Linkedin Ücretli Midir? Nasıl Kullanılır?

Linkedin Ücretli Midir? Nasıl Kullanılır?

Her geçen gün bir yenisi eklenen sosyal medya uygulamaları içerisinde yer alan Linkedin için de her gün farklı farklı binlerce soru sorulmaktadır. Bu soruların içinde de en çok merak konusu olan sorulardan biri de Linkedin ücretli midir, nasıl kullanılır sorusu oluyor. Çok farklı sosyal medya platformları her tür insan için çok farklı olanaklar tanır. İnternet üzerinden yapmak istediğiniz her tür faaliyet için başka bir uygulama söz konusudur. Bunun için de her bir uygulama hakkında ayrı ayrı bilgi sahibi olmanız gerekir. Yani kısaca söylemek gerekirse; sosyal medyayı en doğru ve de en çok işinize yarayacak şekilde kullanıp kullanmamak tamamen sizin o sosyal medya uygulamaları hakkında edineceğiniz bilgiler ile ilgilidir.

Linkedin Nedir?

Linkedin, kısaca bir sosyal medya uygulamasıdır diyebiliriz. Yalnız biraz daha detay vererek açıklamamız gerekir ise; Linkedin, daha çok iş hayatı konusunda CV doldurup paylaşabileceğiniz ve bağlı olduğunuz sektör ya da sektörler ile ilgili pek çok faaliyete ve de pek çok insana ulaşmanız için uygun olan bir platformdur. Yeni bir iş bulmak, rakipleriniz hakkında bilgi sahibi olmak, çalışmak istediğiniz firmalar hakkında her an takipte olmak gibi bir takım sebepler ile kurulmuş olan bir platformdur da desek hiç de yanlış bir şey söylemiş olmayız.

Linkedin Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Son derece büyük bir sosyal ağ olarak hemen hemen herkes tarafından bilinen bir sanal mecra olan Linkedin, genel olarak iş hayatı üzerinden paylaşımların yapılması şeklinde devam eder. Linkedin, her ne kadar iş hayatı odaklı bir platform olsa bile sonuç itibari ile bir sosyal medya hesabıdır. Birbiri ile benzer işler yapan, genel olarak aynı ya da birbiri ile son derece büyük bir takım benzerlikler gösteren insanların bir araya gelmesi amacı ile de kullanılan bir alandır. Linkedin son dönemlerde çok büyük bir ilgi görmüş bir durumdadır. Hal böyle olunca da her geçen gün Linkedin profili oluşturan kişilerin de sayısı büyük bir oranda artmıştır. Bu durum da Linkedin konusunda pek çok sorunun gelmesine neden olmuştur.

Linkedin hakkında en çok merak edilen konular arasında Linkedin ne işe yarar sorusu en başta yer almaktadır. Bunun yanı sıra bir de işin farklı bir boyutu vardır. Yani Linkedin hakkında gerekli olan tün bilgilere vakıf olan bir insan Linkedin kullanmaya karar verdikten hemen sonra; Linkedin ücretli midir sorusu da ayrı bir merak konusu olmaktadır. Linkedin kullanırken sosyal ağlarınızı son derece büyük bir ölçüde geliştirmeniz oldukça büyük bir önem arz eder.

Linkedin Özellikleri Nelerdir?

Linkedin özellikleri

Tüm sosyal medya platformları için aynı şeyi söylemek mümkün olsa da bir takım konularda birbirinden çok farklı özelliklere sahip olan sosyal medya uygulamaları vardır. Linkedin da yine bu farklı kullanım alanları sunan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu durumda Linkedin özellikleri arasında nelerin yer aldığını da bilmek gerekir. bu özellikler şu şekilde sıralanabilir;

  • Sosyal ağı genişletmek
  • İş bulmak
  • CV paylaşımı
  • Yeni insanlarla tanışmak
  • Yeni ilgi alanlarını paylaşmak

Linkedin özellikleri arasında pek çok şey saymak mümkün olacaktır. Ancak bunun yanı sıra daha resmi bir platform olarak Linkedin, paylaşım konusunda da diğer bütün sosyal medya uygulamalarına göre değişkenlik gösterir. Linkedin üzerinden yapacağınız paylaşımlar genel olarak iş hayatı ya da yeni edindiğiniz hobiler, hayat görüşü, okuduğunuz okullar, aldığınız farklı eğitimler ve buna benzer pek çok konuda da birbirinden farklı binlerce paylaşım yapmak da mümkün olacaktır.

Linkedin’da Nasıl Öne Çıkılır?

Sosyal medya için önemli olan bir takım özel detaylar vardır. Herkes sosyal medya camiasında çok fazla like yani beğeni alan, çok fazla takipçiye sahip olup popüler olan bir sosyal medya hesabına sahip olmak ister. Hele ki yaptığı bir iş ya da icra ettiği bir sanat ile gündeme gelmek isteyen bir insan, sosyal medya hesabında çok daha fazla öne çıkmak ve çok daha fazla ilgi görmek isteyecektir. Son derece doğal olan bu durum için sanat ya da yapmak istediği bir iş ile ilgili görünür olmak son derece önemlidir. Linkedin da iş ağı konusunda geniş kitlelere ulaşmak için olan belli başlı bir mecradır. Bu nedenle Linkedin’da nasıl öne çıkılır sorusu çok önemli bir sorudur.

Sosyal medya üzerinden yaptığınız bir şeyi duyurmak bir takım reklamlar ile sağlanır. Herhangi bir paylaşımı öne çıkartmak adına sponsorlu reklamlardan yararlanmak son derece doğru olacaktır. Linkedin gibi sosyal medya uygulamalarında da profilinizin herkese açık bir şekilde görünmesini istiyorsanız Linkedin Premium sizin için en uygun program olacaktır.

Linkedin Premium Nedir?

Her tür uygulama için belirli bir sınırdan sonra çok daha farklı şeyler söz konusu olabilir. Sosyal medya uygulamalarında Premium, her zaman için çok daha kaliteli ve kolay bir kullanım şansı elde etmenize olanak sağlar. Bu nedenle de çeşitli ayrıcalıklardan yararlanmak adına Premium hesabı kullanmak o uygulama için size özel olarak bütün sınırları ortadan kaldıracak ve de daha fazla kişi tarafından keşfedilmenizi sağlayacaktır. Eğer ki Linkedin uygulamasında öne çıkmak ve daha geniş bir ağa sahip olmak gibi bir niyetiniz var ise mutlaka ama mutlaka Linkedin Premium satın al seçeneğini tercih etmeniz sizin için en doğru yöntem olacaktır.

Linkedin Premium, belirli bir ücret karşılığında sizlere çok daha iyi ve çok daha kaliteli bir kullanım hakkı verir. Bu konuda tereddütleriniz ve bir takım kafa karışıklığınız olabilir. Çünkü bu tür Premium uygulamaları hayatımıza neredeyse yeni girmiş durumda ve pek fazla alışık olunan bir durum değil. Bu nedenle de Linkedin Premium aylık ücreti ne kadar ya da Linkedin Premium için nasıl ödeme yaparım gibi sorularınızın da yanıtı için dememe paketleri sizleri bekliyor olacaktır.

Linkedin Premium Ücretsiz Deneme

Linkedinda öne geçmek için Premium hesabı ile mümkün olacaktır. Normal bir Linkedin üyeliği olan bir insan, Premium hesabı ile çok fazla ayrıcalığı keşfettiği zaman neden daha önce Premium hesabına geçmediğini düşünebilir. Ancak Premium kullanmaya başlamak için kafanızda bir takım soru işaretleri olacaktır. Bu soru işaretleri ile de direkt olarak bir Premium hesaba geçmeniz pek akıl karı olmayabilir. Bu nedenle de ilk önce Linkedin Premium ücretsiz deneme yapmak gibi de bir şansınız olacaktır. Eğer ki Linkedin Premium ücretsiz deneme paketinden memnun kalmaz ya da Linkedin’i kapatmak isterseniz Linkedin Premium ücretsiz denme iptali seçeneğini de gözden geçirebilirsiniz.

Linkedin Premium Özellikleri Nelerdir?

Premium özellikleri Linkedin

Pek çok kişi, Linkedin Premium gibi bir uygulama olduğunu duyduğu zaman bunun ne olduğunu merak etmiştir. Bunun için de Linkedin Premium özellikleri nelerdir sorusu bu konuda akla ilk gelen sorular arasında yer alır. Linkedin Premium özellikleri için şunları söylemek mümkün olacaktır;

  • Profilinizi görenlerin yaptığı aramalar
  • Firmaların eleman arayışını bildirim alma
  • Daha çok seçenek hakkı
  • Herkese mesaj atabilme

Linkedin Premium hesabında takip ettiğiniz firmaların personel arayışları size bildirim olarak sunulacaktır. Böylece hiçbir iş fırsatını kaçırmamış olacaksınız. Ayrıca profilinize bakanların da her tür bilgisine sahip olma olanağı sunulur. Bunun yanı sıra herkese mesaj atabilme hakkınız da olur.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67