Linkedin Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Linkedin Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Linkedin üyelik iptali ile birlikte hesabınız kalıcı olarak silinir, uygulama üzerindeki bilgilerinize erişimler tamamen kaldırılır. Eğer Premium hesabınız varsa bununla birlikte Premium erişiminizi iptal edebileceksiniz. Profiller, bağlantılar ve diğer bilgileri tutmak için Basic hesabınızı tutabilirsiniz. Linkedln hesabınızı kapatmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir,

 • Linkedln ana sayfanın üst kısmında bulunan ‘’Ben’’ simgesine tıklayın.
 • Çıkan listede ‘’Ayarlar ve Gizlilik’’ seçin.
 • Hesap yönetimi bölümünde bulunan hesap tercihleri bölümünden ‘’Hesabı kapat’’ tıklayın.
 • Hesabınızı kapatma nedeninizi belirttikten sonra seçerek ‘’İleri’’ tıklayın.
 • Hesabın şifresi girildikten sonra ‘’Hesabı kapat’’ tıklayın ve hesabınızı kapatın.

Adımlarını izledikten sonra hesabınız kapatılır, hesabınıza, bilgilerinize ve bağlantılarınıza bu adımdan sonra tekrardan erişemezsiniz. Profiliniz Linkedln’de görünmez ve arama verilerini toplayarak güncelleme yöntemlerinden kaynaklı olarak kişisel bilgilerinizi göstermeye devam edebilirsiniz. Linkedln profilinizde toplamış olduğunuz tüm onayları ve tüm tavsiyeleri kayıp edersiniz.

Linkedin Hesap Kapatma Linki

Linkedln Hesap Kapatma Linki

Linkedin hesap kapatma işlemi yaptıktan sonra hesabınız 14 gün sonra tamamen kapanır. Bu sebeple hesabınızı tekrar açmak istediğiniz zaman 14 gün içerisinde tekrardan aktif edebilirsiniz. Hesabınızı kapatmadan önce verilerinizin kopyasını indirebilirsiniz. Eğer bir Premium üyeliğiniz, Premium hesap lisansınız, Linkedln grubunuz varsa hesabınızı kapatmadan önce bu hesaplarda bulunan üyeliği devre dışı bırakmalısınız. Linkedin hesap kapatma linki ile hesabınızı kapattıktan sonra kurtaramayacağınız bilgiler,

 • Grup üyelikleri
 • Takip edilen kişiler yani, şirketler, düşünce liderleri vs.
 • Yoksayılan veya beklenen davetiyeler
 • Onaylar ve tavsiyeler

Bilgilerini kurtaramayabilirsiniz, bununla birlikte hesabınızdaki bilgileri silmeden önce verilerinizin bir kopyasını indirebilirsiniz.

Linkedin Hesap Verilerini İndirme

Eğer Linkedin hesabınızı silmeye karar verdiyseniz bu noktada Linkedin verilerinizin bir kopyasını alabilir ve sonrasında hesabınızı silebilirsiniz. Hesabınızı silmenin en kısa yolu ayarlar ve gizlilik bölümünden veri indirme işlemi başlatmaktır. Linkedln üyelik verilerini indirme için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde olmaktadır,

 • Linkedin hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfanın üst kısmındaki ben simgesine tıklayın.
 • Açılan menüden ayarlar ve gizlilik seçin ve sonrasında sol rayda bulunan veri gizliliğine tıkayın.
 • Linkedln verilerinizi nasıl kullanır bölümü altında bulunan ‘’Verilerinizin bir kopyasını alın’’ tıklayın.
 • Arşiv iste bölümüne tıklamadan önce istediğiniz verileri seçin ve işlemi tamamlayın.

İşlemlerini yaptıktan sonra verilerinizi indirebilir veya daha büyük bir indirmeyi seçebilirsiniz, belirli bir veri türü seçerseniz sizlere birkaç dakika içerisinde bir e-posta gönderilir, eğer daha büyük bir veri indirme seçeneğine tıklarsanız 24 saat içerisinde e-postanız gelecek ve istediğiniz bilgileri indirmek için e-postada belirtilen bağlantıyı kullanabilirsiniz. E-postanıza gelen verilerinizi 72 saat boyunca indirebilirsiniz.

Linkedin Verileri İndirilmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Linkedln Veri İndirmek

Verileriniz, Linkedin hesabınıza bağlı olan e-postaya gönderilecektir, bununla birlikte herkese açık bir bilgisayardan değil sadece kişisel bilgisayarınızdan indirmeniz önerilir. Bu özellik şu anda mobil cihazlar üzerinden kullanılmaz. Kişiler hesabını silmeden önce Linkedln Premium üyelik iptali yapmalıdır. Linkedin verileri indirilmeden önce dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir,

 • Sadece hesabınız ve Linkedin hesabı üzerindeki etkinlikleriniz için geçerli olan veri kategorisine erişebilirsiniz. Örnek olarak profilinizde listelenen bir sertifika yoksa bu noktada sertifika listesi alamazsınız.
 • Linkedin, sadece sizlerin kişisel verilerini sağlar, Linkedln tanıyor olabileceğiniz kişileri veya profilinizin kimlerin görüntülediğini sizlere söylemez.
 • Hesabınızı kapattığınız andan itibaren Linkedin hesap verilerinize erişemezsiniz bu sebeple kişilerin mutlaka verileri alması önerilir.

Linkedln Premium İptal Android

Linkedin Premium üyelik, normal kullanıcıların özelliklerine ek olarak verilen ayrıcalıklardır. Kişiler Premium üyelik aldığı zaman profili görüntüleyen kişiler, profille alakalı aylık istatistik durumu, şirket hesabı ile alakalı detaylar gibi birçok avantaj sağlar. Linkedln Premium iptal Android iptali yapabilirsiniz. Linkedin Premium iptali için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir,

 • Kişiler öncelikle profile giriş yapmalı, sağ üst kısımda bulunan ben bölümünden ayarlar ve gizlilik bölümüne gelmelidir.
 • Abonelikle ve ödemeler kısmında geldiğinizde sağ kısımda bulunan abonelik bilgilerinize erişebilirsiniz.
 • Bu kısımdan Premium abonelik kısmından aboneliğinizi bitirebilir ve kayıtlı olan kredi kartı bilgilerini siteden silebilirsiniz.
 • Linkedln Premium iptal mobil cihazlardan ve bilgisayarları üzerinden Linkedin iptali yapabilirler. Yine yukarıda belirtilen aynı adımların izlenmesi gerekir. Premium iptal edildikten sonra kişiler tekrardan Premium satın alabilir.

Linkedln Premium iptal IOS

Eğer aboneliğinizi App Store üzerinden aldıysanız hesabınızı farklı bir şekilde kapatabilirsiniz. Eğer aboneliğinizi IOS üzerinden alıysanız, aboneliğiniz iTunes mağazası ile alındı ve değişiklik yapmak için Apple ile iletişime geçin gibi bir hata uyarısı görebilirsiniz. Kişiler Linkedln Premium iptal IOS yapmak için iTunes Store ile iptal işlemi yapmalıdır.

Linkedln Premium İptal Para İadesi

Aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz zaman faturalandırma tarihinden en az bir gün öncesinde iptal işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yoksa Linkedln Premium iptal para iadesi yapmaz ve aynı zamanda bir sonraki fatura ödeme döneminde ücretlendirilebilirsiniz. İptal işlemi sonrasında faturalandırma tamamen biter, fatura tarihi sonunda Premium özellik yetkileriniz tamamen kaldır. Linkedin Premium iptal para iadesi için,

 • Faturalandırma tarihiniz bitince InMail kredilerine erişemezsiniz, giden kredilerde geri getirilemez.
 • Ödeme yöntemlerini kaldırmak için faturalandırma tarihinin de bitmesi gerekir.
 • Aboneliğinizi teklif olarak belirtilmeyen bir promosyon ile aldıysanız aynı üyeliği tekrardan satın alamazsınız ve aynı zamanda promosyon fiyatının aynısından tekrar satın alamazsınız.

Linkedln Premium Üyelik Ücreti

Linkedin, web ’deki kariyer odaklı en büyük sosyal medya sitesi arasında bulunmaktadır. Site kullanımı ücretsizdir ve kişiler sadece Linkedin Premium’a abone olma durumunda kullanabileceği birçok özellik vardır. Linkedln Premium üyelik ücreti ödeyerek kişiler Linkedin hesaplarını özelleştirebilirler. Linkedln Premium üyelik ücretleri konusunda,

 • Yıllık olarak veya aylık olarak kişiler Premium üyelik alabilir, yıllık fiyatlandırmaya bakıldığı zaman aylık 29,99 dolar ile 99,95 dolar arasında değişebilir.
 • Tüm Linkedin üyeleri için 1 aylık ücretsiz dereme sürümü bulunur, kişiler planın tüm katmanlarında bulunan birkaç özelik standart olmaktadır.
 • Kişiler Linkedin Premium üyelik aldıkları zaman InMail kredileri kullanabilir, yani o kişi bağlantı listenizde olmasa da herkese mesaj gönderebilmesini sağlar.
 • Profil görüntüleyenler özelliği Premium olan kişilere sunulur, bu özellik şirket sayfanızda 90 gün içerisinde bakan kişilerin adlarını ve hesaplarınızı görmeyi sağlar.
 • Linkedin learning, tüm Premium hesaplar için kullanılan bu özellik çevrimiçi pazarlamaya kadar birçok konu ile beraber sitenin çevrimiçi kurs kitaplığına erişilebilir.

Linkedln Abonelik Ücreti

Linkedln Abonelik Ücretleri

Linkedin, Premium abonelik için dört farklı katman bulunmaktadır. Linkedln abonelik ücreti için her biri farklı türde kullanıcılara hitap eder ve her planın özellikleri, fiyatlandırması farklı kişilere hitap etmektedir. Linkedin üyelik ücretleri,

 • Aylık plan, yani temel plan 29,99 dolardan başlamaktadır, iş arayan kişiler için veya firmaların iş arayanlarla bağlantı kurmak isteyen kişiler içindir.
 • Premium business hesabı ayda 47,99 dolardan başlar, şirket sahipleri, iş geliştiren kişiler, potansiyel ortaklarla bağlantı kurabilir, firmalarını tanıtabilir.
 • Satış gezgini hesabı aylık olarak 64,99 dolarla sahip olabilir, satış oluşturmak isteyen hesaplar için kullanılır.
 • Recruiter lite, en üst seviyedir ve aylık 99,99 dolar olur, eleman arayan kişilerin kaliteli yetenekler bulması için tasarlanmış bir hesap olmaktadır.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67