Pinterest Hesabı Nasıl Kasılır?

Pinterest Hesabı Nasıl Kasılır?

Pinterest hesabı nasıl kasılır sorusu, Pinterest platformu üzerinde kendini, şirketini veya markasını bilinir hale getirmek isteyen bireylerin yanıtını sıkça araştırdığı sorular arasında yer almaktadır. Pinterest, geniş bir pano sistemi olarak oluşturulan ve görsel paylaşımına dayalı bir sosyal medya platformu olup, günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Aylık olarak 300 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip olan bu platformda ön plana çıkmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Pinterest kullanarak ön plana çıkmak isteyen bireyler, ilk olarak paylaşımlarının kaliteli olmasına dikkat etmelidir. Zira milyarlarca farklı kategoride pin bulabileceğiniz bu platformda, kalitesiz görseller ilgi çekmeyecektir. Buna ek olarak içeriklerinizin özgün ve dikkat çekici olmasına da özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Bu ve bu gibi Pinterest takipçi kasma konularında daha detaylı bilgi almak ve hesabınızın bilinir hale gelmesini sağlamak istiyorsanız, aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Pinterest Nasıl Yapılır?

Pinterest Yapma

Pinterest uygulaması üzerinde takipçi kasmaya başlamadan önce uygulama hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmalı ve Pinterest nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilmelisiniz. Zira etkili şekilde uygulamayı kullanmadığınız sürece hesabınızı büyütmeniz pek de mümkün olmayacaktır. Pinterest uygulamasını en iyi şekilde kullanabilmek için dikkat etmeniz gereken unsurlar aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 1. Pinterest uygulamasında kullanıcı adınızı ilgi çekici seçmelisiniz.
 2. Pin ve repin özelliklerini bilmeli ve aktif olarak kullanmalısınız.
 3. Hesabınızdan paylaşacağınız görsellerin kitlenize hitap ettiğinden emin olmalısınız.
 4. Kullandığınız görsellerin özgün olmasını önemsemeli ve fotoğraf kalitelerinin yüksek olduğundan emin olmalısınız.
 5. Pinterest platformunda görseller kadar açıklamalar da çok önemlidir. Eğer bir ürünün yapılışı hakkında ve bu gibi karmaşa içerikli görseller paylaşıyorsanız, mutlaka açıklayıcı yazılar eklemelisiniz.
 6. Sosyal medya hesaplarınızı birbirine bağlamalı ve bu bağlantıya Pinterest’i de eklemelisiniz.
 7. Oluşturduğunuz pinlerin açıklama kısmına hashtag (etiket) eklemesi yapmalısınız. Bu sayede insanlar sizin içeriklerinize çok daha kolay şekilde erişebilecektir.   
 8. Pinterest paylaşımlarınızı pek çok kategoride yapmaya çalışmalısınız. Zira sürekli aynı kategoride paylaşım yapmak insanların canını sıkabilir.
 9. Pinterest kullanırken siz de farklı kullanıcıları takip etmeye çalışmalısınız. Bu sayede farklı içerikler görerek paylaşımlarınız hakkında fikir edinebilirsiniz.
 10. Kendi yararlarınızı hesaba katmalı ancak yalnızca pazarlama amacıyla paylaşımlar yapmamalısınız.

Yukarıda belirtilen unsurlar sayesinde Pinterest hesabınızı çok daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylelikle hesabınız kısa sürede büyüyecek ve etkili bir kullanıcı profili oluşacaktır. Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece hesabınızın büyüme hızı artacak olsa da, takipçi sayınızı daha hızlı şekilde arttırabilmek adına yapmanız gereken bazı ek eylemler bulunmaktadır.

Pinterest Takipçi Kasma

Pinterest takipçi kasma, hemen hemen her Pinterest kullanıcısının talep ettiği ve hedeflediği işlemlerden bir tanesidir. Bu platformda daha hızlı şekilde büyüyebilmek için takipçilerinizin de artmasını sağlamanız gerekmektedir. Takipçilerinizin daha hızlı artması için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Farklı boardlar kullanımı
 • Yenilik ve gelişmelerin bildirimi
 • Etiket kullanımı
 • Repin özelliğinin kullanımı
 • Yeni içeriklerin kullanımı

Yukarıda belirtilen 5 temel özelliği kullanırsanız, hesabınızı çok daha kısa bir süre içerisinde hayal ettiğiniz hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek bu özellikler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Farklı Boardlar Kullanımı

Farklı Board Kullanımı

Pinterest nasıl kullanılır sorusuna yanıt arayan bireyler, hesapları aracılığıyla daha geniş kitlelere hitap edebilmek için birden fazla board kullanmalıdır. Bu sayede birden fazla ilgi alanı üzerine paylaşımlar yapabilir ve bu sayede her zevke hitap edebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse açtığınız bir board yemek tarifleri ve sunumları üzerine iken, diğer boardı takı modelleri ve takı yapımı için ayırabilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınızı daha fazla insan görüp kaydedecektir. Kısaca özetlemek gerekirse, birden fazla board kullanmanız takipçi sayınızı doğrudan arttıracaktır.

Yenilik ve Gelişmelerin Bildirimi

Pinterest takipçi kasma işlemi yapmak istiyorsanız, yenilikleri mutlaka takip etmelisiniz. Özellikle ilgili olduğunuz ve Pinterest platformunda paylaşımlar yaptığınız konular üzerine yenilikleri bilmeniz ve direkt olarak takipçilerinizle paylaşmanız oldukça önemlidir. Yenilikleri ilk siz takipçilerinizle paylaşırsanız, Pinterest hesabınız rağbet görecektir.

Örneğin araba modelleri üzerine bir Pinterest boardı kullanıyorsanız, yeni çıkan bir araba modelini görsel ve açıklamalarıyla birlikte siz paylaşmalısınız. Zira özgün, farklı ve yenilikçi paylaşımlar her zaman çok dikkat çekmektedir.

Etiket Kullanımı

Etiket kullanımı, Pinterest hesabı nasıl kasılır sorusuna yanıt arayan bireylerin mutlaka uygulaması gereken işlemler arasında yer almaktadır. Zira her sosyal medya platformunda olduğu gibi, hastag kullanımı sizi ön plana çıkartacaktır. Hashtag, etkilet anlamına gelen bir kelime olup, insanların sıkça araştırdığı anahtar kelimelere yönelik olarak açıklama kısmına eklenmektedir.

İnsanların milyarlarca görsel paylaşımı arasından sizin görsellerinize erişmesi için oldukça önemli olan etiketler, mutlaka paylaştığınız görsellerle benzer olmalıdır. Örnek vermek gerekirse Pinterest hesabınızdan paylaşacağınız bir moda paylaşımı için “#fashion” gibi etiketler kullanabilir ve bağlantılı aramalarda görsellerinizin üste çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hesabınızı daha fazla insan ziyaret edecek ve takipçi sayınız artacaktır.

Repin Özelliğinin Kullanımı

Pinterest uygulamasının en çok etkileşim almanızı sağlayacak olan özelliklerinden bir tanesi de repin olmaktadır. Repin, başka bir kullanıcının paylaşımını ana ekranınıza ekleyebilmenizi sağlamaktadır. Bu sayede hem farklı hesaplarla etkileşime geçebilir hem de kendi hesabınıza daha fazla ziyaretçi gelmesini sağlayacaktır.

Repin özelliğini kullanırken yalnızca kaliteli ve özgün içerikleri yeniden pin etmeye dikkat etmelisiniz. Twitter platformundaki retweet özelliğiyle benzerlik gösteren repin özelliği ile kendi panonuza ekleyebileceğiniz farklı içeriklerin kaliteli olduğuna dikkat etmezseniz, insanların ilgisini kaybedebilir ve takipçi kaybedebilirsiniz.

Yeni İçeriklerin Kullanımı

Yeni içerikler kullanarak Pinterest takipçi kasma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pinterest platformunda size ait olmayan görselleri paylaşabilmeniz mümkündür. Ancak alıntı paylaşımlar yapmak sizi sıkıcı ve sıradan bir kullanıcıdan fazlası yapmayacaktır. Bu nedenle kendi içeriklerinizi oluşturmalı, fotoğrafları kendiniz çekmeli ya da farklı kolaj ve bu gibi fotoğraf editleri yaparak farkınızı ortaya koymalısınız.

Örnek vermek gerekirse “Nasıl Yapılır?” teması üzerine paylaşımlar yapıyorsanız, istediğiniz ürünün yapım aşamalarını fotoğraf çekerek kolaj haline getirebilirsiniz. Bu kolajlar sayesinde takipçilerinize daha etkili bilgi aktarımı sağlayabilir ve özgün içerikler üretebilirsiniz.

Pinterest Takipçi Hilesi Ücretsiz

Pinterest Takipçi Hilesi

Pinterest takipçi hilesi ücretsiz, günümüzde Pinterest platformunda ön plana çıkmaya çalışan bireyler tarafından sık sık araştırılmaktadır. Pinterest platformunda takipçi sayısını arttırmak için pek çok farklı platform takipçi satışı ve bu gibi hile paketleri sunaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki, hile ile takipçi sayısını arttırmaya çalışmak, herhangi bir fayda sağlamamaktadır. Bu da demek oluyor ki, hile ile etkileşim alamaz, görüntüleme ve kaydetme sayılarını arttıramazsanız.

Takipçi sayısını arttırmak için takipçi satın alma, bot basma, ücretsiz hile programları kullanma ve bu gibi zararlı eylemler, Pinterest platformundaki prestijinize zarar verecektir. Zira uygulama algoritması bot bastığınızı kolayca tespit edebilir ve üçüncü şahıs programlar kullandığınız belli olabilir. Bu gibi durumlarda takipçi sayınız azalabilir ve hatta Pinterest hesabınız kullanıma kapatılabilir. Bu gibi büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmadan hesabınızı büyütmek için yukarıdaki başlıklarda belirtilen takipçi arttırma yöntemlerine bir şans verebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67