Snapchat'te Nasıl Popüler Olurum?

Snapchat'te Nasıl Popüler Olurum?

Snapchatte nasıl popüler olurum? Sorusu her geçen gün kullanıcısı hızla artan Snapchat uygulamasının kullanıcıları tarafından merak konusu olmuştur.

Öncelikle Snapchat uygulamasını indirerek ve kendinize orijinal, dikkat çekici bir kullanıcı adı seçerek başlayın. Snapchat uygulamasının şüphesiz en sevilen özelliğinin uygulamanın efektleri olduğu konusunda hemfikirizdir. İşte bu efektleri kullanmaya başlayarak sıra dışı, diğer kullanıcılardan farklı fotoğraf ve videolar çekmeye başlayabilirsiniz. Ancak burada en önemli konu çekmiş olduğunuz fotoğraf ya da video altında kullanmış olduğunuz yazılardır. Bu yazılarda da sıra dışı farklı bir dil tercih ederek popüler olma yolunda hızla ilerleyebilirsiniz.

Ancak siz ne kadar iyi olursanız olun takipçi sayınız az ise popüler olma şansınız sıfıra yakın demektir. İşte bu sebeple öncelikle takipçi sayınızı artırmalısınız. Snapchat fenomeni olmak için uygulamayı kullanarak oldukça farklı ve kimsenin aklına gelmeyen içerikler üretebilirsiniz. Üretmiş olduğunuz bu içeriklerin sizi yüzlerce kullanıcıya ulaştıracağını unutmayın. Bu yüzden hep sıra dışıı ve farklı olmaya özen gösterin.

Hem takipçi sayınızı hem de popüler olma şansınızı artırmak için Snapchat hesabınızı diğer kullanmakta olduğunuz sosyal medya platformları ile desteklemeniz gerekir. Kullandığınız Facebook, Twitter, Instagram gibi pek çok sosyal medya uygulamasından Snapchat uygulaması kullanmaya başladığınızı ilan edin. Bu uygulamaların profil bilgileri kısmına Snapchat kullanıcı adınızı kaydedin ki diğer sosyal medya platformlarında sizi takip edenler Snapchat hesabınızı da görüp takip etmeye başlasın.

Biraz popülerlik kazandıktan sonra ise Snapchat paylaşımlarınız için belli gün ve saat belirleyerek hep aynı gün ve saatte paylaşmaya özen göstermeyi unutmayın.

Snapchat Nedir?

Snapchat uygulaması detayları

Snapchat nedir? Oldukça popüler olan bu uygulama fotoğraflar vasıtası ile mesajlaşmaya olanak sağlayan bir sosyal medya platformudur. Bunun için Stanford Üniversitesi‘nde öğrenci olan Daniel Smith, David Kravitz, Leo NuhKatz, Bobby Murphy isimli öğrenciler tarafından geliştirildiği bilinen Snapchat uygulaması, 2011 yılının eylül ayında Evan Spiegel tarafından kurulmuştur. Yani uygulamanın geliştiricileri Standford Üniversite öğrencileri iken, uygulamanın yazılımcısı Evan Spiegel’ dir.

Snapchat uygulaması piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren özellikle gençler arasında çok kısa zamanda popülerlik kazanmıştır. Adeta bu uygulama bir virüs gibi dünyadaki pek çok gence bulaşmıştır. Uygulamanın en fazla kullanan kişileri arasında her alanda karşımıza çıkan Z kuşağı olduğu bilinmektedir. Snapchat uygulamasının bu denli popüler hale gelmesi sebebiyle pek çok marka da Snapchat uygulamasında pek çok strateji geliştirmiş ve markalarının satışlarını artırmayı hedeflemişlerdir. Ayrıca Snapchat’ in kısa sürede ün kazanması sebebiyle pek çok şirket Snapchat uygulamasını satın almak istemiştir. Hatta bu şirketler arasında Facebook da yer alıyor. Facebook’ un kurucusu ve sahibi olarak tanıdığımız Mark Zuckerberg, 2013 senedinde Facebook’ un Snapchat’i satın alması için 3 milyar dolarlık teklifte bulunduğu biliniyor. Ancak Snapchat, Facebook’ un sunmuş olduğu bu teklifi reddetmiş ve bu sebeple bu durum 2013 yılının en çok konuşulanları arasına girmiştir.

Peki bu denli popüler bir uygulamayı sadece Facebook mu satın almak istedi? Elbette hayır, Snapchat’ i satın alabilmek için teklif veren bir diğer şirket de Google olarak biliniyor. Dünyanın en popüler arama motoru olarak bilinen Google, Snapchat’ in Facebook’ un 3 milyar dolarlık teklifini reddetmesi sebebiyle teklifi artırmış ve 4 milyar dolar teklif ederek Snapchat’ i satın almak istemiştir. Ancak Snapchat yine bu cazip teklifi reddetmiştir. Snapchat dünyadaki pek çok teknoloji şirketinin ilgi odağı haline gelmesi sebebiyle milyarlarca dolarlık teklif alma süreci bir süre devam etmiş ve bu da uygulamanın daha popüler hale gelmesine sebep olmuştur. Ayrıca bu durum uygulamanın markalaşmasında da oldukça büyük katkı sağlamıştır.

Snapchat’ i diğer sosyal medya platformlarından farklı kılan şey nedir? Öncelikle Snapchat’ in dünyadaki pek çok teknoloji şirketinden gelen milyarlarca dolarlık teklifi reddetmesi uygulamanın markalaşmasında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Öte yandan Snapchat uygulaması kendine marka olarak bir ayrıcalık daha katabildiği “Story” özelliği ortaya çıkmıştır. Bu özellik ile Snapchat muadili olabilecek pek çok sosyal medya uygulaması arasından sıyrılarak ilk sıralara yerleşmiştir.

Story özelliğinin Mark Zuckerberg’ in kopyalaması sonucunda Snapchat’ in popülaritesi azalmış mıdır tartışılır. Ancak Mark Zuckerberg’ in bu hamlesiyle birlikte story özelliği öncelikle Facebook, sonra Instagram ve nihayetinde Whatsapp’ a kadar uzanan bir serüvene kavuşmuştur. Bir dönem Twitter da Stoy özelliğini denemiş ancak kullanıcıların bu özelliği benimsememesi ve eleştirmesi sonucunda Twitter bu özelliği kaldırmıştır.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat nasıl kullanılır? Snapchat uygulamasını kullanmaya başlamak için çeşitli uygulama mağazalarından öncelikle Snapchat uygulamasını indirin. Uygulamayı açın ve ana ekranda karşınıza çıkan “kaydol” kısmını seçin. Dilerseniz kaydolma işlemini e- mailiniz ile ya da telefon numaranız ile kayıt olabilirsiniz. Daha sonrasında kendinize bir şifre oluşturun. Şifreniz orta zorluk seviyesinin üstünde olmasına özen gösterin. Daha sonra uygulamanın sizden istediği doğum tarihi bilgisi gibi bilgileri girerek kaydınızı başarı ile tamamlayın. Bu adımda dilerseniz adınız ve soyadınızla dilerseniz kendinize seçeceğiniz orijinal bir kullanıcı adı tercih edebilirsiniz.  Bu adımların sonunda hesabınızı başarı ile tamamlamış olursunuz.

Snapchat Görüntülü Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat görüntüşü mesajlaşma

Snapchat görüntülü mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır? Snapchat’ in görüntülü mesajlaşma özelliği oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu özelliği nasıl kullanacağınız ise yazının devamında karşınıza çıkacak.

Google Play Store ya da App Store’ dan ücretsiz olarak indirip kaydolduğunuz Snapchat uygulamasını açtığınız an karşınıza bir kamera ortamı çıkmaktadır. Dilerseniz bu çekim aşamasını ön kamera ya da arka kamerayı tercih ederek fotoğraf ya da videolarınızı çekebilirsiniz. Uygulamayı açtığınız zaman ekranın alt kısmının tam ortasında yer alan yuvarlak butonu kullanarak çekim yapabilirsiniz. Bu butona bir kere basarsanız fotoğraf çekersiniz. Eğer butona basılı tutarsanız video çekimi yapmış olursunuz.

Snapchat uygulamasını kullanarak çekmiş olduğunuz fotoğraf ya da videolarınızı bir kişiye göndermeden telefonunuza kayıt edebilirsiniz.  Ayrıca bu çekmiş olduğunuz video ya da fotoğrafı başka sosyal medya platformlarında da kullanabildiğinizi unutmayın. Çekmiş olduğunuz video ve fotoğraflar galerinizin Snapchat albümünü kayıt edilmiş olur.

Snapchat uygulamasında görüntülü mesajlaşmak için çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolarınızı görüntülü konuşmak istediğiniz kişiye Snapchat uygulamasından gönderebilirsiniz. Bu görüntülerin ne kadar süre görünür olacağını belirlemek de sizin elinizde. Eğer görüntülerin belli bir süre görünür olmasını istiyorsanız, fotoğraf ya da videolarınızı çektikten sonra uygulamanın hemen altında bulunan kronometre kısmını seçin. Bu kısımda mesajınızda yer alan görüntünün ne kadar süre görülmesini istediğinizi seçin. Seçiminiz en az bir saniye ile en fazla  on saniye ile sınırlandırabilirsiniz.

Çekmiş olduğunuz fotoğraf ya da videolara yazı eklemeniz de mümkün. Snapchat uygulamasında çekmiş olduğunuz fotoğraf ya da videoyu göndermeden önce uygulama ekranının sağ üst köşesinde yer alan “T” işaretine tıklamalısınız. Bu sekmeden görüntülü mesajlaşmak istediğiniz kişiye göndermek istediğiniz her şeyi yazabilir, yazınızı görüntünüzün istediğiniz herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz.

Snapchat uygulaması kişilerin online mesajlaşmasında kullanıcılarına sunduğu farklı deneyimle ön plana çıkıyor.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67