Tiktok Canlı Yayına Nasıl Katılımcı Alınır?

Tiktok Canlı Yayına Nasıl Katılımcı Alınır?

Tiktok canlı yayına nasıl katılımcı alınır? TikTok kısa süre içerisinde başta genç kesimler olmak üzere birçok insanın ilgisini çekmiştir. Sunulması üzerinden çok da uzun zaman geçmemesine rağmen, yaptığı güncellemeler ile birçok özellik tanıtmıştır.

Bunlardan biri de canlı yayındır. Bu tür etkinlikler sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça sevilir. TikTok için de böyle olmakla beraber, burada bağış yöntemiyle bir gelir de elde edilebilir. Bu nedenle canlı yayına nasıl başlanacağı ve izleyen sayısının nasıl arttırılacağı gibi sorular hep sorulur.

İzlenme sayısını arttırmak istiyorsanız, bir seçenek de yayına katılımcı eklemedir. Böylece birçok kişinin ilgisini çekmeniz mümkündür. Peki, bu nasıl yapılır?

TikTok Canlı Yayın

Peki, TikTok canlı yayın nasıl açılır? Platform global çapta çok sayıda kullanıcıya sahiptir. Bununla birlikte her geçen gün yeni üyeler de katılır. Dolayısıyla bazı üyeler nasıl açacağını bilmeyebilir.

Konuya geçmeden önce bilmeniz gereken 1,000 takipçinizin olması şartıdır.  Bunu sağladıktan sonra uygulamanız gereken maddeler şöyledir;

  1. TikTok uygulamasına girin.
  2. Kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınızı açın.
  3. Karşınıza gelen artı simgesine dokunun.
  4. Ekranın alt tarafında video ile live sekmeleri bulunur. Ekranı sola kaydırarak, canlı yayına geçin.
  5. Sonrasında ise yayında kullanacağınız başlığa karar verin.

Tüm bu işlemler ardından yapmanız gereken live olmadır. Yayından verim almak için sadece internetinizin değil, upload hızınızın da güçlü olması gerekir. Eğer katılımcı da alacaksanız, onun için de şart geçerlidir. Aksi halde alacağınız performans düşük olur. Donmalar ve kasmalar yaşanırsa çoğu izleyici yayından çıkar.

Zira yavaş bir yayını izlemeyi, hiçbir sosyal medya kullanıcısı hoş karşılamaz.

TikTok Canlı Yayına Katılımcı Alma Nedir?

TikTok canlı yayına misafir alma birçok kullanıcı tarafından uygulanır. Özellik temel olarak arkadaşlarınıza canlı yayın isteği atmanızı mümkün kılar. Eğer karşı taraf da kabul ederse, ortak ve eş zamanlı yayın yapılır. Ancak bunun için bazı şartlar vardır.

Eğer katılamadığınızı söylüyorsanız ve uygulamanız güncelse, minimum 1,000 takipçinizin olması ve en az 16 yaşında olmanız gerekir. Dolayısıyla bunları sağlamıyorsanız, canlı yayın mümkün değildir. Ek olarak canlı yayına yönelik engeliniz de bulunmamalıdır.

Canlı Yayına Arkadaş Nasıl Alınır?

Peki, TikTok canlı yayın misafir girişi nasıl yapılır? Bunun için yayıncının sizi davet etmesi gerekir. Ardından kabul ederseniz, katılmanız mümkündür.  Eğer sizin nasıl ekleyeceğinizi merak ediyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça basittir.

Öncelikle canlı yayına geçmeniz gerekir. Ardından ekranın sol alt kısmında, sonsuzluk simgesini andıran bir ifade görülür. Buraya dokununca kimi davet etmek istediğniiz seçilir. Şayet karşı taraf kabul ederse, hemen başlamanız mümkündür.

TikTok Canlı Yayın Katılımcısı Neden Kullanılır?

Peki, TikTok başkasının canlı yayınına katılma neden kullanılır? Yeni kullanıcıların bazıları bu özelliğin amacını sorgulayabilir. Ancak birçok kullanıcı gerek canlı yayını, gerekse katılımcıları etkin olarak kullanılır.

Bunun ilk sebebi, etkileşimi ve takipçileri arttırmasıdır. Zira iki yayıncının ortak yayın yapması, iki kişi için de yükselme sağlar. Zira sevilen yayıncının ortak yayın yaptığı kişi çoğu zaman ilgiyle takip edilir.

İkincisi ise tanınırlığı arttırmadır. Çoklu yayın yaparken başarılı bir performans sergilenirse popülerliğiniz yükselir. Eğer yayın yapmayı düşünüyorsanız ancak yorumları nasıl kontrole alacağınızını düşünüyosanız, tek yapmanız gereken moderatör atamadır. Böylece tüm durum kontrol altında olur.

Üçüncüsü ise başarı elde edince bağış alma ihtimalinin de artmasıdır. Zira bazı kullanıcılar hitabınızı beğenirse, size katkıda bulunmayı tercih edebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67