönderen kişiye 25 kuruş’a verilir. Alana ise 10 kuruş ödenir.

Bu ve diğer hediyeler kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67