Sosyal Medyada En Çok Para Kazandıran Platformlar

Sosyal Medyada En Çok Para Kazandıran Platformlar

Sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar hep geçen gün hayatımıza girmeye devam ediyor. Pek aşırı insan söz konusu olan nedenle özellikle hangi seçeneklerin olduğunu görmek, incelemek ile henüz üye değilse kaydolmak adına konu hakkında araştırma yapmaya fazladan olarak devam ediyor. Böylelikle fazladan olarak daha fala uygulama beraber birlikte söz konusu olan mecralar içerisinde oldukça keyifli tek biçimde zaman geçirme imkanı elde ediyor. Genel anlamda bakıldığı zaman bugün global çapta tercih edilen aşırı sayıda platformun bulunması dikkat çekiyor. Söz konusu olan sosyal medya platformlarından bazıları şu şekilde sıralanıyor;

 1. TikTok
 2. Telegram
 3. Reddit
 4. Twitter
 5. Facebook
 6. YouTube
 7. WhatsApp
 8. WeChat
 9. Instagram

Sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar arıyorsanız bunların hepsini inceleyerek seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm mecraların kitlesi değişiklik gösterdiği adına ayrıntılı olması beraber yer alan incelemeniz öneride yer alıyor. Söz konusu olan olması ile size ne değin uygun olduğunu görebilir, güzel gelirse hesabınızı kullanmaya fazladan olarak başlayabilirsiniz.

WeChat

WeChat'ten para kazanmak

Mesajlaşma denildiği zaman mesajlaşma uygulamaları günümüzde oldukça yaygın olmaya devam ediyor. Ne değin fazladan olarak insanın aklına WhatsApp gelse bile benzer olmayan onlarda seçenek bulunuyor. Söz konusu olan seçeneklerden tek tanesi fazladan olarak Tencent Holdings ile P & G tarafından Çin’de geliştirilen WeChat uygulaması oluyor. Sistem özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor;

 • iPhone,
 • Android,
 • Windows Phone,
 • BlackBerry,
 • Symbian işletim sistemleriyle çalışabilmesi

Söz konusu uygulama Türkçe fazladan olarak dahil olmak üzere aşırı sayıda dili destekliyor. Uygulama Ocak 2011 yılından söz konusu olan yana kullanılmakta olup dünya çapında tercih ediliyor. Böylelikle fazladan olarak sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar arasında yer alıyor.

Instagram

Sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar arasında Instagram uygulaması fazladan olarak en aşırı yapılan tercihlerden tek tanesi olması beraber yer alan dikkat çekiyor. 06.10.2010 tarihinde yayınlanmış olup ücretsiz tek şekilde fotoğraf ile video paylaşımına izin vermeye devam ediyor.

İnstagram uygulaması Kevin Systrom ile Mike Krieger tarafından kuruldu. Nisan 2012 yılında Facebook tarafından satın alınması fazladan olarak gündeme bomba benzer düşmüştü. Söz konusu olan platform sürekli güncelleme getirmekte olup söz konusu olan kapsamda canlı yayın, IGTV, Reels ile daha birçok özellikleri fazladan olarak bulunuyor.

TikTok

Sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar arasında yer alan Tiktok uygulaması Çin merkezlidir. Söz konusu olan durumun yanı sıra Musical.ly olması beraber yer alan fazladan olarak bilinmekte olup video oluşturma ile paylaşma imkanı sunar. Söz konusu olan durumun yanı sıra canlı yayın yapma, bağış toplama benzer seçenekleri fazladan olarak bulunmaya devam ediyor.

TikTok, geçtiğimiz dönemlerde 2020’nin en hızlı büyüyen üçüncü markası olması beraber yer alan seçilmesi beraber dikkat çekiyor. Yine uygulama benzer olmayan dil destekleri fazladan olarak bulunuyor.

Telegram

Telegram kanalı fazladan olarak snapchat ardından en aşırı seçilen mecralar arasında bulunuyor. Özellikle fazladan olarak Windows, Linux, OS X, Android, iOS, Windows Phone sürümleri yer alan tek mesajlaşma uygulaması olması beraber yer alan dikkat çekiyor. Söz konusu olan uygulamanın Ağustos 2013 yılında yayınlanan uygulamanın geliştiricileri ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Nikolai Durov,
 • Pavel Durov,
 • Axel Neff

Uygulama kullanıcılarına aralarında metin mesajı, fotoğraf, video, ses kaydı atmalarına imkan tanıyor. Aynı zamanda dosya paylaşımı mevcut olup 2 GB’a değin destekleme imkanı sunuyor. Dünya çapında kullanılması sebebiyle sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar arasında yer alıyor. Aynı anda hem görüntülü hem fazladan olarak sesli aramalar fazladan olarak gerçekleştiriliyor.

Platform, 2008 tarihinde açık kaynak koduna geçmiştir.

Reddit

Bu sisteme kayıtlı yer alan kişiler aralarında video ile metin paylaşımı yapabiliyor. Yine anketler, bağlantılar ile metinler fazladan olarak bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra gönderiler oylanmakta, böylece alta inmekte veyahut yukarı çıkıyor. Paylaşımlar kullanıcılar tarafından oluşturulan,

 • Müzik,
 • Yemek,
 • Fotoğrafçılık,
 • Haber benzer benzer olmayan konuları ele alan, subreddit adlı alt gruplarda paylaşılır.

23.06.2015 tarihinde kurulan Reddit Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya, San Francisco genel merkezli tek sosyal haber, tartışma sitesi olması beraber yer alan dikkat çekiyor. Uygulama geliştiricileri ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Alexis Ohanian,
 • Aaron Swartz şeklindedir.

Twitter

21.03.2006 tarihinde kurulan Twitter uygulaması fazladan olarak Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya, San Francisco genel merkezli olması beraber dikkat çekiyor. Uygulamanın kurucuları ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Jack Dorsey,
 • Biz Stone,
 • Evan Williams,
 • Noah Glass

Çok kullanılan sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar listesinde yer alan sosyal medya ağı kullanıcılarına belirli uzunluğa sahip Tweet’ler atma olanağı fazladan olarak sunuyor.

Facebook

Facebook, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Kaliforniya merkezli tek sosyal medya ağır ile medya holdingi olmasıyla dikkat çekiyor. Kurulumunda ise Mark Zuckerberg ile kendisinin Harvard Koleji’ndeki oda arkadaşları bulunuyor. Uygulama kurucuları şu şekilde sıralanıyor;

 • Eduardo Saverin,
 • Andrew McCollum,
 • Dustin Moskovitz,
 • Chris Hughes

Facebook günümüzde Microsoft, Amazon, Apple ile Google beraber beş büyük teknoloji şirketinden biri olması beraber yer alan dikkat çekiyor. Dünya çapında kullanılan Facebook, 2004 yılından söz konusu olan yana kullanılmaya devam ediliyor.

Bir hayli eğlenceli sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar arasında tek dönem gençler tarafından kullanılmış olsa fazladan olarak artık yetişkinler ile orta yaşlı kesimler tarafından daha çok tercih ediliyor.

YouTube

YouTube, günümüzde en aşırı kullanılan sosyal medya ağlarından tek tanesi olması beraber yer alan dikkat çekiyor. Herhangi tek video paylaşım platformu olması beraber yer alan sıklıkla tercih ediliyor. Uygulama eski PayPal çalışanı tarafından 15 Şubat 2005 tarihinde kurulmasıyla dikkat çekiyor. Yine üyelerine sadece video izleme değil aynı zamanda video paylaşma imkanı fazladan olarak sağlıyor.

Söz konusu yer alan platform HTML 5 özelliğine sahip olduğu adına Flash Player gereksinimi olmadan fazladan olarak çalışabiliyor. Yine benzer olmayan konularda, yüzlerce video bulunuyor. Uygulamaya hep gün giriş yapıldığı adına en aşırı kullanılan sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar 2022 arasında yer alıyor.

WhatsApp

WhatsApp'tan para kazanma

WhatsApp uygulaması iletişim adına kullanılan uygulamalardan tek tanesidir. İlk olması beraber yer alan Ocak 2010 tarihinde yayınlanmış olması ardından başlarda uygulama aracılığıyla kullanılmaya başlanmıştı. Söz konusu olan uygulama hem Android hem fazladan olarak iOS işletim sistemleri adına geçerli oluyor. Fakat sonradan web uygulaması fazladan olarak devreye girdi. Söz konusu olan uygulama 2G, 3G, 4G veyahut wi-fi beraber kullanılabiliyor. Genel anlamda mesajların alınması ile iletilmesi adına internet gerekmekte olup kullanıcılar aralarında şu özellikler fazladan olarak yer alıyor;

 • Mesaj atabilmek
 • Görüntülü/görüntüsüz arama yapabilmek
 • Fotoğraf / video atabilmek
 • Belge gönderebilmek
 • Durum paylaşabilmek

Söz konusu uygulama eski Yahoo! Çalışanları yer alan Biran Acton ile Jan Koum tarafından, Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde bulunan Santa Clara kentinde harekete geçiyor. En aşırı kullanılan sosyal medyada en çok para kazandıran platformlar arasında hep gün kullanım görmeye devam ediyor.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67