Tiktok Canlı Yayın Açamıyorum Hatası Nasıl Çözülür?

Tiktok Canlı Yayın Açamıyorum Hatası Nasıl Çözülür?

TikTok canlı yayın açamıyorum birçok kullanıcının ortak sorunu arasındadır. Bunun nedeni oldukça fazla olup, kişiden kişiye göre değişebilir.

TikTok sahip olduğu özelliklerle, günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan popüler bir platform olmuştur. Özellikle canlı yayınları oldukça sevilir.

Bilindiği üzere izleyenler, yayıncılara bağış yapabilir. Bu durum her geçen gün çok sayıda üyenin, canlı yayın yapmasına sebep olur. Ancak bazı kişiler denemesine rağmen hatayla karşılaşabilir. Bunun farklı nedenleri olup şu şekildedir;

 1. Engel alınması
 2. TikTok’un güncel olmaması
 3. Mobil cihazın güncel olmaması
 4. Güncelleme esnasında problem oluşması

Peki, söz konusu hatayı alıyorsanız nasıl çözebilirsiniz?

TikTok Canlı Yayın Engeli Kaldırma

Eğer canlı yayın engeli almışsanız, özelliğe erişmeniz bir süre için kısıtlanır. Bunun farklı nedenleri olmakla beraber, en önemlisi topluluk kurallarına uymamadır. Zira her sosyal medyada olduğu gibi, TikTok da söz konusu şartlara sahiptir.

Ancak çoğu kişi bunları bilmeden paylaşım yapar. Zira bu maddeleri okuma oranı çok düşüktür. Platformun topluluk kuralları arasında bazı maddeler, kısaca şöyledir;

 1. Platform güvenliği
 2. Dürüstlük ve güvenilirlik
 3. Yaş güvenliği
 4. Taciz ve zorbalık
 5. İntihar, kendine zarar verme ve tehlikeli eylemler
 6. Şiddet ve grafik içerik
 7. Yasa dışı faaliyetler ve ayarlı ürünler
 8. Nefret içerikli davranış
 9. Şiddet içerikli aşırılık

Şayet bu ve diğer maddeler ihlal edilmişse, canlı yayın engeli alınabilir. Bu durumda ihlal sınıfına giren tüm paylaşımlar öncelikle kaldırılmalıdır. Eğer hesabınız doğrulanmamışsa, bu da uygulanmalıdır. Ardından TikTok canlı yayın engeli kaldırma için platform ile irtibat kurulur.

Eğer ihlal yapmamışsanız ve ancak engelliyseniz, tek yapabileceğiniz yine platformla irtibat kurmadır. Şayet hata olmuşsa, kaldırma yapılabilir. Burada engelin sadece TikTok tarafından kaldırılabileceği bilinmelidir. Sizin yapabileceğiniz sadece varsa ihlal olan paylaşımları ve yorumları silmek, platformla irtibat kurmadır.

TikTok Güncelleme

Eğer TikTok mobil uygulamanız güncel değilse, canlı yayına giriş yapılamayabilir. TikTok canlı yayınları göremiyorum veya açamıyorum diyorsanız ve engeliniz yoksa ardından bu maddeye bakılmalıdır.

Bunun için yapılması gerekenler oldukça kolaydır. Yalnızca mobil telefonunuzun App Store marketine girilir ve oradan TikTok açılır. Eğer güncelleme uygunsa böylece görülebilir.

Güncelleme yapılınca sorunun çözülüp, çözülmediğine bakılmalıdır. Eğer devam ediyorsa, telefon incelenmelidir.

Mobil Cihaz Güncelleme

TikTok canlı yayın açamıyorum hatası nasıl çözülür için bir diğer madde de mobil cihazları güncellemedir. Şayet güncel değilse, bazen probleme sebep olabilir. Gerekli kontroller altından kısa sürede bu işlem tamamlanabilir.

Ancak sonrasında, App Store’a girip TikTok’a da bakılmalıdır. Zira cihaz güncellemesi ardından bir TikTok update söz konusu olabilir. Bu işlemler ardından canlı yayınlar kontrol edilmelidir. Eğer problem devam ediyorsa, kaldırıp tekrar kurma denenmelidir.

Uygulamayı Tekrar Kurma

Herkesin bildiği üzere TikTok ara ara güncellemeler alır. Ancak farklı sebeplerle bir yerinde hata yaşanabilir. Bu nedenle kaldırıp, tekrar kurma yapılmalıdır

TikTok canlı yayın açamıyorum sorunu için önce cihazın ayarlar kısmından platformun aplikasyonu bulunur. Ardından da gerekli silme işlemi yapılır. Sonra da tekrar yüklenir. İşlem tamamlanınca hesap açılarak, yeniden kontrol edilir.

Eğer yayın açamıyor ve göremiyorsanız, bu maddelerden bir tanesi size çözüm olur. Ancak hepsini denemişseniz ve çözüm hâlâ olmamışsa, platformla irtibat kurmanız önerilir. Bunun için probleminizi anlatan, düzgün bir yazı yazılmalıdır.

Ayrıca karşınızdaki TikTok yetkilisinin daha hızlı hizmet sunabilmesi için, denediğiniz çözüm yöntemleri anlatılmalıdır. Ardından canlı yayınları tekrar kullanmaya başlamanız mümkündür.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67