Taklitten Kapanan Hesabı Açma

Taklitten Kapanan Hesabı Açma

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Sunduğu zengin özellikler, her geçen gün birçok üyenin kaydolmasına neden olur.  Dolayısıyla platformda bulunan topluluk kuralları, üyeler arasında sorunsuz bir kullanım içindir.

Eğer bunları herhangi bir nedenle ihlal gelirse, Instagram’ın uyguladığı farklı cezalar vardır ve bir tanesi de hesabın kapatılmasıdır. Peki, Instagram taklitten kapanan hesabı açma yapılır mı? Eğer hesabınız sizinse ve hatayla taklitten kapatılmışsa, geri almanız için bir yöntem vardır. Eğer bunu uygularsanız ve platform da kabul ederse, hesabınız açılabilir.

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

Sosyal medya platformları günümüzde popüler olarak kullanılır. Ancak birçok üyesi, ilgili topluluk kurallarını bilmez. Bu nedenle bazı kişiler bir takım kuralları ihlal eder. Bu gibi durumlarda platformlar cezalara gider.

Bu durum Instagram için de böyledir. Dolayısıyla taklitten kapanan hesaplara geçmeden önce, bu maddeler bilinmelidir. Zira bunların herhangi birisi ihlal edilirse de kapatma cezası alınabilir.

Aşağılama ya da küçük düşürme

Nefret söylemi

Kendine zarar verme

Çıplaklık veya kısmen çıplak içeren çocuk görüntüleri

Başkalarının taklidi

Yoğun şiddet

Çıplaklık

Terör, organize suçlar ya da nefret gruplarının desteklenmesi

İnandırıcı tehditler

Instagram’a kayıt olan her üye, bunlara uymak durumundadır. Topluluk kuralları bunlarla sınırlı olmayıp, farklı maddeler de vardır ve kişiler hepsini kontrol etmelidir.

Instagram Taklitten Kapanan Hesabı Açma

Eğer Instagram topluluk kuralları incelenirse, taklitten kapanan hesapların da bir ihlal olduğu görülür. Ancak bir hata olmuş olabilir. Bu gibi durumlarda platformla irtibat kurmanız şarttır. Instagram taklitten kapanan hesabı açma formu için https://help.instagram.com/contact/396169787183059?helpref=page_content linkine girilir. Ardından da size devlet kurumundan alınan geçerli ve fotoğraflı kimlik sorulur. Evet derseniz,

Nüfuz cüzdanı üzerinde yazılı ad ve soyad

Instagram kullanıcı adı

E-Posta adresi

Hangi ülkeden yazıyorsunuz

Kimlik

Ayrıca kimlik doğrulaması için gerekli olmayan kısımlar kapatılmalıdır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz soruya hayır derseniz, tarafınızdan iki farklı belge isteği yapılır. Bunlar oldukça geniş olmakla beraber, bazıları şöyledir;

Okul yıllığı fotoğrafı,

Elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturası,

Okul kaydı,

Okul kimliği,

Ruhsat,

Maaş makbuzu,

Üye kimliği,

Tıbbi kayıt,

Dergi abonelik makbuzu,

Posta,

Sosyal güvenlik kartı,

Kütüphane kartı,

İstihdam doğrulaması,

Kredi kartı,

Çek,

Otobüs kartı,

Banka hesap özeti.

Gerekli yerlerin doldurulması ardından, gönderme yapılır.

Hesapların Taklitten Kapanmasını Önleme

Günümüzde gerçek hesapların bile taklitten kapandığı görülür. Bunun temel nedeni bu yönde çok sayıda şikâyet olmasıdır. Taklitten kapanan hesabı açma 2021 için bununla uğraşmak istemiyorsanız, hesabınızda size ait fotoğraflar olması, paylaşımın yapılması ve bot hareketlerin yapılmaması önerilir.

Eğer bir kişiye ait hayran sayfasıysanız da bunu işletmeler kısmından fan sayfası şeklinde belirtmeniz gerekir. Paylaşımlarınızın da özgün olması, bu durumu azaltır.

Taklitten Kapanan Hesabı Açma Programı

Instagram taklitten kapanan hesabı açma 2021 için birçok kişi aklına farklı sitelerden, programlardan yararlanıp, yararlanamayacağını getirir. Bunun temel nedeni günümüzde sosyal medyalara yönelik farklı hizmetler veren birçok web adresi, aplikasyon olmasıdır. Bu bilgiden hareketle birçok kişi de aynı şeyin, kapatılan hesabın açılması üzerinde bulunup, bulunmadığını merak eder.

Bu noktada kapatılan bir hesabın, sadece platform tarafından açılabileceği bilinmelidir. Dolayısıyla bu tür hizmetleri verdiğini açıklayan sitelere, programlara karşı dikkatli olunmalıdır. Zira tek çözümünüz Instagram ile irtibat kurmaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67