Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram’da her gün yoğun bir şekilde aratılan ve merak edilen içeriklerden birisi; kapatılan Instagram hesabı nasıl açılır sorusudur. Instagram hesapları farklı nedenlerden dolayı uygulama tarafından kapatılabilmektedir. Hesap kurtarma işlemini açıklarken Instagram ile ilgili hesap bilgilerine dair genel işleyişi anlatalım ve hesabın nasıl kurtulabileceğine dair ayrıntılı bilgilerle devam edelim:

Instagram; son yılların en yoğun içeriklerden birisi olmak ve beraber dünyanın her bölgesinden farklı kullanıcıların kolaylıkla etkileşim kurmasını sağlayan uygulamalar arasında yer almaktadır. Genel olarak resim ve video gibi görsel içerikler paylaşımlar yapmak için tasarlanan Instagram uygulaması; kullanım açısından diğer sosyal medya ağlarına benzemektedir. Öncelikle kişisel bir hesap oluşturulması ve profilin Instagram’da rahat kullanılacak bir biçimde tasarlanması gerekir.

Instagram hesabındaki Ayarlar bölümünden; hesabınızla ilgili yönetmek istediğiniz birçok ayrıntıya erişebilirsiniz. Korumalı şekilde bir hesap oluşturmayı tercih edenlerin paylaşımları yalnızca takipçileri tarafından görülürken; diğer seçenek ile paylaşımlar herkes tarafından görülebilmektedir.

Peki yoğun bir kullanıcı kitlesi tarafından takip edilen ve her yıl yaklaşık %2’lik bir kullanıcı sayısı artışı gösteren Instagram uygulamasında kapatılmış olan bir hesap nasıl açılabilir? Birlikte değerlendirelim:

Kapatılan Instagram Hesabının Açılması

Instagram dahilinde farklı sebeplerden dolayı hesaplar kapatılabilmektedir. Bununla birlikte bazen yanlışlık sebebi işlemler de olabilmekte ve kullanıcılar tarafından durduk yere Instagram hesabım kapatıldı gibi itirazlar yapılabilmektedir.

Farklı sebeplerden dolayı kapatılan Instagram hesabının açılma alımları genel olarak aşağıdaki şekildedir:

Öncelikle Instagram dahilindeki giriş sayfasına gidilir.

Instagram için kullanılan kullanıcı adı girilir ve oturum aç bölümünün arkasında bulunan oturum açma konusunda yardım alın seçeneği tıklanır.

Bu bölüm tıklandığında yeni bir sayfa açılır. Açılan sayfada giriş yapmada sorun var başlığı altında bir içerik çıkacaktır.

Çoğunlukla silinen hesaplar devreye girdiğinde bu ekran yeterli olmamaktadır. En faydalı yardım alınabilecek kısım ise daha fazla yardıma ihtiyacınız var bölümüne tıklamak olacaktır. Bu bölümün ardından yeniden farklı bir ekrana yönlendirme işlemi yapılır.

Bu kısımda ise uygulamaya kayıt olunduğu sırada kullanılan e-posta adresi girilir. Hesap için kullanılan bir iletişim e-postasının olması daha kullanışlı olacaktır. Fakat belirli bir iletişime yönelik e-posta mevcutta ise hesaba ait genel e-posta girilerek devam edilir.

Instagram hesabım kapatıldı itiraz ve şikayetler noktasında; hesabı yeniden açmak için uygulanabilecek diğer adım ise sahip olunan hesabın türünü belirtmektedir. Örnek olarak kişisel bir hesap mı ya da marka hesabı ve şirket hesabı gibi farklı bir içeriğe mi sahip? Aynı zamanda sistemde bir fotoğrafınız olmadığı takdirde bile kişisel hesabı kendi fotoğraflarınızı aracılığıyla teyit etmek mümkündür.

Yukarıda sayılanlara ek olarak hesap kurtarma için bir sonraki adım hesabım saldırıya uğradı seçeneğini tercih etmektir. Bu bölümde herhangi bir ek ayrıntı başlığı altında kutu ortaya çıkar. Çok gerekli olmayan bu kutu geçilerek en son destek iste kısmı işaretlenir.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından belirtmiş olduğunuz e-posta adresine kısa bir zaman dilimi içinde bilgi mesajı yollanacaktır.

Instagram’dan gelen e-posta içerisinde verilen hesabın size ait olduğunu doğrulamak amacıyla bazı bilgilerin girilmesi talep edilir. Doğrulama talebi noktasında uygulamadaki kullanıcı adınız, doğrulama kodu, Instagram hesabından alınmış olan net bir fotoğraf ve tam adı girmek gerekmektedir.

Doğrulama belgesinin doldurulmasının ardından; Instagram hesabı kaç günde açılır gibi sorular sorulabilmektedir. Bu işlem hesabın neden kapatıldığına bağlı olarak ve hesabın türüne göre ve diğer ayrıntılara bağlı olarak değişiklik gösterir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67