Tiktok Bu Efekti Cihazınız Desteklemiyor Sorunu

Tiktok Bu Efekti Cihazınız Desteklemiyor Sorunu

Tiktok bu efekti cihazınız desteklemiyor sorunu, birçok kişi tarafından yaşanan bir problemdir. Kullanıcılar bazen efektlerin eklenmediği, nasıl eklenebileceğini sıklıkla sormaktadır.

TikTok, her geçen gün birçok kullanıcıyı içerisine alan, büyük bir platformdur. Müzikalli, canlı videolar sunması, onu birçok kullanıcı için cazip hale getirmektedir. Özellikle genç nesiller arasında büyük bir ilgi kaynağıdır.

Ancak platforma yeni gelen bazı kullanıcılar, platformun çoğu özelliğine de yabancı olmaktadır. Dolayısıyla öğrenmek için sorulan çok sayıdasoru bulunmaktadır. Bunlardan biri de TikTok efektleri nasıl kullanılır olmaktadır. Peki, efektler nasıl eklenir ve sorun nasıl çözülür?

TikTok Efektleri Nasıl Kullanılır?

TikTok içerisinde her gün binlerce video paylaşılmaktadır. Her video birbirinden özgün, canlı ve renkli halde çekilmektedir. Platform içerisinde bulunan çok sayıda efekt, kullanıcılara daha güzel sonuçlar elde etmesinde yardımcı olmaktadır.

Ancak bunların nasıl kullanılacağı, yeni üyeler açısından bir sorun da olabilmektedir. Peki, TikTok efektleri nasıl kullanılır? Bunun için aşağıdaki maddeleri izlemek, size yardımcı olacaktır.

  1. Akıllı telefonunuzdan, TikTok uygulamasına giriş yapın.
  2. Eğer hesabınız açık değilse, kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  3. Kamera ekranına gelerek, kırmızı renkte kayıt butonunun solundaki efektler bölümüne basın.
  4. Kategorilere bakarak, arzu ettiğinize dokunun.
  5. Efektler arasında önizleme yaptıktan sonra seçim gerçekleştirin.
  6. Son olarak kayıda basarak, videonuzu çekin.

Eğer favorilere etiket eklerseniz, profilinizden bulabilirsiniz. Yapmak için şu işlemler takip edilmelidir;

  1. Akıllı cihazınızdan, TikTok mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Uygulama sizden giriş yapmanızı talep ederse, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
  3. Favorilere eklemeyi arzuladığınız efekte gelin ve seçin.
  4. Ekranda göründüğünde çıkartmaya basın.

Bu şekilde efektiniz, favorilerde görüntülenmeye başlanacaktır. Şayet kaldırmak isterseniz, tek yapmanız gereken ilgili efekte gidip, gerekli işlemleri uygulamaktır.

Tiktok Bu Efekti Cihazınız Desteklemiyor Sorunu

Peki, TikTok bu efekt cihazınızda kullanılamıyor uyarısı varsa ne yapılmalı? Bazı kullanıcıların belirttiği bu hatanın çözümü için uygulamanız tavsiye edilen, bazı öneriler vardır. Bunlardan ilki uygulamayı güncellemektir.

TikTok Uygulamasını Güncelleme

Her ne kadar mobil cihazlar güncellemeleri otomatik yapsa da bazen yapmadığı da görülmektedir. Dolayısıyla App Store’unuz içerisine gidip, TikTok’a bakmak tavsiye edilmektedir. Eğer güncelleme varsa, hemen yapmanız önerilir. Ardından da cihazınız bu efekti desteklemiyor problemi kontrol edilmelidir. Eğer çözüm bulmuşsanız, diğer maddelere uygulamanıza gerek yoktur.

Ancak problem hâlâ devam ediyorsa farklı yöntemler denenmelidir. İkinci yöntem, uygulamayı kaldırıp, tekrar kurmaktır.

TikTok’u Kaldırıp, Yeniden Kurun

TikTok, kullanıcılar arasında güncel olan bir platformdur. Dolayısıyla her gün birçok kişi tarafından yüklenmedir. Silinme sayısı da böylece düşmektedir. TikTok, dönem dönem çeşitli güncellemeler getirmektedir.

Şayet telefonuzda herhangi bir nedenle güncelleme esnasında sorun olmuşsa, TikTok cihazın bu efekti desteklemiyor söz konusu olabilir. Bunun için uygulamayı kaldırıp, yeniden yüklemek çözüm sunabilir.

Kaldırmak için telelefonunuzun ayarlar bölümüne giderek, uygulamalar üzerinden TikTok’u durdurup, verilerini silip, sonra da uygulamayı kaldırmanız gerekmektedir. Ardından da yeniden yüklenmelidir. Sonrasında uygulamaya giriş yapılarak, cihazın bu efekti desteklemiyor sorununun devam edip, etmediği kontrol edilmektedir. Eğer sorun çözülmüşse, efekti kullanabilirsiniz.

Bu iki yöntemden, ilk önce güncelleme denenmelidir. Zira güncelleme sorunu çözmüşse, kaldırmanıza da gerek yoktur. Ancak devam ediyorsa ikinci seçeneğe bakılmalıdır.

Ancak sorun devam ediyorsa, konu hakkında TikTok ile iletişim kurmanız tavsiye edilmektedir. Eğer konu üzerine yaşadığınız problemi belirtip, bir çözüm talep ederseniz platform yetkilileri size dönüş yapacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67