Numara ve Mail Onaysız İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Numara ve Mail Onaysız İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Numara ve mail onaysız Instagram hesabı nasıl geri alınır hesabı belirli bir nedenden dolayı kapatılan veya çalınan kişiler tarafından merak edilmektedir.

Eğer hesabınız kapatılmışsa, burada öncelikle bir Instagram kuralını ihlal etmiş olabileceğiniz bilinmelidir. Her ne kadar çok sayıda platform üyesi kayıt olurken kullanım koşullarını okumasa da, bu durum uyulmaması gerektiğini göstermez.

Bunları ihlal etmenin bazı sonuçları vardır ve içlerinden biri de hesabınızın kapatılmasıdır. Ancak Instagram, kullanıcılara bazı işlem hakkı da sunar. Eğer itiraz ederseniz, platform tekrar inceler. Eğer bir hata varsa hesabınızı geri verebilir. Peki, Instagram hesabım çalındı diyorsanız neler yapabilirsiniz?

Instagram Şifrenizi Değiştirin

Instagram hesabım çalındı diyorsanız ilk çözüm şifresini değiştirmedir. Bunun için aşağıdaki yöntemler uygulanır;

https://www.instagram.com/ adresine girin.

“Şifreni mi unuttun” yazısına tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda telefon, e-posta veya kullanıcı adınızı girin.

Eğer numara eklemişseniz ve hangi maili verdiğinizi hatırlamıyorsanız, numara ve mail onaysız Instagram hesabı nasıl geri alınır sorusunu sorabilirsiniz. Eğer şifre değiştirme ekranında kullanıcı adınızı verirseniz de işlem yapabilirsiniz.

Hesabınıza girdikten sonra da iki faktörlü kimlik doğrulamasını hemen açmanız önerilir. Böylece hesabınızı çalınmaya karşı koruyabilirsiniz.

Instagram Çalınan Hesap Nasıl Kurtarılır?

Platforma eklediğiniz mail adresinden emin değilseniz de, mevcut Hotmail ve Gmail hesaplarınızı kontrol ederek de çözüm bulabilirsiniz. Instagram hesap kurtarma kesin çözüm içerisinde olan bu yöntemde şu işlemler uygulanır;

Mail adresinize girin. Eğer birden fazla varsa ve hangisinin Instagram’a bağlı olduğunu bilmiyorsanız, hepsini kontrol edin.

Platform tarafından size gönderilen ve hesabınıza yeni bir cihazdan girildiğini söyleyen maile tıklayın.

Burada eğer siz değilseniz, ekli bir link de yollanır.

Ardından bu linke tıklarsanız, hesabınızı kısa sürede geri alabilirsiniz. Maili ararken spam ve önemsiz klasörlerine ve silinenlere de bakmanız önerilir. Zira bazı durumlarda farklı bir yere düşebilir veya silinebilir.

Ayrıca https://help.instagram.com/contact/151081798582137 adresine girerek de sorununuz için bir çözüm bulabilirsiniz.

Instagram Hesabım Donduruldu

Instagram silinen hesabı geri alma öncesinde, platformun topluluk kurallarına da bakmak gerekir. Bunlardan bazıları maddesel olarak şöyle verilebilir;

Çıplaklık

Çıplaklık veya kısmen çıplaklık içeren çocuk

Taklit

Spam

Terör, organize suç ve nefret gruplarının desteklenmesi

İnandırıcı tehditler

Nefret söylemi

Ciddi tehditler

Aşağılama ve küçük düşürme

Kendine zarar verme

Yoğun şiddet

Burada bahsedilebilecek farklı maddeler de vardır. Bunların herhangi birini ihlal ederseniz, platform hesabınızı kapatabilir. Ancak geri almak için size bir yol da evrilir.

Instagram Dondurulan Hesap Nasıl Geri Alınır?

Kapanan Instagram hesabı açma formu mevcuttur. Zira bir hesap yanlışlıkla, hatayla da kapatılmış olabilir. Eğer tüm topluluk kurallarına uyduğunuzu düşünüyorsanız, buradan iletişim kurma imkânınız vardır. Bunun için şu maddeleri takip etmeniz gerekir;

https://www.facebook.com/help/instagram/contact/606967319425038 adresine girin.

Nüfus cüzdanınızda geçen ad soyadı girin.

E posta adresini girin.

Instagram kullanıcı adını girin.

Cep telefonunu girin.

Karara neden itiraz ettiğinizi açıklayın.

Ardından alt kısımdaki “gönder” butonuna tıklamak yeterlidir. Eğer nedeni güzel bir dille anlatır ve sebepleri sıralarsanız, platform inceleme yapar. Bunun için beklemeniz gerekir.

Instagram Güvenlik Açısından Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer Instagram hesabınızın platform tarafından kapatılmasını istemiyorsanız, topluluk kurallarının hepsine dikkat etmeniz gerekir. Zira bunlar her kullanıcı için geçerlidir. Güvenliğiniz için de şifreniz kimseyle paylaşılmamalı, güçlü parolalar eklenmeli ve iki faktörlü kimlik doğrulaması gibi seçeneklerden yararlanılmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67