İnstagram’da Yukarı Kaydır Linki Veremiyorum (ÇÖZÜLDÜ)

İnstagram’da Yukarı Kaydır Linki Veremiyorum (ÇÖZÜLDÜ)

Instagram üyelerine ilk sunulduğu günden sonra oldukça popüler olmuştur. Bundan ara ara yaptığı güncellemelerin de büyük önemi vardır. Bunlardan bir tanesi de Instagram yukarı kaydır olur.

Günümüzde birçok birey internet sayfasına sahiptir. Çağımızda kendini internete taşıyan işletmelerin sayısı da yükselir. Bu nedenle Instagram yukarı kaydırma onlara yönelik oldukça pratik bir kullanım sağlar. Zira kişilere link ekleme izni verir.

Böylece hikâyeyi görüntüleyen kişiler yukarı kaydırma yaparak, siteyi ziyaret edebilir. Bu sayede sitelerine aldıkları trafik de yükselir. Eğer ürün satımı yapılıyorsa, potansiyel alıcılar da söz konusudur. Ancak bazı kişiler, Instagram yukarı kaydır linki veremiyorum sorununa da dile getirir. Peki, bu konuda neler yapılabilir?

Şartları Yerine Getirip, Getirmediğinizi Bakın

Eğer Instagram yukarı kaydır sorunu yaşıyorsanız, bunun ilk nedeni gerekli kuralları taşımamadır. Zira bu durumda aktif hale gelmez. Bunun ilk nedeni, işletme hesabına geçmemiş olmanızdır. Bu hesaplar normal hesapla bağlantılı olduğu için, durumu kontrol etmek düzeltmenize yardımcı olur.

Eğer hatayla normal hesaptan giriş yapıyorsanız, işletmeyi açmak çözüm sunabilir. İkinci neden ise takipçi şartıdır. Özellik için minimum 10,000 takipçi gerekir. Eğer bunu sağlamıyorsanız ya da 10,000’den düşmüşseniz, aktif kullanamayabilirsiniz.

Bu nedenle ikinci olarak bu durum kontrol edilmelidir. Ancak bu konuda sıkıntı görülmüyorsa, farklı seçenekler söz konusudur.

Telefonunuzu Güncelleyin

Günümüzde yaşanan bazı mobil cihaz problemleri aygıtın güncel olmamasından kaynaklanır. Dolayısıyla Instagram yukarı kaydır linki sorunu için ilk çözümler arasındadır. Öncelikle bunu test etmek önerilir.

Zira bazen mobil cihaz güncel olmayınca, bazı güncellemeler görülmüyor olabilir. Bu durumda Play Store doğru sonuç göstermez. Bunun için cihazın update işlemleri yapılarak, sorunun çözülüp, çözülmediğine bakılmalıdır.

Eğer herhangi bir sorun yoksa çözüm böylece bulunur.

Mobil Uygulamayı Güncelleyin

Mobil uygulamaların yaygın olarak kullanıldığı günümüzde, aplikasyonlar bazı aralıklarda güncelleme alır. Ancak bazı durumlarda wi-fi üzerinde güncellemesi otomatik yapılamayabilir. Bazı özelliklere erişim böylece sorun olabilir.

Dolayısıyla Instagram yukarı kaydır çalışmıyor diyorsanız, bir diğer seçenek de mobil uygulamayı güncellemedir. Ardından özelliğin çalışıp, çalışmadığı kontrole tabi tutulmalıdır. Eğer her iki seçenek de kullanılmıyorsa, kaldırıp yeniden kurulmalıdır.

Instagram’ı Yeniden Kaldırıp, Kurun

Günümüzde gerek uygulama güncellemeleri yaparken, gerekse farklı nedenlerle uygulamalarda sorun yaşanabilir. Ancak çoğu zaman platforma giriş değiş değil, alınan sonuçlar etkilenir. Bu durum Instagram için de geçerlidir.

Dolayısıyla Instagram yukarı kaydır linki veremiyorum durumunda bunu uygulamak, bir çözüm getirebilir. Bunun için önce telefonunun aylarlar kısına gelerek, Instagram’ı tamamen kaldırmanız gerekir.

Ardından da tekrar yükleme yapılır. Şayet uygulamada böyle bir hata varsa çözülür. Tüm bu seçeneklere rağmen çözüm bulunamamışsa, deneyebileceğiniz bir yöntem daha vardır.

Yöneticilerle İletişime Geçme

İletişimin oldukça geliştiği günümüzde, internet oldukça yaygındır. İçerisinde çok sayıda web sitesi ve platform vardır. İnsanların soru sorma ve sorunları gibi durumları için bir irtibat aracı, bu nedenle gereklidir.

Dolayısıyla internet sitelerinde bu gibi durumlara karşı bir yöntem belirlendiği görülür. Bu durum Instagram için de geçerlidir. Şayet yukarıdaki 3 seçeneği de denemiş, ancak sonuç alamamışsanız platforma irtibat kurmak önerilir.

Burada öncelikle uygun bir dil kullanılmalı ve dil kurallarına uyulmalıdır. Ardından problemin ne olduğu aktarılmalı ve kullanılan çözümler açıklanmalıdır. Zira hangi seçenekleri denediğinizi bilen yetkili, size daha iyi ve hızlı çözüm önerileri sunabilir.

Yazımızda ele aldığımız bu beş yöntem, Instagram’da yukarı kaydır linki veremiyorum sorununu çözmenizi sağlar.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67