Superfollow’un Yeni Özellikleri Keşfedildi

Superfollow’un Yeni Özellikleri Keşfedildi

Twitter’ın son tanıttığı özelliklerden bir tanesi olan Superfollow’un yeni özellikleri keşfedildi. Twitter Superfollow, platformun bu yıl tanıttığı özelliklerden sadece biri. Bu kapsamda kullanıcılara belirli bir ücret karşılığında, yeni içerikler sunmuştu.

Hatırlandığı üzere birçok Twitter kullanıcısı, olumsuz görüşler bildirmişti. Zira yıllardır tüm özelliklere ve içeriklere ücretsiz erişebildiği düşünüldüğünde, bunların oldukça anlaşılabilir. Bununla beraber Twitter’ın, bu özelliği geliştirmeye devam ettiği görülmekte. Dolayısıyla kullanıcılara daha çekici hale getirilmek istendiği söylenebilir.

Birçok kişi yapılan geliştirmelerin Patreon platformuna rakip olabileceğini belirtmekle beraber, tersine mühendislik üzerine uzman olan Jane Manchun Wong, bu kapsamda yeni ekran görüntülerini sundu.

Superfollow Sınırları Nasıl?

Bilindiği üzere sosyal medya platformları bazı özellikler getirirken başvurmak için bazı şartlar gerektirmekte. Kullanıcılar dolayısıyla öncelikle bunları yerine getirmeli.

Her ne kadar Superfollow duyurulduktan sonra birçok kişi platformdan para kazanacağını düşünse de, aslında durum böyle değil; zira öncelikle bazı şartların yerine getirilmesi gerekmekte. Bunlar şöyle;

 1. 10,000 üzeri takipçisi olma
 2. Son 30 günde minimum 25 tweet atma
 3. Minimum 18 yaşında olma

Eğer kullanmaya karar vermişseniz ve bu maddelerden birini bile sağlamıyorsanız, başvurunuzun imkânsız olduğu daha şimdiden belirtilebilir. Dolayısıyla sadece takipçilerinizi değil, tweet’lerinizi de güncellenmeniz gerekmekte.

İlk ikisini sağlasanız dahi, yaşınız tutmuyorsa kullanmak yine imkânsız. Bu durumda tek yapmanız gereken beklemek.

Superfollow Özellikleri Neler?

Peki, Twitter Superfollow özellikleri neler? Burada bahsi yapılabilecek çok sayıda özellik bulunmakla beraber, bunlardan en önemlilerinden biri süper takipçi olarak adlandırılan abonelere özel olarak yapılabilen gönderiler.

Böylece bir içerik üretici, kendine özel abone olmuş kişilere, sadece onların görebileceği özel içerikler oluşturabilecek. Ancak özellikler bununla da sınırlı değil; zira içerik belirtmek üzere platformlar de var. Bunlar,

 1. Facebook,
 2. Substack,
 3. Patreon,
 4. Twitch,
 5. YouTube,
 6. Spor,
 7. Podcast,
 8. Yetişkin içerik,
 9. OnlyFans,

Gibi olacak. Buna ek olarak, başvuru esnasında içerik kategorisi seçilmekte. Bunlardan bazıları şöyle;

 1. Activist,
 2. News,
 3. Adult Content,
 4. Art,
 5. Astrology,
 6. B2B,
 7. Opinion,
 8. Events,
 9. Comedy,
 10. Beauty,
 11. Health & Fitness,
 12. Gaming,
 13. Finance,
 14. Fashion,
 15. Film & Television,
 16. Writing,
 17. Video,
 18. Tech,

Şeklinde ve daha birçok seçenek de mevcut.

Twitter Artık Ücretli Mi Oldu?

Twitter’ın sunduğu Superfollow, birçok kişide farklı şekilde karşılandı. Her ne kadar içerik üreticiler için olumlu bir gelişme olsa da, kullanıcıların çoğu tepki ve endişe gibi duygular ile karşıladı. Burada en büyük soru işaretlerinden bir tanesi, artık platformun kullanılırken ücret olup olmadığı.

Ancak bu konuda endişelenmeye gerek yok; zira platforma kayıtlar ücretsiz ve çoğu özelliği de bu kapsamda. Superfollow sadece içerik üreticilere hayranlarına özel tweet’ler hazırlama imkânı sunmakta.

Twitter Hangi Yenilikleri Yaptı?

Superfollow haricinde Twitter birçok yenilik gerçekleştirdi. Bunlardan en önemlisi de Twitter Blue oldu. Burada öncelikle henüz Kanada ve Avustralya içerisinde yayınlandığını dile getirmek gerek. Bu kapsamda kullanıcılara yeni özellikler sunuldu. Bazıları yer işaretleri klasörü, okuma modu ve tweet geri alma şeklinde.

Bilindiği üzere ücretli olan bu özellik Kanada içerisinde 3,39 Avustralya’da ise 4,49 dolar. Bu sebeple standart bir ücretlendirmesi olmadığı anlaşılmakta. Ne var ki bu farklılığın neden olduğu bilinmemekte.

Özellik Türkiye’ye henüz sunulmamakla beraber, birçok kişi fiyatın ne kadar olacağını merak etmekte. Ancak bu konuda henüz bilgi mevcut değil.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67