İnstagram'ın Bilinmeyen Tüm Özellikleri

İnstagram'ın Bilinmeyen Tüm Özellikleri

İnstagram özellikleri bakımından oldukça zengin bir platformdur. Bu nedenle birçok kullanıcı, tüm özelliklerini bilmeden kullanmaktadır.

İnstagram, milyonlarca kullanıcı tarafından yoğun biçimde kullanılmaktadır. Yaptığı güncellemeler sonucu pek çok yeni özelliğe de sahip olmuştur. Günümüzde birçok kişi, bunlardan haberi olmadan programı kullanmaktadır.

Eğer bu özellikleri bilirseniz veri tasarrufundan, hareket durumuna kadar farklı seçenekleri kullanabilirsiniz. Peki, İnstagram’ın bilinmeyen tüm özellikleri neler?

Hareket Durumunu Gösterme

Hareket durumunu gösterme, İnstagram özel ayarlar 2020 arasında yeni olmamakla beraber, bilinmeyen seçenekler arasındadır.

Bilindiği üzere İnstagram’a getirilen bir özellik sayesinde, arkadaşlarınızın online durumlarını ve en son online olma vakitleri izlenmektedir. Ancak görülmek istemeyen kullanıcılar için kapatma yöntemi de bulunmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken, öncelikle İnstagram’a giriş yaparak, profilinizi açmaktır. Sonrasında sağ üst köşeden ayarlara girerek, gizlilik kısmına erişilmelidir. Burada görüleceği üzere hareket durumu adında bir seçenek vardır.

Eğer bu özellik sizde açık konumdaysa, tek yapmanzı gereken kapatmaktır. Böylece ne yaptığınız, hiçbir takipçiniz tarafından görülemeyecektir. Ancak bundan sizlerin de etkileneceğini söylemek gerek.

Veri Tasarrufu Yapma

Her ne kadar kullanıcılar üzerine fazla düşünmese de, İnstagram büyük bir veri harcamaktadır. Ancak birçok kişi wifi üzerinden bağlandığı için, durumu önemsememektedir. Bununla beraber paket veri açıldığında, pek çok kullanıcı internetin çabuk tüketindiğinden şikâyetçi olmaktadır.

Bunun temel nedeni, platformun çok fazla veri tüketmesidir. Zira İnstagram, video ve fotoğraf üzerine kuruludur ve yüksek kaliteye sahiptir. Her gün 1-2 saat aktif video-fotoğraf izlendiği düşünülürse, çoğu kullanıcının internet paketleri de tükenmektedir.

İnstagram bilinmeyen özellikleri 2020 içerisinde bir diğer seçenek de bunun üzerine yoğunlaşmaktadır. Zira platform, her kullanıcıya tasarruf yapma hakkı vermektedir. Yapmanız gereken sadece aktif hale getirmektir.

Bunun için profilinize giriş yaparak, ayarlar üzerinden hesaba ulaşmanız gerekmektedir. Ardından da hücresel veri kullanımı açılmalıdır. Ardından tasarrufu aktif hale getirerek, daha az internet harcayabilirsiniz.

Gizli Etiketler

Hashtag olarak da bilinen etiketler, günümüzde yoğun şekilde kullanılmaktadır. Özellikle bir kusur veya görünmesi istenmeyen nokta varsa etiketleme kapatmak adeta modadır. Ancak bazı durumlarda tamamen kusursuz fotoğraf ve videolar ortaya çıkmaktadır. Etiket eklemek bu durumda kaliteyi düşürmektedir.

Etiket eklenmeyince görüntüleneceği kitle düşeceği için, kişiler çoğu zaman çaresiz kalmaktadır. Bununla beraber İnstagram’ın bilinmeyen tüm özellikleri, buna da çözüm getirmektedir.

Bunun için ilk seçenek, çıkartma eklemektir. Etiketleri çıkartmalarla kapatmak, tüm problemi çözecektir. Ancak çıkartma dahi görmek istemiyorsanız, yine uygun seçeneğiniz bulunmaktadır.

Eğer etiket yazısının rengini, fotoğraf veya videonunun bir rengiyle eşitlyerek, puntosunu en küçüğe alırsanız, görünürde bir etiket kalmayacaktır. Örneğin videonuzda siyah renkli bir masa varsa, etiketi buraya konumlandırıp siyah yapmak, görünürlüğünü bir nebze düşürecektir. En küçüğe almak da tamamen kaldıracaktır.

Fotoğraf Etiketi Silme

Günümüzde pek çok kişi, eskiden etiketlendiği fotoğrafları görmek istememekte, hatta ortadan kaldırmayı tercih etmektedir. Ancak paylaşan ve etiketleyen farklıysa, büyük bir sorun görülmektedir. Ancak platform, size bu noktada bir çözüm sunmaktadır.

İnstagram özellikleri 2020 arasında bulunan fotoğraf etiketi silme için, ilk önce silmek istediğiniz etiketin fotoğrafına gelmeniz gerekmektedir. Ardından paylaşımın üstündeki nokta simgesine dokunarak, gönderi seçenekleri açılmalıdır. Burada etiketi kaldırdemek, tüm sorununuzu çözecektir.

Hikâye Gizleme

Birçok İnstagram kullanıcısı, tabii olarak hikâyelerinin daha özel olmasını tercih etmektedir. İnstagram özel ayarlar 2020, size bu konuda da seçenek sunmaktadır. Hikâye paylaştığınız bölümün  sol tarafında ayarlara geldikten sonra hikâye gizle seçeneğini tercih ederseniz, anında çözüm getirebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67