Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal Medya Kullanımı

 Sosyal medya platformlarının kullanım oranı ve kullanım nedenleri günümüzde, geçtiğimiz yıllara nazaran, oldukça artmış ve gün geçtikçe de artmaya devam etmektedir. Kişilerin sosyal medya kullanımı nedenleri değişiklik gösterse de aradıkları şeye kolayca ulaşabilmeleri ortak neden ve amaç olarak gösterilebilir.

  Sosyal medya kimine göre bir haber kaynağı, kimine göre bir eğlence merkezi, kime göre mağaza, kime göre tanıtım, kimine göre bir yaşam tarzı şeklinde maddeler halinde sıralanabilir. Günümüzde siyaset, spor, magazin, haber vb. konularda son dakika bildirimleri insanlar ile belki de ilk olarak sosyal medya platformlarında buluşuyor. Sosyal medya, bir haberin ya da olayın kitlelerle buluşmasının en hızlı ve en etkili yolu haline gelmiş durumda. Günümüzde siyasetçiler, ünlüler, markalar gibi amacı daha çok kitleye hitap etmek ve ulaşmak olan herkes duyurularını sosyal medya hesaplarından yapmakta, elbette ki bunun en büyük nedeni günümüzde insanların sosyal medyayı çok sık şekilde kullanması ve günlük hayatlarında sosyal medyaya büyük vakit ayırmasıdır.

  Sosyal medya birçoğumuzun vazgeçilmezi haline gelmiş durumda, kimi fotoğraf ve video paylaşmak, kimi gündemi takip etmek, kimi alışveriş yapmak, kimi fikir edinmek, kimi ise yalnızca vakit geçirmek gibi birçok amaç ile sosyal medya kallanmakta. Hatta kişilerin sosyal medya kullanma amaçları da farklı farklı sosyal medya platformalarının oluşmasına zemin hazırlamıştır,

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67