Telegram’da En Çok Kullanılan Botlar

Telegram’da En Çok Kullanılan Botlar

Telegram botları 2020, mesajlaşma uygulamasının birçok üyesi tarafından yoğun kullanıma sahiptir. Bu botlar platforma yeni bir yön kazandırır. Çok sayıda konu üzerine mevcut olan bu seçenekler,

 1. İnternet tarayıcısı olmadan müzik yükleme,
 2. Çeviri gerçekleştirme,
 3. Aplikasyon yükleme
 4. Psikolojik bilgiler edinme,
 5. Abonesi olunan Youtube kanallarından yeni videoları haber alma,
 6. Youtube içerisinde videoları ses olarak yükleme,

Gibi farklı seçenekler sunar. Bunların her biri yükleme, kullanma ve durdurma gibi opsiyonlara sahiptir. Her ne kadar Telegram kullanıcıları bunları aktif olarak kullansa da, özellikle yeni üyeler için tamamen karmaşıktır. Peki, Telegram’da en çok kullanılan botlar ve işlevleri neler?

Mobilpsikologbot ve İşlevi

Telegram bot listesi arasında kullanabileceğiniz bir seçenek Mobilpsikologbot’tur. “Freud Bot” olarak da bilinen özellik, adından da anlaşılacağı üzere psikolojik bilgiler sunar. Amacı da insanların bu bilim dalı üzerine sorularını cevaplamak, doğru bilgi edinmesini sağlamaktır. Kurulumu oldukça basit olup “başlat”, “selam”, “merhaba” gibi komutlar ile başlatılabilir.

Eğer durdurmak istiyorsanız da “tamam, anladım”, “yeter” gibi komutlar kullanılabilir.

MissRose_Bot ve İşlevi

MissRose_Bot veya kısaca Rose Bot olarak bilinen bu özellik, geniş bir kullanım sahibidir. Bu kapsamda kendinize özel yasak kelimeler belirleyebilir, kullananlara hemen engel verebilirsiniz. Yönlendirmeler yapabilir, yasak kelime kullanan kişilere uyarı atabilirsiniz. Dolayısıyla oldukça kullanışlı botlardan biridir.

Kurmak için gruba girildiğinde, kullanıcı ekleme kısmından bu botun eklenmesi gerekir. Burada hangi yönetici eklerse, yalnızca onun komutlarını tanıyacağı da bilinmelidir. Telegram Rose Bot komutları arasında bazıları şöyle verilebilir;

 1. /welcome on: Karşılama mesajını başlatmanızı sağlar.
 2. /setlang tr: Kullanılan dili Türkçe’ye çevirir.
 3. /lock bot: Kullanıcıların gruba bot eklemesinin önüne geçer.
 4. /lock button: Kullanıcıların buton göndermesinin önüne geçer.
 5. /lock email: E-posta paylaşımının önüne geçer.
 6. /lock voice: ses paylaşımının önüne geçer.

Böylece gruplarınızda yönetimi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

YTWatchBot ve İşlevi

Telegram botları 2021 açısından bu bot, Youtube üzerinde takip ettiği kanalların yeni paylaşımını kaçırmak istemeyenler için oldukça önemlidir. Zira abone olan kanal paylaşım yaptığında, Telegram üzerinden bilgilendirme verir.

Botu başlatmanız ardından, add channel düğmesini kullanarak kanal ekleyebilir, show the channel list butonuyla tüm kanallarınıza bakabilirsiniz. Eğer durdurmak istiyorsanız da, durdurma butonunu kullanabilirsiniz.

YTranslateBot ve İşlevi

Telegram çeviri botu arıyorsanız, yTranslateBot tam sizin içindir. İngilizce ve Türkçe dâhil çok sayıda dil desteği mevcut olup, pratik şekilde mesaj çevirmenizi sağlar. Başlat komutuyla çalışmakta olup, kolay bir kullanıma sahiptir.

Kullanırken / işareti ardından komut girebilir, böylece farklı komutlarla değişik işlevlere erişim yapabilirsiniz. Durdurmak istiyorsanız da durdurma butonunu kullanabilirsiniz.

Think Faster ve İşlevi

Telegram kelime oyunu bot seçeneği olan Think Faster, eğlenirken İngilizcenizi de geliştirmede destek olur. İngilizce bir kelime oyunu olup, başlatmanız ardından karşınıza İngilizce tanım ve gizli kelime getirir.

Burada belirli bir süre olup, yavaş yavaş harfler açılır. Cevap verilmesi ardından da puan elde edilir. Eğer daha fazla puan almak istiyorsanız, hızlı yanıtlamak gerekli.

YTAudio_Bot ve İşlevi

Telegram müzik botları arasında YTAudio_Bot seçenekleriniz arasındadır. Zira bu platformdaki videoları, ses olarak indirme imkânı sunar. Burada botun, IOS işletim sistemleri için olduğu da bilinmelidir.

Başlatmanız ardından, istediğiniz Youtube videosunun URL adresini kopyalamanız gerekir. Bota iletmeniz ardından, download tuşu görülür. Eğer bir üye daha önce indirmişse de size yollanır. Durdurmak istiyorsanız bununla ilgili pratik bir butonu da yer alır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67