Telegram Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim?

Telegram Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim?

Telegram profilime bakanları nasıl görebilirim konusunda Telegram üzerinde aslında bir profil bulunmaz. Yani İnstagram veya Twitter gibi profiller Telegram gibi platformda bulunmamaktadır. Yani Telegram’da kullanıcılar sizlerin profiline bakarsa bu durumu görmeniz mümkün değildir ve internet sitesinde yer alan Telegram profilinize bakanları gösterme uygulaması tarzındaki programları da cihazlarınıza indirmeniz önerilmez.

Bu tarz program türleri cihazlarınıza geri dönüşü olmayan hasarlar verebilmektedir veya kişisel bilgilerinizi de çalabilir. Telegram genellikle kullanıcıların gizliliğine büyük miktarda önem veren bir programdır. Aynı zamanda sahip olduğu basit bir ara yüz, kullanım kolaylığı açısından da mobil cihazlarda daha az bir şekilde RAM tüketimine sebep olur.

Bu durumda Telegram uygulaması arka planda çalışırken telefonlar daha az yorulur ve daha az pil tüketir. Profiline kim bakmış ne zaman bakmış kaç dakika bakmış konusunda Telegram uygulaması farklı kullanıcılarının bilgilerini sağlamaz bu sebeple bu tarz bilgiler de verilmez.

Telegram Profilime Bakanlar

Profile bakanlar Telegram

Telegram profilime bakanlar konusunda birçok kişi merak edebilmektedir. Özellikle Telegram kişiselleştirmeye açık olan uygulamalar başında bulunuyor. Üstelik geçen dönemde Whatsapp tarafından yayımlanan yeni kullanıcı sözleşmesinden dolayı büyük bir kitle de Telegram benzeri uygulamalara geçiş yapması ile gündeme geldi. Telegram uygulamasının bu kadar aktif olma durumuna bakıldığı zaman,

 • Son zamanda yükselişte olan Telegram uygulaması hepimizin bildiği gibi Whatsapp gibi anlık bir mesajlaşma uygulaması olmaktadır. 2013 senesinden beri kullanılan Telegram, getirdiği birçok yeniliğin yanında çoklu bir platform desteği sağlıyor.
 • Telegram uygulamasının bu kadar çok kullanılmaya başlaması da yanında uygulama ile alakalı sorunları beraberinde getirmektedir. Örnek olarak profile kim baktı gibi durumlarda internette sıklıkla aratılmaktadır.
 • Whatsapp uygulamasının geçtiğimiz senelerde yeni güvenlik güncellemesiyle beraber insanların uygulamaya olan güveni de düştü bu sebeple Telegram uygulamasına olan güven artışı meydana geldi.
 • Özellikle sticker konusunda da başarılı olan ve son dönemde kripto topluluklarının da birleştiği Telegram uygulaması gelecek dönemde en fazla kullanılan uygulamalar arasında bulunuyor.

Telegramda Profile Bakınca Bildirim Gider Mi

Telegramda profile bakınca bildirim gider mi konusunda Telegram’ın gizliliği önemsemesi doğrultusunda bildirim gitmez. Özellikle yeni güvenlik güncellemeleri ile beraber başarılı olan Telegram son dönemde Whatsapp uygulamasından daha ön planda görülüyor. Telegram uygulaması sadece gruplarla alakalı değildir genel olarak belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ile birlikte insanlarla iletişim kurabilirsiniz ve sadece profile baktığınız zaman bildirim gitmez.

Resmi kullanıcılar tarafından Telegram uygulamasında oluşturulan birçok bot özelliği bulunmaktadır bu sayede gruplarda otomatik mesaj oluşturabilirsiniz. Telegram konusunda profilinize bakanları görebilmek için bazı uygulamalarla bu duruma ulaşılabilmektedir. Fakat bu tarz uygulamalar kullanılırken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Telegram profil denildiği zaman aklınıza Twitter veya İnstagram gibi profiller değil de Whatsapp uygulamasına benzer şekilde profil görülmektedir. Telegram ile Whatsapp tarzında sosyal medya uygulamaları konusunda üçüncü parti uygulamalar genellikle güvenilir değildir. Telegram profilinize bakan kişileri görmek adına bu tarz uygulamaları indirmek ve izin vermek gibi aksiyonlar almanız durumunda hesaplar tehlikeye girebilmektedir.

Telegram Özellikleri

Telegram özellikleri konusunda özellikle grup özelliği sıklıkla merak edilmektedir. Telegram üzerinde grup özelliğini kullanmak gittikçe yaygın hale geliyor. Kişiler topluluk gruplarını da kişiler Telegram uygulamasına aktarıyor. Böylelikle kişiler sayılan özelliklerden faydalanarak büyük insan topluluklarını rahat bir şekilde kontrol etmektedir. Telegram gruplarında genellikle en önemli etken grupta bulunan üye sayısı olmaktadır. Üye sayısı ne kadar yüksek olarak görülüyorsa grup etkileşimi ve popülerliği de artar. Telegram özellikleri konusunda,

 • Telegram sağladığı teknoloji sayesinde mesajlarınızı üçüncü kişilere iletilmesini engeller.
 • Hem görüntülü hem de sesli mesaj özelliği sağlayan Telegram, gönderilerin mesajları belirli bir süre sonra yok eden özelliği bulunuyor.
 • Son görülme özelliği kapatılabilir ve masaüstü uygulaması seçeneği ile geniş kullanım özelliği sağlar.
 • Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye bildirim gönderir, telefon numarası ile kayıt olunmasına rağmen telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılır.
 • Zaman ayarlı olarak Telegram kullanıcılarının listesinde yer alan birine mesaj göndermek istediğinizde mesaj gönderme tuşuna bir süre bastığınızda gelen pencerede gönderilecek mesajı istenilen zamanla iletilecek şekilde ayarlanabilir.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram nasıl kullanılır konusunda Telegram listenizde yer alan birine mesaj göndermek istediğiniz zaman mesaj gönderme tuşuna bir süre bastığınızda gelen pencerede gönderilen mesajı istenilen zamanda iletecek şekilde ayarlayabileceksiniz.

Zaman ayarlaması yaptığınız mesaj istediğiniz zaman göndericiye iletilir, aynı zamanda göndereceğiniz mesajı da ses olmadan gönder seçeneği ile gönderdiğiniz zaman karşı taraf mesaj bildirimini açmamış olsa da sessiz olarak iletilir.

Telegram kullanımı Whatsapp ve benzeri uygulamalar kadar kullanımı kolaydır. Bunun dışında Telegram uygulamasında gönderilen mesajları da eğer isterseniz üzerine basarak değiştirme şansına sahip olursunuz. Gönderilen kişi mesajı görse bile mesaj değiştirme özelliği bulunmaz.

Telegram mesajlaşma uygulamasında mesaj gönderirken mesaj yazılan kısmın başına @gif yazıldığı zaman ve aynı zamanda devamında istenilen bir kelime eklendiğinde eklenen kelime ile alakalı olarak gifleri görme şansına sahip olursunuz. Daha birçok Telegram özelliği ile beraber avantaj sağlayabilmektedir.

Telegram Ücretli mi?

Telegram ücretli mi sorusuna bakıldığında haberleşme uygulaması olan bu program İOS, Android cihazlara tamamen ücretsiz olarak yüklenmektedir. App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak yüklenen Telegram ile avantajlara sahip olabileceksiniz. Telegram kullanıcılara sağlamış olduğu birçok özellikle beraber tamamen gizli bir sohbet imkânı sağlar. Telegram sunmuş olduğu teknoloji sayesinde kendi çalışanları da dahil kimse konuşmanızı göremez.

Telegram uygulaması aynı zamanda telefon numarası ile kayıt olunur, fakat telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görülme imkânı sağlayabilir. Bulut tabanlı bir mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelmektedir. Mesajlar Telegram sahil olmak üzere gizli tutulur hatta kendini belirli bir süre sonrasında yok eden mesaj özelliği bulunmaktadır.

Telegram Güvenilir Mi?

Telegram güvenilirliği

Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi ile beraber birçok kişi Telegram uygulamasına geçiş yaptı. Fakat bu durumda akla gelen sorulardan biri Telegram güvenilir mi sorusu olmaktadır. Telegram tüm mesajları kendi çalışanlarından bile korur ve zamanına silinen mesajlar ile birlikte anlık mesajlaşma olarak güvenilirlik sağlar. Whatsapp uygulamasına rakip olarak gelen Telegram güvenilirliği sayesinde büyümesini her geçen gün sürdürüyor. Telegram güvenilir mi konusunda,

 • Rus bir programcı tarafından oluşturulan Telegram çoklu platform desteği sağlayan oldukça güvenilir ve anlık sesli, görüntülü mesajlaşma servisi olmaktadır. Ağustos 2013 senesi ile kurulan Telegram hem mobil hem masaüstü sistemi ile kullanıcılara sağlanıyor.
 • Telegram tamamen tarafsız bir mesajlaşma uygulamasıdır bununla beraber ileri dönemlerde Whatsapp uygulamasından güvenilirlik açısından daha öne geçmesi düşünülüyor.
 • Telegram sağladığı teknolojilerle Telegram bile mesajlarınızı görmemektedir. Bulut tabanlı bir mesajlaşma özelliği sağlar.

Kısaca Telegram Whatsapp sonrasında güvenilirlik açısından daha ön plana çıkmaktadır. Bununla beraber Telegram uygulaması içerisinde başka kişilerin profilini görmekte mümkün değildir. Bu tarz bir işlem vaat eden uygulamalara kesinlikle güvenmemeniz ve cihazlarınıza kurmamanız önerilir. Daha fazla bilgi için sosyalat.com sitesini ziyaret edebilir ve Telegram konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67