İşletmenizi Pazarlamak için Medya Platformları

İşletmenizi Pazarlamak için Medya Platformları

2021’de işletmenizi pazarlamak için en iyi sosyal medya platformları neler? Sosyal medya platformları günümüzde büyük kitleye sahiptir. Dolayısıyla işletmeler de her geçen gün buraya katılır. Dolayısıyla marka tanıtımı ve ürün pazarlaması için mükemmel bir pazardır.

Çoğu sosyal medya platformu üyesi, her gün saatlerini burada geçirir. Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medyalar, sadece Türkiye’de değil, dünya çapında böyle bir kullanım sunar. Dolayısıyla işletmeler için çok sayıda fırsat da vardır. Birkaç paylaşımla milyonlarca kişiye ulaşmak oldukça büyük kazançlar teklif eder.

Peki, içerisinde bulunduğumuz 2021 yılında en iyi sosyal medya platformları neler?

Facebook

Facebook sosyal medya platformları arasında oldukça eskidir. Günümüzde hemen hemen platformda hesabı bulunur.

Tıpkı her sosyal medya platformunda olduğu gibi zaman zaman güncelleme yapar. Bunlarla beraber çok sayıda güncelleme de alınmıştır. Bu sayede her geçen gün üye sayısı da artar. Çoğu kullanıcı her gün paylaşım yaptığı için oldukça dinamik yapısı bulunur.

İşletmenizi Facebook’a taşımak, bu ortamdan etkili şekilde yararlanmanızı sağlar. Bunun için bir işletme hesabı aşmanız gerekir. Facebook işletme hesabı nasıl açılır şöyle yapılır;

 1. İşletme hesabı açmak istiyorsanız, öncelikle normal bir hesabınız olmalıdır. Eğer hesabınız yoksa veya farklı bir hesap kullanmak istiyorsanız, önce platforma üye olunur.
 2. Sonrasında işletme için Facebook sayfası oluşturulur.

Ardından tek yapmanız gereken paylaşımlar yapmaktır. Eğer bir sayfanız varsa, onu da işletme modeline çevirmeniz mümkündür. Burada tercih edebileceğiniz 6 seçenek vardır;

 1. Sanatçı, tanınmış kişi veya müzik grubu
 2. Eğlence
 3. Topluluk veya ortak hedef
 4. Marka veya ürün
 5. Kuruluş, şirket veya enstitü
 6. Yer bilgisi veya yerel işletme

Peki, Facebook’ta işletme hesabı açmak ücretli mi? Bu konuda sizden talep edilen herhangi bir ücret bulunmaz.

İnstagram

İnstagram sosyal medya platformlarına 2010 yılında katılmıştır. Fotoğraf ve video paylaşımlarıyla öne çıkar. İlk sunulduğu andan itibaren popülerliğini koruyan İnstagram, hatırlandığı üzere Facebook tarafından satın alınmıştır.

Platform zaman içerisinde gerçekleştirdiği testler sonucunda çok sayıda özelliği tanıtmıştır. Böylece her geçen gün üye sayısı da yükselir. Üyeleri de oldukça aktif olup, her gün yoğun kullanım görür. Eğer işletmenizi buraya taşırsanız, kısa sürede gelişmeniz mümkündür. Bunun için İnstagram’da bir işletme hesabı açmanız gerekir.

 1. İnstagram işletme hesabı nasıl açılır için şu işlemler uygulanmalıdır;
 2. İşletme hesabı açmak istiyorsanız, ilk olarak normal bir hesabınız olması gerekir. Eğer yoksa açılmalıdır.
 3. İçerisinde işletme oluşturmak istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresi girilir. Ardından sağ alt sekmeden, profil ayarlarına girilir.
 4. Sonrasında ise sağ üst köşedeki butondan ayarlara girilir.

Sonrasında ise tek yapmanız gereken, işletme profiline geçmedir. Ardından Facebook ile bağlantı kurmanız gerekir.  Böylece iki hesap arasında eş zamanlı reklam oluşturmak mümkündür. Bu özelliğe geçmek de ücretsizdir.

LinkedIn

LinkedIn sosyal medya platformları arasında olmakla beraber, profesyonel bir kullanıma sahiptir. Hem iş arayanlar, hem de işverenler için kullanılır. Eğer işletmenize ait hesabı buraya taşırsanız, sektörünüzde büyük bir prestij elde edebilirsiniz.

LinkedIn üzerinde profil açmak da bir ücret gerektirmez.

TikTok

Her ne kadar TikTok çok kısa süre önce sosyal medya platformları arasına katılmış da olsa, müzikal tarzda oluşturulan videoları ile oldukça popülerdir. Özellikle genç nesiler arasında oldukça popülerdir. Eğer onlara hitap ediyorsanız, buraya taşınmak büyük kâr elde etmenizi sağlar.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67