Silinen Tiktok Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Silinen Tiktok Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Silinen TikTok hesabı nasıl kurtarılır birçok kullanıcı tarafından merak edilir. Gerek hesabı platform tarafından kaldırılan, gerekse kendi isteğiyle üyeliğine son veren kişiler geri açmak için ne yapması gerektiğini düşünür. Her ne kadar eski bir kullanıcı olunsa da hesap kapatma bir kere yapıldığı için, pek çok kullanıcı yapması gerektiklerini bilemez.

TikTok ilk günden bu yana büyük bir popülerlik kazanmıştır. Her kullanıcı arasında sorunsuz kullanım sağlamak için uyulması gereken bir takım kurallar da bulunur. Her üyenin istinasız dikkat etmesi gerekir. Şayet ihlaller yapılırsa, bunun bazı sonuçları da vardır. Bunlardan biri de hesap kapatmadır.

Dolayısıyla her üyenin, TikTok topluluk kurallarını bilmesi gerekir. Peki, hesabınız silinmişse nasıl kurtarılır?

TikTok Topluluk Kuralları Nelerdir?

Tik Tok topluluk kuralları, her üyenin uyması gereken kuralları içerir. Ancak birçok kişi gerek üye olurken, gerekse üyelik ardında bunları incelemez. Böylece bir süre sonra ihlaller fark etmeden de olsa yapılmaya başlanır.

Bu gibi durumlarda platformun ceza niteliğinde bazı uygulamaları vardır. Bunlardan biri de hesap kapatmadır. Peki, bilmeniz gereken topluluk kuralları nelerdir? Bu konuda bilmeniz gereken çok sayıda madde vardır. Aralarından bazıları şöyledir;

 1. Platform Güvenliği
 2. Dürüstlük Ve Güvenilirlik
 3. Yaş Güvenliği
 4. Taciz Ve Zorbalık
 5. İntihar, Kendine Zarar Verme Ve Tehlikeli Eylemler
 6. Şiddet Ve Grafik İçerik
 7. Yasa Dışı Faaliyetler Ayarlı Ürünler
 8. Nefret İçerikli Davranış
 9. Şiddet İçerikli Aşırılık

Bunlar dikkat etmeniz gereken maddelerin küçük bir bölümüdür. Tüm üyeler detaylı şekilde, tüm ayrıntıları incelemelidir.

Silinen Bir TikTok Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Silinen TikTok hesabını geri getirme eğer hesabınızın silinmesi üzerinden kısa bir süre geçmişse yapılabilir. Sosyal medya platformları günümüzde oldukça popülerdir. Her gün pek çok kişi yeni üyelik açsa da, üyelik silme işlemleri yapan çok sayıda kişi de vardır.

Ancak bazı kullanıcılar bir süre sonra hesabını geri almayı tercih edebilir. Eğer hesabınız 30 günden önce silinmişse, kurtarma işlemleri mümkün olabilir. Bunun için şu işlemleri takip edin;

 1. Akıllı telefondan TikTok uygulamasına giriş yapın.
 2. Silme işlemler yaptığınız profilin, kullanıcı adı ve şifresini girin.

Bu işlemle ardından hesabınızın kontrolünü geri almanız mümkündür. Böylece eski TikTok hesabı nasıl geri alınır gerçekleşir. Ancak silme işlemi yapıldıktan sonra 30 günlük bir süre vardır. Şayet bu sürede giriş yapılmazsa, hesap silinir.

Lâkin 30 günü aşmışsa, hesabınızın silinmesi yapılır. Dolayısıyla hızlı karar vermeniz tavsiye edilir.

Kapatılan Hesaba Nasıl Girilir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz topluluk kurallarına uymayan kullanıcılar görülür. Eğer siz bir veya birden fazla kurala uyum göstermemişseniz, hesap kapatma alabilirsiniz. Peki, TikTok hesap kurtarma bu durumda nasıl yapılır?

Eğer bazı siteler ve uygulamalar bu konuda size yardım etmeyi teklif ediyorsa itibar etmemeniz gerekir. Bunun nedeni kapatma işleminin doğrudan TikTok tarafından yapılmasıdır. Açacak taraf da yine platformdur.

Dolayısıyla yalnızca TikTok müşteri hizmetleri ile irtibat kurup durumu anlatmanız gerekir. Eğer platform kabul ederse, hesabınızı açabilir.

Peki, hesabınız çalınmış ve ardından kapatılmışsa ne yapmanız gerekir? Eğer hesabınız çalınmış ve sonrasında kapatılmışsa durumu bir kanıtla TikTok’a açıklamanız önerilir.

Bununla beraber bazı durumlarda doğrulama sebepleriyle hesap kapatılması da olabilir. Eğer TikTok sizi riskli görmüşse ve doğrulamanız yoksa hesabınızı kapatabilir. Dolayısıyla hemen gerekli doğrulama işlemleri yapılmalıdır.

Eğer probleminiz doğrulamayla ilgiliyse kısa sürede çözüm bulunabilir. Ancak ihlal söz konusuysa TikTok ile irtibat kurmak gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67