Sahte & Fake Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Sahte & Fake Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Sahte & fake Instagram hesabı nasıl oluşturulur sorusuna yönelik pek çok cevabın ve hatta taktiklerin olduğunu fark edebilirsiniz. Özellikle son dönemlerde pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu fake hesaplar, Instagram kullanıcılarının öncelikli olarak ele aldığı bir konudur. Açılan fake hesaplarının tamamen gizli olması adına bazı taktiklerin bilinmesinde fayda vardır.

Öncelikle bir fake hesap açmak istiyorsanız bu konuda dikkat etmeniz gerekenleri bilmeniz gerekmektedir. Çoğu Instagram kullanıcısı fake hesap açmakta ancak gizlilik veya kullanım konusunda gerekli önemi göstermemektedir. Hal böyle olunca bahsi geçen sosyal medya kapsamında bireylerin dikkat etmesi gereken fake hesap taktikleri çeşitli kaynaklar tarafından açıklanmaktadır.

Instagram Fake Hesap Nedir?

Instagram fake hesap, gerçek kimliğini gizlemek isteyen kişilerin oluşturduğu Instagram hesaplarıdır. Bu hesaplar sayesinde diğer kullanıcılar ile sahte bir profille iletişime ve etkileşime geçebilirsiniz. Instagram Fake hesap genellikle ünlü birinin taklidini yapmak için oluşturulmaktadır. Bu sayede kullanıcılar takipçi ve etkileşim kasabilmektedir.

Instagram’da fake hesap açan kullanıcılar, eski arkadaşlarının veya dostlarının gönderilerini görmek için de bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Eğer böyle bir amacınız varsa, Instagram fake hesap fotoları içerisinde kendinizin yer almaması da çok önemlidir. Aksi takdirde kimliğiniz açığa çıkabilir.

Instagram Fake Hesap Nasıl Oluşturulur?

Fake hesap oluşturma Instagram

Sosyal medya platformlarına bakıldığı zaman çoğu kullanıcının kendi bilgilerini kullanmak yerine sahte bilgiler kullanarak fake hesap açtığı fark edilmektedir. Instagram fake hesap nasıl oluşturulur sorusu ise Instagram hesapları konusunda incelenen bir seçenek haline gelmiştir. Oldukça basit adımlara sahip olan bu hesap, aşağıda açıklandığı şekilde açılabilmektedir.

 • İlk olarak daha önce kullanılmamış ve sizin bilgilerinizi içermeyen yeni bir mail adresi oluşturmanız gerekmektedir.
 • Açmış olduğunuz bu yeni mail hesabı yardımıyla yeni hesap açar gibi Instagram’a kayıt olmalısınız.
 • Daha sonra profilinizi düzenleme aşamasında yine gizli kalmak adına sizin bilgilerini içermeyen bilgiler kullanmanız gerekmektedir.

Sıralanan bu adımlar doğrultusunda kolay bir şekilde Instagram üzerinde fake hesap sahibi olabilirsiniz.

Instagram Fake Hesap Kullanma Nedenleri

Bazı kullanıcılar, fake Instagram hesabının neden kullanıldığını merak etmektedir. Fake Instagram hesabı açmanın asıl amacı herhangi bir kişiyi taklit ederek etkileşim toplamaktır. Kullanıcılar fake Instagram hesabı açarak bazı kimseleri kandırabilmektedir. Fake hesap açma nedenleri arasında bir kişiye hayranlık duyma durumu da olabilir.

Fake hesap kullanmanın bir diğer nedeni ise gizli profillere takip isteği göndermektir. Fake hesap açarak dilediğiniz kişiye takip isteği gönderebilir ve isteğin onaylanmasını bekleyebilirsiniz. Bu sayede gerçek kimliğinizi saklayarak dilediğiniz kişinin paylaşımlarını kolaylıkla görebilirsiniz. Günümüzde fake hesap kullanan kişilerin, takipçi kasmak için bu işi yaptıklarına da rastlamak mümkündür. Fake hesaplar, bazı kullanıcılar tarafından daha çok ilgi görebilmektedir. Bunun nedeni ise fake hesap içerisinde yer alan paylaşımların daha ilgi çekici veya bir ünlüye ait olmasıdır.

Instagram Fake Hesap Açma Taktikleri Nelerdir?

Instagram fake hesap açma taktikleri nelerdir konusu kapsamında fake hesap oluşturacağınız zaman bilmeniz gereken ipuçlarına kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bilindiği üzere fake hesap, sahte hesap anlamına gelmekte ve kullanıcının asıl bilgilerini içermemektedir. Bu gizlilik doğrultusunda fake hesap açma taktiklerinden bazıları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Kullanacağınız mail adresini kesinlikle hesabınıza bağlamanız gerekmektedir.
 • Oluşturacağınız profilde, kullanıcı adında ve şifrede size ait bilgi olmaması gerekmektedir.
 • Fake hesap olduğunun anlaşılmaması adına belirli bir konsept üzerinden hesap açabilirsiniz. Örneğin araba modelleri veya çiçekçi dükkanı fikirlerini kullanabilirsiniz.
 • Yakın çevrenizin veya tanınabilecek kişilerin bilgilerini, içeriklerini ve şahsi fotoğraflarını kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Fake Instagram Hesabı İçin Geçici Mail Oluşturma Nasıl Yapılır?

Fake hesap açma işlemini gerçekleştirebilmek için bir mail adresine ihtiyacınız olacaktır. Daha önce Instagram hesabı açtığınız mail adresi ile yeni bir Instagram hesabı açmanız ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle daha önce Instagram için kullanılmamış olan bir mail adresine ihtiyacınız olacaktır.

Mail hesabı açabilmek için öncelikle tarayıcınızdan Outlook ve Gmail gibi sitelere gitmeniz gerekmektedir. Bu sitelerden dilediğinizi tercih ederek açmak istediğiniz mail adresini ve gerekli olan kişisel bilgileri ilgili alanlara yazmalısınız. Geçici bir mail adresi oluşturacağınız için bu bilgileri doğru yazmanıza gerek yoktur. Ardından oluşturacağınız e-posta adresi ile Instagram’a kaydolarak fake bir profil oluşturabilirsiniz.

Instagram Fake Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram üzerinden açacağınız fake hesap ile yakalanmak veya tanınmak istemiyorsanız bu konuda sunulan bazı taktiklere ve ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır. Instagram fake hesap açarken dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında ise ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok noktaya değinilmiş ve bazı bilgiler sunulmuştur.

Öncelikle kullanacağınız kullanıcı adının gerçekliğe yakın olması son derece önemlidir. Bu nedenle fake hesap olduğu anlaşılacak isimlerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda yapacağınız paylaşımların yüzü kapalı fotoğraflar veya ajans tarafından çekilen fotoğraflar olmamasına özen göstermelisiniz. Bu ve buna benzer hususlara dikkat ederek fake hesap oluşturabilir ve tanınmadan kolaylıkla kullanım sağlayabilirsiniz.

Instagram Gerçekçi Fake Hesap Yapımı

Instagram gerçekçi fake hesap yapımı, anlaşılmayacak bir sahte hesap oluşturmak isteyen bireylerin merak ettiği durumlardan birisidir. Bu konuda öncelikli olarak yapmanız gereken tek şey hesabı açar açmaz asıl bakmak istediğiniz hesaba istek atmamak veya içeriklerine bakmamak olacaktır. Aksi halde sahte hesap olduğu açıkça fark edilecektir.

Instagram bio kısmında kesinlikle açıklayıcı ve tatmin edici bilgiler vermeniz gerekmektedir. Örneğin okul ve meslek adı başlıca tercih edilebilecek bilgiler arasında yer almaktadır. Yapacağınız paylaşımlarda az hashtag kullanmalı ve bunun yerine anlamlı ve gerçek hesaba yakın açıklamalar kullanmanız tavsiye edilmektedir. Böylece hesabınız çok daha gerçekçi olacak ve yakın çevreniz tarafından fark edilmeyecektir.

Instagram Fake Hesap Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya platformları arasında öne çıkan Instagram, fake hesap konusunda da en çok araştırılan isimlerden biri haline gelmiştir. Instagram fake hesap avantajları nelerdir sorusu ile birlikte bu konuda işlem yapmak isteyen kişiler, gerekli bilgileri alabilmektedir. Aşağıda sıralanan maddelerde bazı faydaları görebilirsiniz.

 • Göz atmak istediğiniz gizli hesapları kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.
 • Geliştirdiğiniz fake hesabı kullanmadığınız durumlarda farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.
 • Fake hesabınızı yakın arkadaşlar hesabına çevirebilirsiniz.
 • Yedek hesap olarak hesabınızın kapanma riskine karşı saklayabilirsiniz.

Bu ve buna benzer avantajlara sahip olan Instagram fake hesap, daha önce anlatıldığı şekilde kolaylıkla açılabilmektedir. Dikkat etmeniz gereken tek şey ise gizlilik olacaktır.

Profesyonel Fake Hesap Nasıl Açılır?

Az takipçili fake hesapların kolaylıkla anlaşılması üzerine profesyonel fake hesap nasıl açılır sorusu, bu alanda daha başarılı olmak isteyen kullanıcılar tarafından detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Başarılı bir fake hesap oluşturmak için bazı ince detaylara dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Örneğin hesabı telefon numaranız yerine sahte bir mail hesabı kullanarak açmanız gerekmektedir. Bunun dışında hesabın oluşturulmasından hemen sonra amacına yönelik kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Belirli bir süreç kapsamında hesapta paylaşımlar yaparak ve takipçi kazanarak hesabı tıpkı gerçek kullanıcıya aitmiş gibi gösterebilirsiniz. Böylece fake hesap açtığınız belli olmayacak ve görmek istediğiniz gizli hesaplara kolaylıkla bakabileceksiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67