Metaverse'den Arsa Alma, Arsa Fiyatları.

Metaverse'den Arsa Alma, Arsa Fiyatları.

“Metaverse’den nasıl arsa alınır, arsa fiyatları ne kadar” sorusu, günümüzde çok dikkat çekmeye başladı. Metaverse kavramı, ilerleyen zamanlarda internetin yerini alacak. Popüler hale gelen dijital arsalar, son dönemde çok ilgi görüyor.

“Metaverse arsa nasıl alınır”; kapsamında konuyla ilgili projelerden yararlanabilirsiniz. Arsa satışı yapan projelerle Metaverse üzerinden yatırım yapabilirsiniz. Metaverse arsa fiyatları, önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük değer kazanacak diyebiliriz. Sanal emlak şirket kurucu ortakları tarafından yapılan açıklamaya göre; dijital mülklerin üzerindeki fırsat 16 ay içerisinde 200 kat artacağı belirtiliyor. Tüm sanal dünya ve artırılmış gerçeklik teknolojileri, Metaverse’i yaşamımızın parçası haline getirecek. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ‘in Metaverse ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra özellikle bu konu çok ön plana çıkmaya başladı.

Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

Arsa satın alma Metaverse

“Metaverse arsa nasıl alınır” için yukarıda da bahsettiğimiz üzere, projeleri araştırmanız gerekiyor. Sanal evrende arsa sahibi olabilmek için mutlaka Metaverse projeleri üzerinden alım işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sanal evren arazisi alabilmek için; Blocktopia jetonu kapsamında blok coin’den yararlanabilirsiniz. Metaverse ile arsa alabilmek için öncelikle Level seçmelisiniz. Level seçiminden sonra ödemesini yaparak, arsanızı satın alabileceksiniz.

Sanal arsalar; Level 1’den başlayıp Level 21’e kadar sürdüğünü söyleyebiliriz. Blocktopia’yı stake edip; kısa, uzun ve orta dönemli gelir elde etmeniz mümkündür. Stake işlemiyle senelik olarak; %20 ile %60 arası getiri sağlamanız mümkündür.

Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse arsa fiyatları; genel anlamda ekosistem doğrultusunda değişebiliyor. Metaverse arsa fiyatları; Coin ve NFT üzerinden belirleniyor.

Metaverse arsası satımı yapan projeler, aynı zamanda kendilerine ait sanal para birimleri de çıkartmaktadırlar. Arsa satışları sanal birimleri aracılığıyla gerçekleşmektedir. Sanal evren üzerinde yer alan blocktopia arsa fiyatlarının level seviyeler kapsamında 400.000 BLOK’la 1.600.000 BLOK arazisinde değiştiğini söyleyebiliriz. NFT’yle arsa satarak, normal ev satışlarındaki gibi kar elde etmeniz mümkündür. Türkiye’nin şehirleri arasında ev fiyatları konusunda nasıl farklılıklar varsa aynı şekilde sanal arazilerde de fiyat farklılıkları vardır. Metaverse arazi ekonomisinin her geçen gün daha çok büyüme kaydettiğini söyleyebiliriz. Örneğin; 3 ay önce almış olduğunuz bir araziyi şimdilerde 8-10 katına satabilirsiniz. Özellikle arsa fiyatları dolar üzerinden satılacaksa; 1.000 ile 500.000 bin dolardan satımı gerçekleşmesi mümkündür.

Metaverse Üzerinden Arsa Almak Kazançlı mı?

“Metaverse üzerinden arsa almak kazançlı mı” konusunda, Michael Gord açıklama yaptı. Michael Gord’un açıklamalarına göre; günümüzde sanal arazi satın almayla aslında internetin ilk çıktığı zamanlardaki sitelerin piksellerini almanın arasında hiçbir farkı olmadığını söyledi.

Michael Gord; reklam alanının haricinde o alanlarının sahipliğinin satın alınmasını daha sağlıklı olduğunu vurguladı. Michael Gord, 2017’de sanal arazi satın almıştı. Ancak o dönemlerde teknoloji çok ön planda olmadığından Michael Gold’unda yatırımı yarım kaldı.

Meta Arazi Konusunda Uzman Kişi: Michael Gord

Meta arazi konusunda uzman kişi Michael Gord, Bitcoin’le alakalı makale okuyup akabinde konu üzerinde düşünmeye başladı. 6 ay Bitcoin’le alakalı araştırmalar yapan Michael Gord, daha sonra block zincir teknolojisi üzerinden kripto para birimlerinin yaygınlaşması adına önemli çalışmalar yaptı.

İlk dönemler Metaverse arazi alımları insanların çok ilgisini çekmedi. Fakat Mark Zuckerberg’in Facebook’un ismini kurumsal anlamda Meta şeklinde değiştirmesi, Metaverse arsa alımlarının da konuşulmaya başlamasını sağladı. Facebook’un isminin aynı zamanda değişmesi, tokenlerde patlama yaşanmasına da sebep oldu. Bu gelişmeler doğrultusunda sanatçılar gösterilerini yapıp, markaları için reklam verdiler. İşletmelerin toplantılarına da ev sahipliği yaptılar. Metaverse arsa alımı; son birkaç aydır özellikle rekor işlem hacmi görmeye başladı.

Metaverse Arsaları Nelerdir?

“Metaverse arsaları nelerdir” sorusunu, ilerleyen süreçlerde herkesin içinde yer alacağı sanal dünya olarak açıklayabiliriz. Sana evrendeki arazilerin bugünlerde gerçek parayla satılışını içermektedir diyebiliriz. Özetle; gerçek hayattaki arsa alım ve satım işlemleri ilerleyen zamanlarda daha çok yaygınlaşacak. Yalnız burada önemli bir nokta belirtmemiz gerekiyor. Metaverse arsası diye bir kavram asla yok.

Metaverse tam olarak, gelecekte bizleri bekleyen ve tüm sanal dünyamızı kaplayan evren diye açıklanabilir. O yüzden Metaverse sanal evreni kapsamında hizmetler sunacak, projelerin içinden arsa almanız mümkün olacaktır. Yalnız arsa alırken olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka projenizi geliştirmelisiniz. Örneğin; MatrixWorld Land Sale üzerinden arsa almak için web sitesini ziyaret ederek orada belirtilen tüm adımları takip etmelisiniz. Adımları takip ettikten sonra kolayca satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Metaverse arazi satışlarını gerçekleştirmek için aracılık yapan yabancı şirketlerinde yer aldığını söyleyebiliriz. Yalnız boşuna komisyon ödememek için seçeceğiniz projeyi çok iyi araştırmalısınız. Hangi proje üzerinden arsa alacağınıza karar verip, sonrasında da web sitesini ziyaret ediniz. Metaverse üzerinde arazi satın alma işlemlerinin sabit olmadığını söyleyebiliriz. Metaverse arazi satışları; metotlarıyla birlikte projedeki kurallar bakımından çok farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Blocktopia Arsa Nasıl Alınır?

“Blocktopia arsa nasıl alınır” kapsamında;

  • İlk olarak, Blocktopia web sayfasını ziyaret ediniz.
  • Menü bölümünden NFT sekmesi üzerine tıklayınız.
  • NFT sayfası üzerinden size Level seviyelerin yer aldığı arsa alanı çıkacak.
  • BLOK coin üzerinden satışa sunulacak arsaları alabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz işlemleri gerçekleştirerek sizde arsa sahibi olabilirsiniz. Belirli dönemlerde ve aralıklarda satış işlemlerinin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz tüm etkinlikleri takip ettiğiniz takdirde kolayca, Blocktopia arsa alımı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Blocktopia arsaları dışında başka coinler üzerinden de arsa satın alabilirsiniz. O arsalar;

  • Axie Infinity Lunacia,
  • Genesis City,
  • Sanbox şeklinde sıralanabilir.

Metaverse Üzerinden Satın Alma ve Para Kazanma İşlemleri

Metaverse üzerinden satın alma ve para kazanma işlemleri için bazı bilgiler vereceğiz. Öncelikle Metaverse platformu, katılımcı sayısının çoğaltılması adına ücretsiz şekilde insanlara sunulmaktadır. Blockchain tabanlı platformlar için sanal varlık satın almanız gerekiyor. Ayrıca ticaret yapan kişiler kripto varlıkları da kullanabilir.

Platformlar üzerinden sanal varlıkların satın alınması için de aynı zamanda kripto varlıkların kullanılması gerekiyor. Sanal varlıkların takas edilmesi noktasında kripto varlıklar kullanılıyor. Örneğin; Sandbox platformu için SAND, Decentraland platformunda da MANA benzeri Ethereum tabanlı kripto varlıklarını kullanabilirsiniz. Decentraland platformunu kullananlar, NFT sanat eserlerini kolayca takas edebilirler. Aynı zamanda Decentraland üzerinden konserlere ve sergilere de giriş ücreti de alabilirsiniz. Birkaç sene içinde özellikle fiyatların yükselmesine bağlı olarak arazi satma ve alma işlemlerinden de para kazanmanız mümkündür. Roblox üzerindeki kullanıcılarda, oluşturmuş oldukları oyunlara erişimi sağlayarak kullanıcılarından ücret alabiliyorlar.

Metaverse Arsaları Milyonlarca Dolara Satılıyor

“Metaverse arsaları milyonlarca dolara satılıyor” konusu, günümüzde birçok yatırımcının gündemini oluşturuyor. Sanal gayrimenkul yatırımları hakkında Gord yukarıda da belirttiğimiz üzere önemli açıklamalar yapmıştır. Gord’un açıklamalarına göre Decentraland’ın kullanıcı sayısı sene başında; 16.000’den Kasım sonunda 30 katın üzerine çıkmıştır.

DappRadar’a göreyse; CryptoVoxels, Somnium Space ve Sandbox’ta NFT şeklinde ortalama 100 milyon doları geçen Metaverse arazisi satılmıştır. Gord’un firması olan Metaverse Group, Tokens.com üzerinden hisselerinin %50’sini 1.7 milyon dolara satmıştır.  Firma daha sonra 2.43 milyon dolarlık dijital arazi satın almıştır. Bu sanal arazi alım satım işleminden sonra Axie Infinity adlı oyna-kazan platformu da 2.3 milyon satış işlemi gerçekleştirmiştir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67