Instagram’ın Bilinmeyen Özellikleri

Instagram’ın Bilinmeyen Özellikleri

Instagram ilk sunulduğu gün ardından kısa sürede popüler olmuştur. Bunda üyelerin arasında kolay iletişim sunulması, fotoğraf ve video paylaşma seçeneği büyük etmen sahibidir. Dolayısıyla birçok yeni kullanıcı her gün platforma katılır.

Ayrıca Instagram, aralıklarla getirdiği yeni özellikler ile de bilinir. Bunlar oldukça popüler olup, birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılır. Lâkin birçok yeni üye olmuş kişi, çoğu seçeneği bilemez. Dolayısıyla platformun daha bilmediği çok sayıda yönü, aracı vardır. Peki, Instagram’ın bilinmeyen özellikleri arasında neler vardır?

Bunlar son görülme ayarından, veri tasarrufuna kadar erişir. İşte bunlar hakkında bilmeniz gereken detaylar…

Son Görülme

Sosyal medya platformlarında birçok kullanıcı, karşı taraftaki kişinin son görülme durumunu merak eder. Instagram özellikleri 2020 içerisinde çoğu kişi bunu bilmese de, aslında platform buna yönelik bir seçenek sunar.  Eğer karşı taraftaki kişinin çevrimiçi durumuna bakmak istiyorsanız, şu işlemler yapılır;

 1. Instagram mobili açın.
 2. Kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.
 3. Sağ alttan profil ekranınıza girin.
 4. Sağ üstten üç çizgi sembolüne dokunarak, ayarları seçin.
 5. Gizlilik ve hareket durumunu takip edin.

Ardından hareket durumunu göster seçeneği çevrimiçi konusunda size yardım eder. Ancak karşı tarafında sizi bu şekilde görebileceği unutulmamalı.

Veri Tasarrufu

İnternetin oldukça yoğun kullanıldığı günümüzde, cep telefonları için sunulan internet paketleri büyük önem taşır. Ancak çok sayıda kişi çok çabuk bittiğinden; ancak hiçbir şey de yapmadığından dert yanar.

Bunun farklı nedenleri olsa da, en büyük neden Instagram’dır. Zira her fotoğraf ve video üst düzey kaliteye sahiptir. Birçok kişi günde saatlerini burada kullandığı için, çok büyük veri kayıpları yaşanır. Üstelik videolar da otomatik oynatıldığı için, kişiler videoyu izlemese de 1-2 saniye içerisine yükleneceği için internet çeker.

Instagram’ın bilinmeyen özellikleri 2019 arasında bir seçenek de burada devreye girer. Nitekim böylece videoların otomatik yürütülmesini durdurmak, kaliteyi azaltmak mümkün olur. Bunun için şunlar yapılır;

 1. Instagram mobili açın.
 2. Kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.
 3. Sağ alttan profil ekranınıza girin.
 4. Sağ üstten üç çizgi sembolüne dokunarak, ayarları seçin.
 5. Hesap seçeneğine dokunun.
 6. Hücresel veri kullanımına gidin.
 7. Veri tasarrufunu açın.

Değişiklik anında kaydedileceği için artık daha az paket kullanabilirsiniz.

Hikâye Gizli Etiket

Instagram bilinmeyen özellikleri 2021 için bir diğer mesele de gizli etiketlerdir. Hashtag olarak da bilinen etiketler, günümüzde aktif bir kullanıma sahiptir. Özellikle hikâyelerde yoğun kullanımı vardır. Ancak birçok kişi görüntüyü rahatsız edici bulur.

Eğer etiket vermek istiyorsanız ancak görünmemesini de arzuluyorsanız, oldukça pratik çözümler vardır.  Burada ilk yöntem etiket vermek ve üzerine güzel bir çıkartma yerleştirmedir. Böylece hangi etiketi verdiğinizi kullanıcılar göremez. Ayrıca çıkartma ile daha renkli sonuçlar da alabilirsiniz.

Ancak güzel ve uyumlu çıkartma bulamamışsanız veya görüntüyü bozuyorsa bir seçenek daha vardır. Bu da etiketin yazısını mümkün olan en küçüğe almadır. Ardından arka plan düz bir yere getirilir ve yazı rengi de bununla aynı yapılır. Örneğin yazıyı küçültüp, gökyüzüne koyar ve rengini mavi yaparsanız, tamamen görünmez olur.

Hikâye Gizleme

Instagram bilinmeyen özellikleri 2020 için bir diğer seçenek de hikâye gizlemedir. Bu çerçevede birçok üye, hikâye paylaşmak, ancak bazı kişilerin görmemesini ister. Bunun için tek yapılması gereken hikâye paylaşılan yerde sol üstte ayarları seçmedir. Ardından da hikâye gizle denir. Eğer görmemesini istediğiniz kişileri burada eklerseniz, sorunu hemen çözebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67