Instagrammer Nedir, Nasıl Olunur?

Instagrammer Nedir, Nasıl Olunur?

Instagram, günümüzde pek çok insanın profesyonel olarak mesleği haline gelmiş olan bir sosyal medya platformudur. Bu platformdan para kazanmak isteyen kişiler de Instagrammer nedir, nasıl olunur sorusuna yanıt arayarak Instagram fenomeni olmak için neler yapılması gerektiğini merak etmektedir. Instagrammer, Instagram’da fenomen olan kişilere verilen addır. Bu kişiler sosyal medyada tanınır hale gelmiştir ve takipçi kitlesini iyi şekilde yöneterek etkiler. Bu nedenle de pek çok firma ile işbirliği yapabilmekte ve para kazanabilmektedir.

Instagram platformunda popüler olmak ve para kazanmaya başlamak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Zira sosyal medyada milyonlarca kullanıcı bulunur ve bu kullanıcıların arasından sıyrılarak tanınır hale gelmek beklenenden çok daha zor olabilmektedir. Eğer siz de Instagram fenomeni olmak istiyorsanız, aşağıdaki başlıkları inceleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram fenomeni olma

Instagram fenomeni olmak pek çok insanın hayalidir. Bu bağlamda Instagram fenomeni nasıl olunur sorusunun yanıtı pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Instagram’da tanınır olmak isteniyorsa, mutlaka Instagram aktif şekilde kullanılmalı ve hesap yönetimi yaparken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Sosyal medyada ön plana çıkmanızı sağlayacak bazı ipuçları aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

 1. Hesabınızı aktif kullanmalı ve düzenli paylaşımlar yapmalısınız.
 2. Paylaşımlarınızın açıklama bölümüne ön plana çıkmanızı destekleyecek hashtagler yazmalısınız.
 3. Takipçilerinizle sürekli iletişim ve etkileşim içerisinde olmaya dikkat etmelisiniz.
 4. Takipçi sayınızı arttırmak için çekilişler düzenleyebilir ve çekiliş şartlarını takip ve beğeni olarak belirleyebilirsiniz.
 5. Instagram hesabınızı herkese açık hale getirerek daha fazla kullanıcının hesabınıza erişmesini sağlamalısınız.
 6. Instagram’daki güncel trendleri takip etmeli ve bu akımlara siz de katılmalısınız.
 7. Instagram biyografinize diğer sosyal medya hesaplarınızın linkini ekleyerek takipçilerinizi bilgilendirebilirsiniz.
 8. Ürettiğiniz içeriklerin mutlaka dikkat çekici olmasına dikkat etmelisiniz. Zira sıradan içerikler hesabınızı ön plana çıkartmayacaktır.
 9. Farklı topluluklar oluşturarak iletişimin güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.
 10. Takipçilerinize paylaşım yaparken gerçekçi olmaya ve samimi davranmaya özen göstermelisiniz.

Yukarıda belirtilen basit ancak etkili püf noktalarına dikkat ederseniz, uyguladığınız fenomen olma yolları çok daha başarılı sonuç verecektir. Bu sayede kısa bir süre içerisinde tanınır hale gelebilir ve markalar tarafından fark edilerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Fenomeni Olmak için Nasıl Paylaşımlar Yapılmalı?

Instagram fenomeni olmak isteyenler, mutlaka yapacakları paylaşımlara dikkat etmelidir. Çünkü özensiz paylaşımlar profesyonel bir izlenim bırakmaz ve takipçi sayınızın azalmasına neden olur. Bu tarz sorunlar yaşamamak ve Instagrammer olmak için çektiğiniz fotoğrafların kaliteli olmasına, açıklama yazılarının kısa ancak etkili olmasına ve en önemlisi paylaşımların hedef kitlenize hitap etmesine özen göstermeniz oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Sosyal medya fenomeni olmak isteyen kişiler, detaylı bir analiz yapmalıdır. Örnek vermek gerekirse; ürün inceleme alanında ön plana çıkmak isteyen bireyler, Instagram’da ürün incelemesi yapan diğer kullanıcıların hesaplarını incelemeli; bu kişilerin paylaşımları, kullanılan hashtagler, paylaşım yapma sıklığı, açıklama yazıları ve bu gibi hesap detayları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu sayede kişiler hem fikir edinebilir hem de bir yol haritası belirleyebilir. Ancak tamamen başkasından kopyalanmış içerikler yapmamaya da dikkat etmelisiniz.

Instagram Fenomen Olma Hilesi

Instagram’da ünlü olmak isteyen kişiler, bu hedeflerine çok daha kısa bir süre içerisinde ulaşmak için Instagram fenomen olma hilesi seçeneklerine göz atmaktadır. Instagram’da ön plana çıkılmasını sağlayan bazı hile türleri bulunmaktadır. Ancak bu hileler, güvenilir bir imaj çizilmesini zor hale getirecektir.

Eğer ünlü olmak için hile yöntemine başvuracaksanız, olabildiğince minimal hile paketlerini kullanmanız tavsiye edilmektedir. Örneğin; tek bir seferde 10.000 takipçi satın almak ve yapay bir görüntü oluşturmak yerine, her hafta 100 Türk takipçi satın alarak hesabınızın doğal bir şekilde gelişmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde az miktarda beğeni, yorum, izlenme paketleri alarak da daha başarılı bir izlenim oluşturabilirsiniz.

Instagram Fenomeni Nasıl Para Kazanır?

Instagram’dan para kazanmak isteyen her bireyin en çok yanıt aradığı sorulardan bir diğeri de Instagram fenomeni nasıl para kazanır şeklindedir. Instagram’da fenomen olan kişilerin neredeyse tamamı reklam ve işbirlikleri sayesinde para kazanmaktadır. Bu kazanç süreci ise aşağıdaki listede açıklanmaktadır.

 1. Takipçi seviyesini arttırmış ve kitlesi tarafından sevilen kullanıcılar, markalar tarafından hızlı bir şekilde keşfedilmektedir.
 2. Markalar, bu kullanıcıların reklam yapmasını istemekte ve bu doğrultuda fenomen Instagram kullanıcısına ürün gönderimi sağlamakta ve bir anlaşma yapılmaktadır.
 3. Anlaşmaya göre fenomen kullanıcı ürünleri takipçilerine tanıtacak ve karşılığında para alacaktır.
 4. Bu sayede tanıtılan ürüne olan ilgi artacak ve markanın satışları da doğrudan artış gösterecektir.
 5. Bu durum da hem markanın hem de fenomen olan Instagram kullanıcısının kazanç elde etmesini sağlayacaktır.

Belirtilen bu yöntem, Instagram fenomenlerinin para kazanmak için en çok kullandığı yöntemlerden bir tanesidir. Aynı zamanda, bazı markalar fenomenler ile birlikte çalışmak ve ürün koleksiyonları çıkartmak isteyebilir. Bu durumda da fenomenler reklamlarda rol alabilir ve kitlesini iyi etkileyerek markanın başarısına katkıda bulunurken kazançlarını büyük ölçüde arttırabilir.

Instagram Fenomenleri Nelere Dikkat Etmeli?

Sosyal medya fenomeni nasıl olunur sorusuna yanıt arayan kişiler, bu noktada fenomen olmak için farklı yöntemlerin var olduğunu bilmelidir. İnsanların ilgisini çekebilecek, farklı, samimi ve profesyonel şekilde hareket eden her birey sosyal medyada tanınır hale gelebilmektedir. Ancak fenomen olma aşamasında ve fenomen olduktan sonra kitlenizi kaybetmemek ve daha da başarılı olabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Aşağıdaki listede fenomenlerin dikkat etmesi gerekenler sıralanmaktadır.

 • Fenomenler küfür, argo gibi kötü söylemlerden kaçınmalı ve 18 yaş üzeri içerikler üretmemelidir.
 • Fenomen olan kişi, sörf daha fazla para kazanmak için kötü bir ürünü çok iyiymiş gibi tanıtmamalıdır.
 • Para kazanmaya başladıktan sonra takipçiler ile olan etkileşim ve iletişim azaltılmamalıdır.
 • Takipçiler ile bir arada olunduğunu belli etmek için çekiliş ve bu gibi hediyeleşme etkinlikleri devam ettirilmelidir.

Bu ve bu gibi hususlar, sosyal medyada fenomen olmayı başarmış olan kişilerin kitlelerini kaybetmemek adına mutlaka dikkat etmesi gereken unsurlardır. Siz de bu hususlara dikkat ederek kısa bir süre içerisinde başarılı olabilirsiniz.

Instagram Fenomeni Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram fenomeni kazançları

Instagram fenomeni olmak isteyenler, kazançların ne kadar olduğunu merak etmekte ve Instagram fenomeni ne kadar kazanıyor diye düşünmektedir. Bu noktada her marka reklamlar için aynı ücreti ödemediği için belirli bir rakam verilememektedir. Ayrıca her fenomen bir ay içerisinde aynı sayıda reklam yapmamaktadır. Ancak genel olarak bir fenomenin ayda 50 bin TL ile 700 bin TL arasında kazandığı söylenebilmektedir.

Instagram üzerinde yapılan marka reklam ve işbirlikleri ortalama en az 25.000 TL değerindedir. Bazı markalar, 120.000 TL’ye kadar reklam bütçesi ayırabilmektedir. Bu da demek oluyor ki, bir fenomen ayda 2 reklam alırsa 50.000 TL ila 240.000 TL arasında gelir elde edebilmektedir. Bu gelir, fenomenin ne kadar işbirliği yaptığına bağlı olarak değişebilmektedir.   


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67