Ludwig Ahgren Rekor Kırdı

Ludwig Ahgren Rekor Kırdı

Twitch günümüzde en çok kullanılan yayın platformlarından biri. İçerisinde çok sayıda yayıncı olmakla beraber, bunlardan bir tanesi de Ludwig Ahgren. 30 gün ara vermeden yayın gerçekleştiren yayıncı, en fazla aboneye sahip olan Twitch yayıncısı rekoruna sahip oldu. Her ne kadar başlangıç birkaç günlük bir süre olarak düşünse de, bir aylık bir subathon yayını gerçekleştirdi.

Peki, Ludwig Ahgren kim? Kendisi 25 yaşında bir Twitch yayıncısı. Neredeyse bir ay önce başlattığı Subathon aktivitesi, bir rekor ile sonlandı. Bu kapsamda yayını sonlandırdığında 270,000 abone sınırını geçti. Böylece Tyler Ninja Blevins’in 269,155 abone sayısını geçti. Böylece en fazla aboneye sahip olan Twitch yayıncısı unvanını eline aldı.

Bazı kişilerin hatırladığı üzere Ahgren, abone olan herkes için 10 saniye fazla yayın yapacağını belirtmişti. Kendisi de en fazla 1-2 gün gibi bir süre düşünüyordu. Lâkin durum böyle olmadı.  Zira Twitter’da trend olmasıyla beraber, birçok kişi ne kadar devam edeceğini de merak etti. Böylece sürekli yeni aboneler geldi. Böylece 30 günlük bir yayın gerçekleşti.

Abone Artışı Canlı İzlendi

Peki, bu etkinlik nasıl sonlandı? Burada öncelikle yeni abonelerin artık gelmediği için kesilmediği bilinmeli. Zira aboneler gelmeyi sürdürdü. Ahgren de aboneler sonlanmayınca kendisi bitirdi. Kendisi 11 Nisan tarihinde bir tweet atarak 13 Nisan günü sonlandıracağını, bu günde gelen abonelikler için The Human Society’ye yönelik 5 dolar bağış gerçekleştireceğini açıkladı. Bilmeyenler için The Human Society, Amerika Birleşik Devletleri’nde kâr amacı olmayan, hayvan haklarıyla ilgilenen bir kurum.

Peki, Ahgren bu zamanda ne yaptı? Her ne kadar kesintisiz bir yayın da olsa, normal insanlar gibi yemek yeme, uyuma, spor yapma gibi aktivitelerini gerçekleştirdi. Kendisi yaptığı açıklamada, uyandığı zamanlarda büyüdüğünü hissettiğini belirtti. 30 bin izleyici 60 bin abone ile girdiğini, uyandığında 70 bin izleyici ve abone olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla uyuma aşamasının oldukça dikkat çekici ve ilginç olduğu da görülmekte.

Kendisi bu yayın ile ilgili bir video da paylaştı. Eğer merak ediyorsanız erişim yaparak, hemen izleyebilirsiniz.

Twitch Abone Sayılarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

Twitch içerisinde birçok yayıncı mevcut. Eğer Ludwig Ahgren ile ilgili haberi okumanız ardından abone arttırma yöntemleri üzerine meraklanmışsanız, burada bilmeniz gereken bazı maddeler var. Bunlardan ilki şüphesiz ki kalite.

İzleyicilerin hepsi çözünürlük bakımından yüksek kalite talep etmekte. Dolayısıyla öncelikle bu yönde önlem almanız gerekli. Yayın yaparken download ve upload hızlarınız da önemli. Bu sebeple internetinizin de güçlü olması şart. Ayrıca gerek aboneleriniz, gerekse izleyicileriniz ile aranız iyi olmalı.

Oyun yayınlarında bir diğer şart da oyun bilgisayarı. Eğer cihazınız güçlü değilse ve özellikleri düşürme yoluna giderseniz, birçok izleyici bundan zevk almaz. Böylece aboneleriniz de artış göstermez. Bu kapsamda yayın ve oyun aksesuarlarınızın da tam olması gerekli.

Twitch abone arttırma için temel olan bu maddeler haricinde, abone arttırmak istiyorsanız yayınlarınızın düzenli aralıklarla olması şart. Eğer düzensiz bir yapıya sahipseniz, izleyiciler bir süre sonra beklemekten sıkılacağı için abonelikten çıkabilir.

Ayrıca yayın saatlerine de etmeniz gerekli. Zira insanların Twitch’de olmadığı bir saat seçerseniz, aboneleriniz arttırmanız daha yavaş olur. Ayrıca yayın açtığınızda, hiçbir rakibinizin de olmaması gerekli.

Son olarak oynadığınız oyunların da popüler olması gerekli. Zira çoğu izleyici, bilmediği bir oyundan ziyade görüp, bildiği oyunları izlemeyi tercih eder. Siz de oyun seçimi yaparken buna göre hareket etmelisiniz.   


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67