Smart Lock İle Kaydedilen Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Smart Lock İle Kaydedilen Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram her gün yeni üyeler alsa da, hesap silme sıkça yapılır. Bu konuda sıkça sorulan sorulardan biri Google Smart Lock ile kaydedilen instagram hesap silme nasıl gerçekleştirilir? Sorusudur. Her ne kadar insanlar Google’u basit bir arama motoru olarak düşünse de, aslında bundan çok da öte özellikleri vardır ve Smart Lock da bunlardan biridir.

Peki, bu özellik temel olarak nedir? Smart Lock herhangi bir web adresi açılırken, yazılan şifrenin tekrarlanmaması üzerine hazırlanmıştır. Bu şekilde kişiler şifrelerini hatırlamak, gerekirse şifre sıfırlama yapmak gibi uğraştırıcı işlerle meşgul olmaz. Bir kere şifre girildiğinde sisteme yazılarak, pratik şekilde kullanılmaya başlanır.

Eğer buraya daha önce kaydettiğiniz bir hesabı silmek istiyorsanız, bunu sağlamak da oldukça kolaydır. Peki, Instagram hesap silme hakkında bilmeniz gerekenler neler?

Smart Lock İle Kaydedilen Instagram Hesaplarını Silme

Smart Lock birçok kişi tarafından bilinmese de, aktif olarak kullanan çok sayıda insan da vardır. Ancak bu durum, hakkında yeni soruların olmadığını göstermez. Bunlardan biri de Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesabı nasıl silinir? Sorusudur. Her ne kadar çok kullanışlı bir yapısı olsa da, bazı insanlar artık kullanmamayı tercih edebilir.

Peki, bu durumda bir çözüm var mıdır? Eğer hesabınızı buradan kalıcı olarak silmek istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir;

  1. Google hesaplara giriş yapın.
  2. Şifre yöneticisi bölümünü açın.

Bu iki işlem ardından sadece tüm kayıtlı şifreleri incelemek kalır. Instagram’ı bulduktan sonra silerseniz, platforma tekrar girdiğinizde otomatik doldurmadığını görebilirsiniz. Eğer cihazını sizden başkaları da kullanıyorsa, kullanıcı adı ve şifrenizi korumak için oldukça işlevseldir.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Sosyal medya platformları günümüzde pratik bir kullanıma sahiptir. Bunların arasında fotoğraf ve video paylaşımları, sayısız özelliği ile Instagram oldukça sevilmektedir. Sunduğu farklı seçenekler sayesinde, üye sayısı her geçen gün yükselir.

Ne var ki bu durum hiç kimsenin hesap silme yapmadığını göstermez. Instagram aynı zamanda ayrılmak isteyen kullanıcılara hem dondurma, hem de silme işlemleri sunar. Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri uygulamanız yeterlidir;

  1. Instagram hesap silme ekranına gidin.
  2. Eğer bilgisayarınızdan giriş yapmamışsanız, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
  3. Instagram’ı neden silmek istediğinizi seçin.

Tüm bu işlemler ardından yapmanız gereken, hesabı kalıcı olarak sil demektir. Bu işlemler bilgisayar üzerinden yapılır. Ancak burada dikkat etmeniz gerekir. Zira hesap silme tamamlanınca o hesabı geri almanız imkânsızdır. Böylece fotoğraf ve paylaşımlarınız, etkileşimleriniz kalıcı olarak kaybolur.

Eğer aynı isimle tekrar kayıt yapmaya çalışırsanız bunu da başaramazsınız. Zira bir hesabın silinmesi, kullanıcı adının boşa çıktığını göstermez. Sahibi siz bile olsanız onu almanız imkânsızdır. Nitekim Instagram silme kesin sonucu olan bir işlemdir.

Instagram Hesabı Nasıl Doldurulur?

Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız, bunun yerine dondurmaya öncelik vermeniz tavsiye edilir. Zira çoğu kişi silme ardından bir pişmanlık yaşar. Bu duruma düşmemek, istenmeyen sonuçları önlemek için dondurma işlemi oldukça pratiktir. Üstelik hesabı açtığınızda tüm gönderileriniz, takipçileriniz en fazla 1-2 gün gibi bir sürede geri gelir. Peki, bu işlem nasıl yapılır? Instagram hesap dondurma için şunlar takip edilmelidir;

  1. Instagram’a girin.
  2. Hesabınızı açın ve profilinize girin.
  3. Profili düzenleme üzerine tıklayın.
  4. Ekranda görülen hesap dondurma üzerine tıklayın.

Ardından diğer işlemleri takip ederek, kısa sürede işlemi tamamlamanız mümkündür. İşlem anında uygulanır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67