Pinterest Hesap Etkileşimi Nasıl Artırılır?

Pinterest Hesap Etkileşimi Nasıl Artırılır?

“Pinterest hesap etkileşimi nasıl artırılır” konusu işletmeler için çok önemlidir. Pinterest hesap etkileşimi ile;

  • Sosyal medya,
  • Daha çok müşteriye ulaşma,
  • Marka tanıtımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Pinterest’te de popülerlik çok önemlidir. Pinterest’i doğru ve etkili kullandığınız takdirde hedefinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Pinterest’te de diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi takipçi sayısı öne çıkıyor. Pinterest üzerinden satış, reklam ve pazarlama faaliyetleri yürütülebilir. Bu bakımdan işletmeler için Pinterest’in hayatı önem taşıdığını söyleyebiliriz. Pinterest’i diğer sosyal medya platformlarıyla karşılaştırdığımızda ortamının çok yeni olduğunu gözlemleyebiliriz.

Pinterest Hesap Etkileşimi Artırma Avantajları Nelerdir?

Hesap etkileşimini arttırma avantajları Pinterest

“Pinterest hesap etkileşimi artırma avantajları nelerdir”;

  • Müşterilerle bağlantısı artar,
  • Geniş müşteri tabanına ulaşır,
  • Web site trafiğini artırır,
  • Yeni trendleri takip edebilir,
  • Hem marka hem de otoritenin gelişmesine yardımcı olur,
  • Uzmanlığın gösterilmesinde önemli bir unsurdur,

Pinterest’in diğer bir özelliğiyse, satın alma alışkanlıklarını etkilemesi diyebiliriz. Potansiyel müşterilere ulaşma konusunda özellikle çok etkilidir. Pinterest aynı zamanda eğlenceli bir platform olarak da dikkat çekiyor. Yalnız takipçi kitleniz aktif değilse bu platform üzerinde başarılı olmayı hiç beklemeyin.

Pinterest Hesap Etkileşimi Artırma Yöntemleri

Pinterest hesap etkileşimi artırma yöntemleri konusunu aşağıda detaylı şekilde açıkladık. İşte Pinterest hesap etkileşimi artırma yöntemleri;

Pinterest Hesabınızı Diğer Sosyal Ağlarınıza Bağlayınız

Instagram, Facebook kadar olmasa da Pinterest’in de her geçen gün popülerliğinin arttığını söyleyebiliriz. Fakat siz kendi hesabınızı aktifleştirmek için diğer sosyal medya hesaplarınızı Pinterest’e bağlayabilirsiniz. Pinterest ile diğer sosyal medya platformları arasında bağlantı oluşturduğunuzda hedefe daha hızlı ulaşmış olacaksınız. Özellikle Pinterest arkadaş bul aracını kullanarak daha hızlı hedeflediğiniz kitleye ulaşacaksınız. Pinterest üzerinden takip ettiğiniz arkadaşlarınızdan ortalama 10’da 6’sı size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayacaktır.

Web Sitenize Pinterest Hesabınızı Entegre Ediniz

Pinterest hesabınızda takipçi sayısını artırıp, fenomen olmak istiyorsanız; bloğunuza ya da web sitenize onu entegre ediniz. Blog ya da web sitesine entegre edilen Pinterest butonu her zaman işinize yarayacaktır. İşletme ve markaların Pinterest’i kullanması sosyal medya platformlarındaki imajın srtırılmasında önemli rol oynamaktadır. Örneğin; Pinterest Instagram bağlantısı sağlayarak etkileşim oranınızı artırabilirsiniz.

Board Özelliğinden Yararlanın

Pinterest’i önemli kılan diğer bir özellikse, Board’tır. Paylaşımlarınızı türlere ayırıp o şekilde takipçilerinize sunabilirsiniz. Kişisel hesaplardan paylaşılan içerikler genellikle tek yöne sahip değillerdir. Paylaşım yapacağınız kategorilerin her birini ayrı ayrı board’larda paylaşınız. Böylelikle insanlarda ilgileri olan boardları kolayca takibe alabilirsiniz. Bu sayede doğrudan ilgi alanınızdaki insanlara ulaşmış olacaksınız.

Düzenli Pin’leme Yapınız

Sosyal medya platformlarının hepsinde pinleme sıklığı çok önemlidir. Yalnız çok sık tıkladığınızda insanlarda bıkkınlık yaratabilirsiniz. Az pinlemekse insanların sizi unutmasına neden olur. O yüzden Pinterest kuralları kapsamında yaklaşık olarak günlük 5 ile 10 arasında Pinleme yapmanızı öneriyoruz.

Hesabınızı Doğrulayınız

Doğrulanan hesaplar her daim ilgi görür. Twitter’e kıyasla Pinterest’te daha kolay doğrulanmış profil hazırlayabilirsiniz. Pinterest hesabınızı doğrulamak için Pinterest’ten size verilen HTML kodu web sitesi üzerine yerleştirilmelidir.

Diğer Pinterest Kullanıcılarını Takip Ediniz

Pinterest’in takipçi artırma yöntemi Twitter ile benzerlik taşımaktadır. Follow to follow mantaığı sayesinde takipçi sayışınızı artırabilirsiniz. İlk etapta çok takipçiye sahip kullanıcıları takip ediniz. Yalnız takip isteği gönderirken belirli sayıda kalın. Takip ettiğiniz sayı, takipçilerinizin iki katını geçmemesine özen gösteriniz. Böylelikle insanlar zamanla sizi takip etmeye başlayacaklar.

Pinterest’te Kendi İçeriklerinize Yer Verin

“Pinterest ne için kullanılır” noktasında içerik paylaşımı öne çıkmaktadır. Bunun için Pinterest üzerinden Repin özelliği kullanabilirsiniz. Pinteres’te etkileşimi artırmak için; blogunuzda yer alan içerikleri ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda ara sıra yeni pin yükleyerek de hesabın dikkat çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Upload Pin özelliğinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Çok kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Repin Özelliğinden Yararlanın

Pinlemek kadar Repinlemede güzel olduğunu söyleyebiliriz. İlginizi çeken, sevdiğiniz pinleri mutlaka Repinleyiniz. Sonuç olarak, takip ettiğiniz hesaplarda sizin aktif olduğunuzu görecek. Etkileşim halinde olan kullanıcı olarak sizi görmeye başlayacaklar.

Pinterest Search Özelliğinden Yararlanınız

İlgi alanınız doğrultusunda takipçi sayınızı artırmak sizin için daha faydalı olacaktır. Bu yöntem için Pinterest arama kutusu üzerinden ortak ilgi alanınızdaki kelime öbekleriyle ilgili arama yapınız. Son pinleyenleri mutlaka takibe alınız. Böylelikle daha fazla geri dönüşler almaya başlayacaksınız.

Yeniliklerden Daima Haberdar Olunuz

İlgi alanınıza dair tüm yenilikleri takip ediniz. Alanınızla alakalı tüm yeni gelişmelerden ilk siz haberdar olunuz. Pinterest üzerinde popülerliğinizi artırmak için kendinizi alanınızda insanlara lider olarak kabullendirin. Bahsettiğimiz bu işlem sayesinde takipçi sayınız kendiliğinden yükselmeye başlayacak.

Birden Çok Board Kullanmaya Gayret Ediniz

“Pinterest hesap etkileşimi nasıl artırılır” diye sorulduğunda, board özelliğinin de ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Farklı farklı kategorilerde paylaşım yaparak daha çok insanın ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Paylaşım yapacağınız kategori sayılarını yükselttikçe takipçi sayınızda önemli ölçüde artmış olacak. Tek bir alanda kalmanın kazancı size çok az olur. İlgi alanlarınızın her biri için ayrı şekilde Boardlar oluşturarak onları günlük şekilde Pinleyiniz.

İnsanlarla Bilgilerinizi Paylaşın

İnsanları bilgilendirici paylaşımlar yapınız. Paylaşımlarınızın insanlara faydalı olup olmadığına bakınız. İnfografik paylaşımlar yapmaya özen gösteriniz.

Kaliteli Görseller Kullanmaya Gayret Ediniz

Pinterest görsellerle öne çıkan bir platformdur. Onun için paylaştığınız görsellerin çözünürlükleri çok önemlidir. Pinterest’te Pin eklerden kaliteli görsel bulamazsanız, onun yerine görseli kendiniz oluşturup içeriği ekleyiniz.

Pin’leri Etiketleyiniz

Pinterest’te Pin’leri etiketleyerek paylaşınız. Çünkü internet dünyası çok geniş alana yayılmıştır. Oluşturduğunuz içerikleri küçük bir parça olarak düşünün. Sizin kâğıt parçanızdan binlerce var. Onların içinden sıyrılmak çok zordur. Bu kadar seçeneğin çok olduğu alanda öne çıkmak için anahtar kelimeler kullanmaya gayret ediniz. Her Pin altında yer alan açıklama kısmına mutlaka anahtar kelime eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Tarayıcınız Üzerine Pin it Butonu Ekleyiniz

Pin it butonu web siteleri tarafından çok kullanılan bir özellik değil. O sebeple ilgili olduğunuz içerikleri hızlıca tarayıcınızın üzerine ekleyebilirsiniz.

Pinterest Takipçi Sayısını Artırmayı Sağlayan Ücretli Yöntemler

Pinterest takipçi sayısını arttırma yöntemleri

Pinterest takipçi sayısını artırmayı sağlayan ücretli yöntemler konusu da ücretsizler gibi çok revaçtadır. Özellikle Pinterest hesabına hayran alarak marka ya da işletmenizin tanınırlığını artırabilirsiniz. Pinterest hayran paketleri sayıyla oluşturulmuştur. Aldığınız hayran miktarına göre ücret ödemeniz gerekiyor. Hayran miktarı ne kadar çok olursa size katkısının da daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda pim etkileşim paketleri ile de Pin’leriniz üzerindeki etkileşimi artırabilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşmak için pim etkileşim paketleri size büyük avantaj sağlatacaktır. Takipçi sayınızın artması yanında görüntüleme sayınızda da artış olacaktır.

Pinterest takipçi sayısını artırmak için Repin paketlerini aracı kullanarak daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Pinterest kullanıcısı panosuna eklemiş olduğu Pin’i başkalarının panosuna da ekleyebilir. Pin eklenen pano sahiplerinin takipçileri de Pin’i görmüş olur. Bu sayede Pin üzerinden etkileşim artmış olur. Pinterest hesabınız üzerinden düzenli paylaşımlar yapacak uzmanlarla anlaşabilirsiniz. Ücretli olarak hesabınız profesyonel anlamda yönetilmiş olacak. Pinterest hesabınız danışman sayesinde hızlı bir yükselişe geçmiş olacak.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67