Sosyal Medya Yönetim Uygulamaları ve Özellikleri

Sosyal Medya Yönetim Uygulamaları ve Özellikleri

Sosyal medya yönetimi, marka gücünü artırabilmek için çok önemlidir. Maliyeti düşük olan sosyal medya yönetimi, verimlilik konusunda tatmin edicidir. Sosyal medya yönetim uygulamaları, planlama yapmanızı ve yönetmenizi tek bir platform üzerinden gerçekleştirmeyi sağlamaktadır. Bu sayede zamanınızı daha etkin bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Sosyal medya yönetim uygulamaları, sosyal medyadaki pazarlama çalışmalarınızı daha iyi analiz etmenize ve optimizasyonlar gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır. Bu yönüyle birçok marka bu araçlar sayesinde markalarını büyütmekte, yeni pazarlara yönelebilmektedir.

Bireyler tarafından, sosyal medya araçları nelerdir sorusu ise sık sık sorulmaktadır. Bazı sosyal medya yönetim araçları aşağıda sıralanmıştır.

  • Buffer
  • Sprout Social
  • Crowdfire
  • eClincher
  • Tailwind
  • Hootsuite
  • Sendible
  • CoSchedule
  • MeetEdgar
  • MavSocial

Bu sosyal medya yönetim araçları, sizlerin sosyal medya hesaplarınızı daha iyi yönetmenize ve markanızı büyütmenize yardımcı olacaktır. Bu uygulamaların özellikleri alt başlıklarda tek tek ele alınmıştır.

Buffer

Buffer, orta ölçekli işletmelerin ve ajansların kullandığı bir sosyal medya yönetim aracıdır. Buffer ile 3 sosyal medya hesabınızı bağlayarak 10 içeriğe kadar planlama yapabilmek mümkündür. Kullanımı kolay olan bu araç sayesinde sosyal medya içeriklerinizin performansını görüntülemeniz de mümkün olmaktadır.

Buffer Publish; Instagram, Facebook, Pinterest ve Linkedln sosyal medya sitelerini desteklemektedir. Buffer Analyze, seyircilerin demografisine, hangi günlerin içerik paylaşımı yapmak için uygun olduğuna ve ne tür içeriklerin etkileşim aldığını size bildirmektedir. Buffer Reply ise, farklı sosyal medya hesaplarınıza gelen yorumların tek bir yerden cevaplanabilmesini sağlamaktadır. Reply, yalnızca Instagram, Facebook ve Twitter’ı desteklemektedir.

Sprout Social

Sprout Social

Sprout Social, 20 binden fazla marka ve işletmeye hizmet vermektedir. Sosyal etkileşim, planlama, yayınlama, analitik ve ekip çalışması özelliklerini sunan Sprout Social, sizin sosyal medya hesaplarınızı kolaylıkla yönetmenizi sağlamaktadır. Library hub özelliği ile etkili içerikler tasarlayıp yayınlamanız mümkündür.

Twitter, Facebook, Pinterest, Instagram ve Linkedln’i destekleyen Sprout Social, ekip ve görev performansı raporlarını da sizlere sunmaktadır. Bu sosyal medya yönetim aracı, ekip çalışması yapanlar ve otomatik raporlar edinmek isteyen markalar tarafından kullanılabilmektedir.

Crowdfire

Crowdfire, görsel ve makale oluşturma özelliklerine sahiptir. Sosyal medya hesaplarınız için içerik oluşturmanıza yardımcı olan Crowdfire, Instagram için içerik tavsiyelerinde de bulunmaktadır. Etsy veya Shopify hesabınızı, YouTube hesabınızı, medium blog veya wordpress sayfanızı entegre ederek bu sayfalarda eş zamanlı olarak gönderi yayınlama planı oluşturabilirsiniz.

Crowdfire; Twitter, Pinterest, Instagram, Facebook ve Linkedln’i desteklemektedir. Bu yönetim aracı sayesinde siz de sosyal medya hesaplarınızı daha aktif olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu aracın hedef kitlesi, makale ve görsel oluşturmak isteyenlerdir.

eClincher

eClincher, sosyal medya sohbetlerinin yönetimi, planlama, yayınlama, ileri seviye analitik raporlama araçları ve iş birliği sunan bir sosyal medya yönetim aracı olarak bilinmektedir.  On binlerce işletme ve ajans bu sosyal medya yönetim aracını kullanmaktadır. Sosyal medya içeriklerinizi planlamak ve mentionlarınızı takip etmek istiyorsanız bu aracı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

eClincher aynı zamanda anahtar kelime yardımıyla influencer aramanıza da yardımcı olmaktadır. Gelişmiş analitik araçlar sayesinde, web sitesi ve sosyal medya anahtar ölçütlerini izleyebilir, raporlarlar hazırlayabilirsiniz.

Tailwind

Sosyal medyaların yaygın hale gelmesi ile birlikte pek çok sosyal medya yönetim uygulamaları da ortaya çıkmıştır. Sosyal medya araçları nelerdir sorusuna verilebilecek yanıtlar arasında yer alan Tailwind, ise Instagram ve Pinterest platformları dahilinde yararlanılan yönetim uygulaması olarak ön plana çıkmaktadır.

Tailwind, Instagram ve Pinterest ortağıdır. Bu araç ile tek tıkla Pinterest için 10 pin oluşturmanız mümkündür. Auto Post özelliği ile Instagram içeriklerinizi de planlayabilirsiniz. Ayrıca Tailwind ile gönderinizin etkileşim oranını da artırmanız mümkündür. Pinterest ve Instagram’da pazarlama işi ile uğraşanlar için geliştirişmiş olan Tailwind, yalnızca bu iki sosyal medya ağını yönetmek amacıyla kullanılmaktadır.

Hootsuite

Sosyal Medya Yönetmelikleri

Hootsuite ile tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir platformdan yönetmeniz mümkün olmaktadır. İçerik planlama ve içerikleri tek bir yerden görüntüleme özelliği sunan Hootsuite, hedef kitlenize sürekli görünür olmanıza yardım etmektedir. Bu sosyal medya yönetim aracı aynı zamanda içeriklerinizi düzenlemenize de imkan sunmaktadır.

Hootsuite; Twitter, Facebook, YouTube, Linkedln, Instagram ve Pinterest başta olmak üzere 20’den fazla sosyal ağı desteklemektedir. Düzenleme, planlama, izleme ve analiz araçlarının tamamının bir arada olduğu platform arıyorsanız, Hootsuite kullanabilirsiniz.

Sendible

Sendible, markaların farklı sosyal medya hesaplarını kolaylıkla yönetebilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilen bir sosyal medya yönetim aracıdır. Bu platform özellikle ajansların kullanımı için tasarlanmıştır. Yalnızca tek bir panel aracılığı ile içerik üretebilir ve planlayabilirsiniz. İçerikleri paylaşmadan önce ön izlemelerini oluşturup ekip arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün olmaktadır.

Sendible; Twitter, Instagram, Facebook, Linkedln, Youtube ve Pinterest’i desteklemektedir. Çok fazla ekip iş birliği isteyen ajanslar tarafından tercih edilebilmektedir. Bu yönü sayesinde birçok ajans bu sosyal medya yönetim aracını tercih etmektedir.

CoSchedule

CoSchedule, 10 binden fazla müşteri tarafından 100’den fazla ülkede güvenle kullanılmaktadır. Son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan bu platform sayesinde, tüm pazarlama projelerinizi tek bir yerden organize etmeniz mümkün olmaktadır. CoSchedule; Twitter, Instagram, Facebook, Pinterest, Linkedln ve Tumblr’ı desteklemektedir.

Siz de bu sosyal medya yönetim platformu sayesinde tüm işlemlerinizi tek bir ekrandan yapabilirsiniz. CoSchedule sayesinde rakiplerinizin bir adım önüne geçebilir ve başarıyı kısa zamanda kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

MeetEdgar

MeetEdgar, küçük işletmelerin sosyal medya pazarlama yönetimlerine destek olmayı amaçlayan bir araçtır. Bu sosyal medya yönetim aracı sayesinde otomatik üretilmiş içerik seçeneklerine ulaşmanız mümkündür. MeetEdgar sayesinde sınırsız olarak içerik kütüphanesi oluşturabilir, takvim hazırlayabilirsiniz.

MeetEdgar; Twitter, Facebook, Linkedln ve Instagram’ı desteklemektedir. Ayrıca bu araç sayesinde Edgar University içeriklerine erişebilmek de mümkündür. Otopilot sosyal medya yönetimi isteyen herkes bu platformu kullanabilir.

MavSocial

MavSocial, sosyal medya gözlemi, etkileşim takibi, gönderi yayınlama ve rapor oluşturmayı kolaylaştıran bir sosyal medya yönetim platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. MavSocial sayesinde sosyal medya görünürlüğünüzü artırmanız da mümkündür.

Twitter, Instagram, Facebook, YouTube, Linkedln ve Tumblr gibi sosyal medya ağlarını destekleyen MavSocial sayesinde, görsel içeriklerinizi kolayca oluşturmanız mümkündür. Platform içerisinde çok geniş bir görsel havuzu bulundurmaktadır. Bu nedenle görsel içerik üretmek isteyenler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Siz de görsel içerik üreticisiyseniz rahatlıkla MavSocial kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim Uygulamalarının Faydaları

Sosyal Medya Yönetimi Faydaları Neler

Sosyal medya yönetim uygulamaları faydaları, bu araçlardan ilk kez yararlanacak olan bireyler tarafından merak edilen içerikler arasında yer almaktadır. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak bu tarz platformlarda yürütülen işlerin daha önemli bir boyut kazandığını söylemek mümkün olacaktır. Sosyal medya yönetim uygulamaları sayesinde de bu alanda kolaylıklar yaratmak mümkün olacaktır.

Örneğin tek bir ekran üzerinden pek çok hesabı kontrol etmek, gönderi zamanlarını ayarlamak, gönderi hazırlamak gibi pek çok işlemi, yukarıda detaylı bir şekilde anlatılan yönetim araçları sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.  Aynı zamanda tercih edeceğiniz bu araçlar sayesinde zamandan tasarruf edecek ve işlerinizde özenli olmaya da fırsat bulabileceksiniz. Bu konuda sitemizi ziyaret ederek daha genel anlatımlardan faydalanabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67