İşletmeler İçin Haber Akışı

İşletmeler İçin Haber Akışı

Facebook işletmeler için haber akışı özelliği test ediyor! Facebook, getirdiği güncellemeler sayesinde oldukça dinamik bir yapıya sahip. İlk çıktığı andan itibaren çok sayıda özelliği tanıtan platform, güncel olarak işletmeler için haber akışı özelliğini test ediyor. Platform amacın, tek başlarına kullanıcılar tarafından keşfedilemeyecek yeni işletmelerin fark edilmesine destek olmak olarak açıkladı.

Güncelleme geldikten sonra platform kullanıcıların takip etmediği takipte bulunmadığı işletmeleri küçük resimler halinde ön izleme paylaşımlarını göstermekte. Bunlar direkt olarak işletme hesaplarının paylaşımlarının altında fark edilmekte. Aynı zamanda benzer konular çerçevesinde olmakta.

Bu sayede platforma yeni katılmış işletme hesapları, kendilerini daha iyi tanıtabilecek ve daha geniş bir kitleye sahip olabilecek.

IOS Zararını İndirgemeyi Hedeflemekte

Söz konusu test, IOS 14 işletim sisteminin işletmeler üzerindeki negatif etkisini azaltmayı hedeflemekte. Misal olarak herhangi bir restoran paylaşımı bulunulan konumdaki öteki mekânlardan gönderiler tavsiye etmekte. Benzer olarak diğer işletmeler için de bu söz konusu olmakta. Peki, özellik nerede test edilecek?

Bu konuda açıklamalara göre öncelikle ABD içerisinde gerekli testler uygulanacak. Buna karşılık bir süre sonra öteki bölgelerde de devreye geçecek. Birçok kişinin bildiği üzere bu test, IOS 14 üzerine güncelleme hazırlıklarını üzerine sağlanmakta. Bu güncelleme, Facebook üzerindeki işletmelerin üyelerin takip edilmesini biraz daha zorlaştırmakta.

Facebook da yaptığı açıklamalarda IOS 14 üzerinde gerçekleştirilen farklılıkların, reklamlarıyla ön plana çıkan işletmelere negatif etkide bulunacağına dair uyarı gerçekleştirdi. Platform bu noktada üyelerin güncel olarak takip ettiği işletmelere benzer olan işletmeleri önererek, bir iyileştirme planlamakta.

Buna ek olarak platform, bu testi büyük bir güncellemenin bir kısmı olarak açıkladı. İlerleyen dönemlerde konuyla ilgili detaylar da artacak. Peki, bir Facebook işletmesiyseniz görünürlüğünüzü, satışlarınızı nasıl arttırabilirsiniz?

Facebook İşletmeleri Görünürlüklerini Nasıl Arttırabilir?

Facebook global çapta milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmakta. Bu durum işletmeler için büyük bir fırsat olmakta. Zira 7 gün 24 saat aktif bir platformda satış yapabilme, reklam verme imkânı sağlamakta. Ancak durum sanıldığı kadar kolay değil.

Zira birçok işletmenin düşündüğünün aksine gerek Facebook, gerekse diğer sosyal platformlarında kullanıcılar detaylı bir inceleme yapmadan satın alım yapmamakta. Dolayısıyla işletmeler adına görünürlüklerini arttırmak oldukça önemli bir durum. Burada önemli olan temel olarak ürünlerin nasıl tanıtıldığı ön plana çıkmakta.

Zira fotoğraflarınız kalitesizse, ürün yeteri kadar tanıtılamayacağı için satışlar istediğiniz gibi olmayabilir. Bu nedenler her önce çektiğiniz fotoğrafların kalitesinin, yeterli olması gerekmekte. Ayrıca çektiğiniz her ürün, ilgili ürünü yansıtmalı. Sahte veya farklı paylaşımlar asla yapılmamalı.

Bu konuda bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da ürün açıklamaları. Eğer e-ticaret yapan kişilerin açıklama bölümlerini okumadığını düşünüyorsanız, bu büyük bir yanlış. Zira bu kısımlar kullanıcılara ürünler hakkında bilmesi gerekenleri sağlamakta.

Takipçi Sayısının İşletmelere Etkisi Nedir?

Peki, işletmeler için takipçi sayısı gerçekten önemli mi? Her ne kadar ürününüz kaliteli olsa da, takipçileriniz yeterli miktarda değilse yapacağınız satışlar istediğiniz gibi olmayabilir. Zira birçok kullanıcı, takipçi sayısını bir güven meselesi olarak görmekte. Dolayısıyla takipçi sayısının işletmelere büyük bir etkisi olduğu söylenebilir.

İşletmelerde takipçi artışı kadar önemli olan bir durum da beğeni, olumlu yorum gibi etkileşimler. Zira takipçiniz yükse, beğeniniz azsa çok sayıda üye ürünün çok beğenilmediğini düşünerek satın almaktan vazgeçer. Peki, bu durumu nasıl düzeltebilirsiniz?

Eğer yaptığınız paylaşımlara dikkat ederseniz ve ilgi çekici, renkli ve canlı gönderiler yaparsanız, istatistiklerinizi yükseltebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67